Προς το περιεχόμενο

LG 55BX MEDIA MARKT 1199 ( εμμέσως 639 με Go4More) [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ] [Ολες με 30% επιστροφη Εθνικης][UPD: ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ ΟΙ ΠΟΝΤΟΙ !!! ]


Aduatiques

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε 10 μερες βγαινει και η νεα σειρα  Oled LG, με το νεο web os 6.0 και το νεο remote control, σε τιμη που δεν εχει σχεση με αυτην της προσφορας. Η C θα 48αρα θα παιζει στα 1600, σχεδον 2πλασια τιμη απο οσο ειναι τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
29 minutes ago, Xorxhs! said:

Σε 10 μερες βγαινει και η νεα σειρα  Oled LG, με το νεο web os 6.0 και το νεο remote control, σε τιμη που δεν εχει σχεση με αυτην της προσφορας. Η C θα 48αρα θα παιζει στα 1600, σχεδον 2πλασια τιμη απο οσο ειναι τώρα.

Επίσης η σειρά G1 θα είναι με το νέο OLED Evo panel κι η σειρά Α1 θα είναι με 60hz panel και χωρίς HDMI 2.1.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Παρέλαβα απο ΜΜ σήμερα την 55CX ,  Θεσσαλονίκη, χωρίς τα ακουστικά δώρο, τα οποία θα πάρω σε άλλο χρόνο λόγω μη αποστολής τους από την LG όπως μου είπαν τηλεφωνικώς χθές , όταν με ρωτήσαν αν θέλω μερική παραλαβή.

Πολύ λεπτή , ίσως λίγο δύσκολη η συναρμολόγηση της βάσης της από ένα άτομο, θέλει προσοχή. Έκανε αναβάθμιση στο τελευταίο firmware. Η εικόνα out of the box εξαιρετική , έρχομαι από μια Samsung UE49KU6100. Θα δοκιμάσω το calibration από το https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/cx-oled/settings .

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, Xorxhs! είπε

Σε 10 μερες βγαινει και η νεα σειρα  Oled LG, με το νεο web os 6.0 και το νεο remote control, σε τιμη που δεν εχει σχεση με αυτην της προσφορας. Η C θα 48αρα θα παιζει στα 1600, σχεδον 2πλασια τιμη απο οσο ειναι τώρα.

2000 ξεκινησε η 48αρα C που πωλειται τωρα, επομενως ειναι σιγουρο οτι οσο περνουν τα χρονια ολες οι τηλεορασεις θα ειναι φτηνοτερες, το ξερουμε καλα αυτο ολοι. Ειδικα τα οχι "βασικα" μοντελα, οπως oled, 8Κ  και λοιπες... "εξωτικες" δυναμεις. Μην νομιζει καποιος δηλαδη οτι σε 1-2-3 χρονια θα ειναι ακριβοτερες οι oled σε περιοδους προσφορων απο οσο επαιξαν αυτες τις ημερες. Στο τελος σεζον παντα ειναι περιπου στο μισο, πανω ή κατω,  απο οσο ξεκινησε το καθε μοντελο.

Απλα και σιγουρα, τωρα ηταν πολυ καλες τιμες για την εποχη. Ισως ουτε στην BF 2021 να μην πιασει ακριβως αυτη την τιμη που επιασε τωρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις γυρισα απο ΜΜ Συγγρου. Πετυχα ενα τελευταιο κομματι LG 55BX στα 966 και το τσιμπησα. Επισης, πολυ καλη τιμη ειχε και το Samsung the Seriff 49" στα 643ευρω!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cpetro είπε

μολις γυρισα απο ΜΜ Συγγρου. Πετυχα ενα τελευταιο κομματι LG 55BX στα 966 και το τσιμπησα. Επισης, πολυ καλη τιμη ειχε και το Samsung the Seriff 49" στα 643ευρω!!!

Άξιος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, cpetro είπε

μολις γυρισα απο ΜΜ Συγγρου. Πετυχα ενα τελευταιο κομματι LG 55BX στα 966 και το τσιμπησα. Επισης, πολυ καλη τιμη ειχε και το Samsung the Seriff 49" στα 643ευρω!!!

Καλοριζικη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cpetro είπε

μολις γυρισα απο ΜΜ Συγγρου. Πετυχα ενα τελευταιο κομματι LG 55BX στα 966 και το τσιμπησα. Επισης, πολυ καλη τιμη ειχε και το Samsung the Seriff 49" στα 643ευρω!!!

Με καλεσαν απο public Συγγρου που την ειχα κρατησει και τους ζητησα να ακυρωσουν τη παραγγελια κατα τις 17:20. Μαλλον εσυ ησουν ο τυχερος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tonyduke είπε

Με καλεσαν απο public Συγγρου που την ειχα κρατησει και τους ζητησα να ακυρωσουν τη παραγγελια κατα τις 17:20. Μαλλον εσυ ησουν ο τυχερος!

για την lg 55bx λες η για την seriff ? 19:50 ειδα να τη φερνουν στο ασχετο και λεω τι φαση. κωλοφαρδια αλλο τπτ ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cpetro είπε

για την lg 55bx λες η για την seriff ? 19:50 ειδα να τη φερνουν στο ασχετο και λεω τι φαση. κωλοφαρδια αλλο τπτ ! 

Την LG 55 BX. Καταφερα κι εγω το πρωι ενω ειχα παραγγειλει μια στο public (μετα απο συνενόηση με τα παιδια στο ταμειο) να την αγορασω με αποδειξη ΜΜ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, cpetro είπε

ναι οντως εχουν κοινο αποθεμα απ ο τι μου ειπανε. πολυ εξυπηρετικα τα παιδια

Καλορίζικη φίλε μου,να τη χαρείς! Τελικά απ ότι φαίνεται όντως το απόθεμα και οι αποθήκες public/mediamarkt πρέπει να είναι κοινό.Επίσης αν δείτε το ΑΦΜ της επιχείρησης είναι ενιαίο,κοινό.Δεν έχει διαφορετικό ΑΦΜ το public και διαφορετικό ΑΦΜ το mediamarkt! Το ΑΦΜ είναι ένα και κοινό και για τα δύο. Απλά το έχουν "δίπορτο" στη βιτρίνα απ ότι φαίνεται και "ανταγωνίζονται" τον εαυτό τους! Γι αυτό και προσωπικά έχω ακόμα μια αμφιβολία για το κατά πόσο είναι νόμιμο το να μπορούν να κάνουν την προσφορά του 30% στα Mediamarkt και να μην την κάνουν στα public! Κι αυτό γιατί ξανατονίζω ότι το ΑΦΜ της επιχείρησης και ο αριθμός ΓΕΜΗ είναι ένας.Το οποίο δηλώνει μια και μόνο επιχείρηση και όχι δυο.Επομένως υπάρχει νομική βάση στο να λες ότι κάνω μια προσφορά στο "Mediamarkt" και δεν την κάνω στα "public" όταν και τα δυο εμπορικά σήματα αναφέρονται στην ίδια και αυτή επιχείρηση? Δεν ξέρω,ίσως κάτι νομικά να μου διαφεύγει και να μπορεί να γίνεται κι εγώ να κάνω λάθος.Οπότε το θέτω ως ερώτημα-προβληματισμό που έχω!

Οι κωδικοί προιόντος της τηλεόρασης ήταν ίδιοι ακριβώς σε public και mediamarkt.Θα μπορούσε να ισχυριστεί κανείς ότι ναι μεν έχουν κοινές αποθήκες αλλά έχουν διαθέσει συγκεκριμένο αριθμό τεμαχίων για κάθε προιόν σε καθένα από τα public και MediaMarkt.Η πράξη όμως έδειξε ότι ούτε το παραπάνω φαίνεται να ισχύει,αφού όπως αναφέρει ο φίλος μας ενώ είχε παραγγείλει από public του έκοψαν απόδειξη από τα MediaMarkt.

Επομένως παίχτηκε και το παιχνίδι του "εξαντλημένου" ενώ στο public εμφανιζόταν κανονικά διαθέσιμο.Στο τηλέφωνο που μιλησα με mediamarkt δεν εμφανίστηκαν πρόθυμοι να με εξυπηρετήσουν πάντως λέγοντας απλά "είναι εξαντλημένο"!

2 ώρες πριν, matrixxx είπε

2000 ξεκινησε η 48αρα C που πωλειται τωρα, επομενως ειναι σιγουρο οτι οσο περνουν τα χρονια ολες οι τηλεορασεις θα ειναι φτηνοτερες, το ξερουμε καλα αυτο ολοι. Ειδικα τα οχι "βασικα" μοντελα, οπως oled, 8Κ  και λοιπες... "εξωτικες" δυναμεις. Μην νομιζει καποιος δηλαδη οτι σε 1-2-3 χρονια θα ειναι ακριβοτερες οι oled σε περιοδους προσφορων απο οσο επαιξαν αυτες τις ημερες. Στο τελος σεζον παντα ειναι περιπου στο μισο, πανω ή κατω,  απο οσο ξεκινησε το καθε μοντελο.

Απλα και σιγουρα, τωρα ηταν πολυ καλες τιμες για την εποχη. Ισως ουτε στην BF 2021 να μην πιασει ακριβως αυτη την τιμη που επιασε τωρα. 

Αγαπητέ κύριε διαχειριστή matrixxx,

Μακάρι αυτό που ζήσαμε να είναι κάτι που θα το βλέπουμε στο προσεχές μέλλον! Θα ήθελα συγκεριμένα την εκτίμηση σου πιο στοχευμένα στο εξής:

Έπαιξε 65αρα oled στα 716 ευρώ έμμεσα.Εκτιμάς ότι σε αντίστοιχες περιόδους προσφορών-ξεστοκαρίσματος,όπως ήταν η τρέχουσα,θα δούμε πάλι αντίστοιχες τιμές? Δηλαδή 65αρα oled στα 700 -800  ευρώ ? Βάζω και 100 ευρώ πάνω!

Επεξ/σία από ultrahd
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
19 λεπτά πριν, ultrahd είπε

Αγαπητέ κύριε διαχειριστή matrixxx,

Μακάρι αυτό που ζήσαμε να είναι κάτι που θα το βλέπουμε στο προσεχές μέλλον! Θα ήθελα συγκεριμένα την εκτίμηση σου πιο στοχευμένα στο εξής:

Έπαιξε 65αρα oled στα 716 ευρώ έμμεσα.Εκτιμάς ότι σε αντίστοιχες περιόδους προσφορών-ξεστοκαρίσματος,όπως ήταν η τρέχουσα,θα δούμε πάλι αντίστοιχες τιμές? Δηλαδή 65αρα oled στα 700 -800  ευρώ ? Βάζω και 100 ευρώ πάνω!

Την δωροκαρτα θα ελεγα μην την υπολογιζουμε ως δεδομενη, αυτο ειναι θεμα αντιπροσωπου αν θα το δινει. Μπορει να το δινει, μπορει οχι τοσο ευκολα οσο οι τιμες θα πεφτουν χαμηλοτερα. Οσο ειναι ακριβο ενα προιον ειναι ευκολοτερο να δινει επιπλεον δωρα.

Η προσωπικη μου εκτιμηση: Ναι, περιμενω και του χρονου οτι θα υπαρχει ανετα 65αρα entry level oled τελος σεζον οπως τωρα, εμμεσα στο χιλιαρικο (αν οχι και πιο κατω, δεν το θεωρω απιθανο, καθε αλλο), οπως υπηρξε για λιγες μερες τωρα εμμεσα στην παρουσα προσφορα (1015€ η entry level). Αν υπαρχει και δωροκαρτα ή καποιο αλλο δωρο απο αντιπροσωπο θα ειναι εμμεσα ακομα πιο κατω. 

Ειναι πολυπαραγοντικο το θεμα ομως, παιζει ρολο και το αποθεμα στο τελος της σεζον και η ζητηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...