Προς το περιεχόμενο

Η LG αποχωρεί από την αγορά των smartphones [Επιβεβαίωση]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν θέλετε λογότυπο LG στο σπίτι σας να πάρετε τηλεοράσεις OLED . Εκεί που πραγματικά κανει κουμάντο η LG.  To κακο με τις OLED ,οτι έτσι συνηθίσεις την εικόνα της δύσκολα την αλλάζεις.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η LG έχει βγάλει κορυφαία κινητά .

Βλέπω μεγάλο φθόνο απο άτομα που δεν είχαν στην κατοχή τους ποτέ συσκευή LG οπότε εκει δε μπορούσα να πάρω θέση για να τους βάλω στη θέση τους .

Σίγουρα τα LG δεν ηταν κινητά για τους πολλούς για αυτό έχασε πολύ μερίδιο απο την αγορά ιδικά μετά την έλευση των κινεζικών συσκευών .

Γνωρίζοντας οτι υπήρχαν κάποια προβλήματα με bootloop κτλ ειμαι απο τα άτομα που ευτυχώς ειχα την τύχη να εχω στην κατοχή μου 5 μοντέλα αυτής .

Οτι και να μου έτυχε απο πρόβλημα αξιοπιστίας χάριν στην αξιοπιστία γνωστού ηλεκτρονικού καταστήματος και την υποστήριξη της LG είχα και πάλι καινούριο μοντέλο στα χέρια μου ... Και ΝΑΙ δεν ήθελα να αλλάξω εταιρία . Για τις δικες μου ανάγκες ηταν πάντα κορυφή η LG .

Ελπίζω να παραμείνει στο χώρο των smartphones ................

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα το 4X (το πρώτο τετραπύρηνο), το οποίο ήταν αρκετά καλό.

Πήγα σε Flex 2 (έρωτας με την πρώτη ματιά το σχήμα και η οθόνη), αλλά ξεκίνησαν κάποτε τα κουλά με bootloop και μας άφησε

Επίσης, 3 αλλαγές συσκευής σε G4c , το οποίο και αυτό εν τέλει μας άφησε

Καλά specs και αρκετές καινοτομίες, μέτριες υλοποιήσεις, πολύ κακό service στην Ελλάδα, γενικώς αναξιοπιστία. Λογικό ήταν να την πάρει η κάτω βόλτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/4/2021 στις 1:27 ΜΜ, cghera είπε

Καλό καλό! Νομίζω και η Apple φεύγει από τα κινητά μέχρι το καλοκαίρι έτσι διάβασα.

Εγώ νόμιζα ότι είναι πρωταπριλιάτικο πάντως το νέο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κρίμα, αλλά δυστυχώς αναμενόμενο. Οι Κινέζοι έχουν δώσει στον καταναλωτή αυτό που θέλει:

 

Φτηνό latest hardware, σε τιμές κόστους. Και βγάζουν τα σπασμένα είτε από διαφημίσεις μέσα στο UI (Xiaomi), είτε πουλώντας τα δεδομένα μας σε διαφημιστές (όλοι, αλλά αυτό το κάνουν και οι δυτικές εταιρίες), είτε με επιδοτήσεις και φοροαπαλλαγές από το κινεζικό κράτος. Ακούγεται άδικο, αλλά με τον ίδιο ακριβώς τρόπο έγιναν μονοπώλια οι δυτικές εταιρίες με λεφτά των ΗΠΑ μερικές δεκαετίες πριν.

Επεξ/σία από apostolisk86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, apostolisk86 είπε

Κρίμα, αλλά δυστυχώς αναμενόμενο. Οι Κινέζοι έχουν δώσει στον καταναλωτή αυτό που θέλει:

 

Φτηνό latest hardware, σε τιμές κόστους. Και βγάζουν τα σπασμένα είτε από διαφημίσεις μέσα στο UI (Xiaomi), είτε πουλώντας τα δεδομένα μας σε διαφημιστές (όλοι, αλλά αυτό το κάνουν και οι δυτικές εταιρίες), είτε με επιδοτήσεις και φοροαπαλλαγές από το κινεζικό κράτος. Ακούγεται άδικο, αλλά με τον ίδιο ακριβώς τρόπο έγιναν μονοπώλια οι δυτικές εταιρίες με λεφτά των ΗΠΑ μερικές δεκαετίες πριν.

το προβλημα με τους κινεζους στη πλειοψηφια των φθηνων συσκευων ειναι οτι πασχουν στο τομεα του software. bugs upon bugs που δε μαζευονται ποτε. ο μεσος χρηστης ειτε δεν ασχολειται ειτε νομιζει οτι ετσι ειναι το φυσιολογικο. και ειδικα στο τομεα της φωτογραφιας, εκει που σου βαζει εναν κορυφαιο αισθητηρα δε μπορει να τον διαχειριστει σωστα με ενα camera app της προκοπης.

και φυσικα παιζει υποστηριξη απο το κινεζικο κρατος προκειμενου να εξαφανιζουν τον ανταγωνισμο. σε ολα, μεχρι και στα logistics, πως νομιζετε οτι εχουμε free shipping στα παντα ολα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μισοί εδώ μέσα συνδέουν την κατοχή LG κινητού με τον πρώτο τους έρωτα, τα φοιτητικά τους χρόνια και τις εποχές των παχέων αγελαδων και οι άλλοι μισοί δεν γνωρίζουν καν την ύπαρξη της.

Οι μισοί εδώ μέσα συνδέουν την κατοχή LG κινητού με τον πρώτο τους έρωτα, τα φοιτητικά τους χρόνια και τις εποχές των παχέων αγελαδων και οι άλλοι μισοί δεν γνωρίζουν καν την ύπαρξη της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...