Προς το περιεχόμενο

LG 55BX MEDIA MARKT 1199 ( εμμέσως 639 με Go4More) [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ] [Ολες με 30% επιστροφη Εθνικης][UPD: ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ ΟΙ ΠΟΝΤΟΙ !!! ]


Aduatiques

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, coyote2 είπε

Λοιπόν έχω καταλήξει ότι δεν έχει timeshift αλλά αν συνυπολογίσω ότι πολλοί έχουν διάφορες TV από τους παρόχους υπάρχει pause και live σε αυτά.

Οχι ότι σώνει απλά το λεω για να διευκολύνω την απόφαση σε όσους στηριζόντουσαν στις εγγραφές...

Συν το YT προφανώς που έχει προγράμματα Ελληνικά (σταρ κλπ)

Καλησπέρα,την τίμησα κι εγώ χθες,άρα περιμένω και την δωροεπιταγή από την MM (ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι δηλαδή,μιας και έχω ταλαιπωρηθεί πολύ από την εν λόγω αλυσίδα - και μάλιστα είχα δώσει μια υπόσχεση: <<δεν ξαναψωνίζω από αυτούς,εκτός κι αν πρόκειται για αγορά "κλέψιμο">>)

Ήθελα να σε ρωτήσω τι είναι αυτό το timeshift;

Επίσης έχει άραγε miracast ώστε να προβάλω από κινητό (p30 pro) , τάμπλετ  (matepad pro) ή laptop σε αυτήν; (γιατί κάπου διάβασα πως δεν γίνεται και κάπου αλλού πως γίνεται)...

1 ώρα πριν, dstone είπε

Το μόνο που με ανησυχεί είναι το κουπόνι από το Media Markt αξίας 100EUR για την 55" (ή 150 για την 65") και για όσους έκαναν την παραγγελία μέχρι χθες  στις 31/03. Εγώ εκτέλεσα την παραγγελία στις 31/03 23:45 αλλά όταν πάω μέσα από τον λογαρισμό μου να δω τις παραγγελίες μου γράφει "Ημερομηνία παραγγελίας:01.04.2021" . Υπενθυμίζω οτι το κουπόνι ίσχυε μέχρι 31/03 και για online αγορές. 

Και σε εμένα συμβαίνει αυτό, δηλαδή μου εμφανίζει ότι την έκανα σήμερα την παραγγελία, ενώ την έκανα χθες στις 11 το βράδυ και έχω και το e-mail επιβεβαίωσης κάπου εκεί (11:10). Τους πήρα τηλ και μου είπαν πως βλέπουν στο σύστημά τους ότι έγινε εμπρόθεσμα, οπότε no worries.

1 ώρα πριν, coyote2 είπε

Απλά οι πόντοι θα πιστωθούν όταν το Media Markt στείλει το αρχείο. Ετσι λεει η εφαρμογή που έχω στο κίνητό από την Εθνική τράπεζα.

 

Επίσης μίλησα με την LG και έκανα καταχώρηση ότι έχω αγοράσει τηλεόραση και περιμένουν τα παραστατικά. Αρα όλα φαίνεται να δουλεύουν για την ώρα 

 

Τους πήρες τηλ και τι τους είπες ουσιαστικά; Τα στοιχεία σου λογικά; και περιμένουν και ένα e-mail με τα παραστατικά σε φωτογραφία; κάπως έτσι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Καλησπέρα,την τίμησα κι εγώ χθες,άρα περιμένω και την δωροεπιταγή από την MM (ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι δηλαδή,μιας και έχω ταλαιπωρηθεί πολύ από την εν λόγω αλυσίδα - και μάλιστα είχα δώσει μια υπόσχεση: <<δεν ξαναψωνίζω από αυτούς,εκτός κι αν πρόκειται για αγορά "κλέψιμο">>)

Ήθελα να σε ρωτήσω τι είναι αυτό το timeshift;

Επίσης έχει άραγε miracast ώστε να προβάλω από κινητό (p30 pro) , τάμπλετ  (matepad pro) ή laptop σε αυτήν; (γιατί κάπου διάβασα πως δεν γίνεται και κάπου αλλού πως γίνεται)...

miracast νομίζω έχουν όλες

timeshift είναι που βάζεις usb στην θύρα και πατάς pause και παγώνει το star channel μέχρι να έρθει η γυναίκα σου να δείτε μαζί master chef

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, coyote2 είπε

miracast νομίζω έχουν όλες

timeshift είναι που βάζεις usb στην θύρα και πατάς pause και παγώνει το star channel μέχρι να έρθει η γυναίκα σου να δείτε μαζί master chef

Κι εγώ το θεωρούσα αυτονόητο μιας και έχει η προηγούμενη μου του 2013,αλλά διαβάζω σε ΣΧΟΛΙΑ ότι δεν έχει και έμεινα με το στόμα ανοιχτό. Θέλει ψάξιμο λιγάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Στο σκρούτζ έχει ένα σχόλιο από έναν χρήστη με όνομα: air_vaggos (στις 13/12/2020) και γράφει:

 

"Ενημέρωση 2-1-2020

Η γωνία θέασης είναι πάρα πολύ καλή.. Ένα πράγμα που λείπει έιναι το screen mirroring.. Δεν έχει δλδ επιλογή να γίνει ασύρματα κατοπτρισμος οθόνης από κινητό ή από ταμπλετ για ανταλλαγή δεδομένων.. Βέβαια μπορεί να γίνει μέσω USB για κινητά κ μέσω hdmi για λαπτοπ.. Απλά για να κάνεις ασύρματη σύνδεση από Android η Windows συσκευή χρειάζεται μια συσκευή 40 ευρώ που λέγεται miracast.. Αλλιώς, κανείς ενσύρματα μέσω των θυρών κ είσαι οκ.. Τα ios μπορούν να συνδεθούν ασύρματα μέσω του air play και home kit.. "

 

Τώρα όσον αφορά το λινκ αν καταλαβαίνω σωστά δεν αναφέρει το μοντέλο μας, αλλά γενικά ότι το web os το υποστηρίζει, σωστά; Υπάρχει περίπτωση όμως να μην υποστηρίζεται από όλα τα μοντέλα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Στο σκρούτζ έχει ένα σχόλιο από έναν χρήστη με όνομα: air_vaggos (στις 13/12/2020) και γράφει:

 

"Ενημέρωση 2-1-2020

Η γωνία θέασης είναι πάρα πολύ καλή.. Ένα πράγμα που λείπει έιναι το screen mirroring.. Δεν έχει δλδ επιλογή να γίνει ασύρματα κατοπτρισμος οθόνης από κινητό ή από ταμπλετ για ανταλλαγή δεδομένων.. Βέβαια μπορεί να γίνει μέσω USB για κινητά κ μέσω hdmi για λαπτοπ.. Απλά για να κάνεις ασύρματη σύνδεση από Android η Windows συσκευή χρειάζεται μια συσκευή 40 ευρώ που λέγεται miracast.. Αλλιώς, κανείς ενσύρματα μέσω των θυρών κ είσαι οκ.. Τα ios μπορούν να συνδεθούν ασύρματα μέσω του air play και home kit.. "

 

Τώρα όσον αφορά το λινκ αν καταλαβαίνω σωστά δεν αναφέρει το μοντέλο μας, αλλά γενικά ότι το web os το υποστηρίζει, σωστά; Υπάρχει περίπτωση όμως να μην υποστηρίζεται από όλα τα μοντέλα; 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lge.app1 υπάρχει κι αυτό που παίζει φωτογραφίες....

Η παραγγελία δόθηκε σε κουριερ σήμερα. Αυριο στο σπίτι λένε . Επιταγή σε δέκα μέρες

Επεξ/σία από coyote2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, coyote2 είπε

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lge.app1 υπάρχει κι αυτό που παίζει φωτογραφίες....

Η παραγγελία δόθηκε σε κουριερ σήμερα. Αυριο στο σπίτι λένε . Επιταγή σε δέκα μέρες

Ω, καλή φάση το app (ελπίζω να λειτουργεί). Δοκίμασε την λειτουργία αυτή πλιζ αν παραλάβεις και ασχοληθείς μαζί της αύριο. Εγώ μένω Κρήτη, οπότε θα ακολουθήσω 1-2 μέρες μετά & ωστόσο θα τσουρουφλίζομαι. 😋 

Λογικά έχουμε πάρει φοβερό μηχάνημα. Από τηλεοράσεις έχω χάσει επεισόδια, αλλά κατάλαβα από την περιρέουσα ατμόσφαιρα ότι κάναμε τρομερή επιλογή για 540€. Οκ τα specs 120Hz/4k και G-Sync/freesync τα κατανοώ κι από εκεί φαίνεται η αξία της.

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Λογικά έχουμε πάρει φοβερό μηχάνημα. Από τηλεοράσεις έχω χάσει επεισόδια, αλλά κατάλαβα από την περιρέουσα ατμόσφαιρα ότι κάναμε τρομερή επιλογή για 540€. Οκ τα specs 120Hz/4k και G-Sync/freesync τα κατανοώ κι από εκεί φαίνεται η αξία της.

Ισχύουν όλα αυτά που γράφεις, αλλά η αξία της είναι στο Panel που είναι oled. Τα υπόλοιπα τα βρίσκεις και αλλού

Μόλις βάλεις κάποια ταινία dolby Vision από netflix θα το καταλάβεις. Ακόμα περισσότερο αν έχει κάποιο 4k blue ray.

 

Επεξ/σία από k_dinos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

to smart share ψάχνω αυτό ίσως λύνει προβλήματα... απλά δεν κατεβαίνει... από το us και από Ελλάδα δε μου το βγάζει... 

 

 

https://www.lg.com/gr/support/smart-share

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Ω, καλή φάση το app (ελπίζω να λειτουργεί). Δοκίμασε την λειτουργία αυτή πλιζ αν παραλάβεις και ασχοληθείς μαζί της αύριο. Εγώ μένω Κρήτη, οπότε θα ακολουθήσω 1-2 μέρες μετά & ωστόσο θα τσουρουφλίζομαι. 😋 

Λογικά έχουμε πάρει φοβερό μηχάνημα. Από τηλεοράσεις έχω χάσει επεισόδια, αλλά κατάλαβα από την περιρέουσα ατμόσφαιρα ότι κάναμε τρομερή επιλογή για 540€. Οκ τα specs 120Hz/4k και G-Sync/freesync τα κατανοώ κι από εκεί φαίνεται η αξία της.

Δεν υπάρχει καλύτερη τηλεόραση μέχρι τα 1100 ευρώ που παίζει αυτή απλά. 

Μέτα έχεις τις cx. 

15 λεπτά πριν, POUARO είπε

Ολες οι προσφορες ισχυουν και με ατοκες δοσεις?

Ναι. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, coyote2 είπε

to smart share ψάχνω αυτό ίσως λύνει προβλήματα... απλά δεν κατεβαίνει... από το us και από Ελλάδα δε μου το βγάζει... 

 

 

https://www.lg.com/gr/support/smart-share

Ευχαριστώ που μπαίνεις στον κόπο. Λογικά αύριο θα ξέρεις με σιγουριά, αν - με το καλό - παραλάβεις.

Αν ωστόσο την έχει κάποιος συμφορουμίτης, ας μας πει αν έχει screen mirroring ώστε να προβάλεις στην tv την οθόνη του κινητού/tablet/pc (android/windows). Δηλαδή miracast φάση ή κάτι ανάλογο.

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...