Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ και χρέος


Alexisdds

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά!

Καποτε είχα αφήσει ένα χρέος στη ΔΕΗ όταν ξενοίκιαστα το φοιτητικό μου σπίτι περίπου 190€

μου ήρθε ένα χαρτί ότι πλέον χρωστάω ξεχωριστά στο δήμο Κέρκυρας ξεχωριστά στην ΕΡΤ και ξεχωριστά στη ΔΕΗ! Όταν κάλεσα όμως στη ΔΕΗ να ξεκαθαρίσω πως μπορώ να το ξεπληρώσω μου είπαν ότι δεν υπάρχει πλέον χρέος στη ΔΕΗ; Εφορία πάλι εδώ και 6 μήνες δεν ειδα κάτι να έρχεται! 
ξερεις κανείς κάτι περισσότερο;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τάξις δεν υπάρχει! Δήμο και ΕΡΤ το ξεπλήρωσα! Επίσης τώρα ξανά μίλησα και το βρήκαν αυτό το ποσό αλλά είναι διέγραμμενο από τη ΔΕΗ απλά με ακολουθεί γι κάποιο λόγο αλλά δεν φαίνεται πουθενα και ούτε τοκίζεται! Δεν θέλουν ούτε διακανονισμό να το κάνουν πρέπει να πληρωθεί εφάπαξ! Δεν βγάζω ακρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Alexisdds είπε

Καλησπέρα παιδιά!

Καποτε είχα αφήσει ένα χρέος στη ΔΕΗ όταν ξενοίκιαστα το φοιτητικό μου σπίτι περίπου 190€

μου ήρθε ένα χαρτί ότι πλέον χρωστάω ξεχωριστά στο δήμο Κέρκυρας ξεχωριστά στην ΕΡΤ και ξεχωριστά στη ΔΕΗ! Όταν κάλεσα όμως στη ΔΕΗ να ξεκαθαρίσω πως μπορώ να το ξεπληρώσω μου είπαν ότι δεν υπάρχει πλέον χρέος στη ΔΕΗ; Εφορία πάλι εδώ και 6 μήνες δεν ειδα κάτι να έρχεται! 
ξερεις κανείς κάτι περισσότερο;;;;;

Πιστολέρο και εσύ ε? :)

Πάντως οι χρεώσεις υπέρ Δήμου (ΔΤ+ΔΦ+ΤΑΠ) κάποια στιγμή διαχωρίζονται από το χρέος προς τη ΔΕΗ και πλέον ακολουθούν τον ιδιοκτήτη, και οι υπόλοιπες χρεώσεις για το ρεύμα ακολουθούν αυτόν που είχε την παροχή στο όνομα του.

4 λεπτά πριν, Alexisdds είπε

Στο τάξις δεν υπάρχει! Δήμο και ΕΡΤ το ξεπλήρωσα! Επίσης τώρα ξανά μίλησα και το βρήκαν αυτό το ποσό αλλά είναι διέγραμμενο από τη ΔΕΗ απλά με ακολουθεί γι κάποιο λόγο αλλά δεν φαίνεται πουθενα και ούτε τοκίζεται! Δεν θέλουν ούτε διακανονισμό να το κάνουν πρέπει να πληρωθεί εφάπαξ! Δεν βγάζω ακρη

Δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα εδώ, εφόσον διατίθεσαι να το πληρώσεις με δόσεις τότε βάζε στην άκρη τα χρήματα της κάθε δόσης, και όταν τα μαζέψεις όλα το πληρώνεις εφάπαξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Πιστολέρο και εσύ ε? :)

Πάντως οι χρεώσεις υπέρ Δήμου (ΔΤ+ΔΦ+ΤΑΠ) κάποια στιγμή διαχωρίζονται από το χρέος προς τη ΔΕΗ και πλέον ακολουθούν τον ιδιοκτήτη, και οι υπόλοιπες χρεώσεις για το ρεύμα ακολουθούν αυτόν που είχε την παροχή στο όνομα του.

Δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα εδώ, εφόσον διατίθεσαι να το πληρώσεις με δόσεις τότε βάζε στην άκρη τα χρήματα της κάθε δόσης, και όταν τα μαζέψεις όλα το πληρώνεις εφάπαξ.

Πιστολέρο δεν με λες μιας και θέλω να πληρώσω! Άνεργος με δουλειές του ποδαριού χωρίς ασφάλεια δεν μπορούσα να δώσω ούτε € ! ΕΡΤ και δήμο τους πλήρωσα και έλεγα μα βάλω σε διακανονισμό την ΔΕΗ να είμαι και καλυμμένος αν βάλουν τόκους!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Alexisdds είπε

Πιστολέρο δεν με λες μιας και θέλω να πληρώσω! Άνεργος με δουλειές του ποδαριού χωρίς ασφάλεια δεν μπορούσα να δώσω ούτε € ! ΕΡΤ και δήμο τους πλήρωσα και έλεγα μα βάλω σε διακανονισμό την ΔΕΗ να είμαι και καλυμμένος αν βάλουν τόκους!

Δηλαδή θες να πεις ότι θυμήθηκες τώρα να κάνεις διακανονισμό για το χρέος που δημιουργήθηκε "κάποτε", και το γεγονός ότι σου ήρθε το χαρτί τώρα και φοβάσαι μην μπουν τόκοι είναι άσχετο?

Πάντως δεν έχει λογική αυτό που σου είπαν, δλδ να αρνηθούν να εισπράξουν λεφτά κάνοντας σου διακανονισμό. Ίσως να δοκίμαζες να πάρεις άλλη στιγμή τηλέφωνο για να μιλήσεις με άλλο υπάλληλο, ή ακόμα καλύτερα να πας ο ίδιος στο τοπικό γραφείο ΔΕΗ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χαρτί μου ήρθε τον Νοέμβριο του 2019 ότι χωρίζεται το χρέος σε ΕΡΤ δήμο και ΔΕΗ!

ξεπληρωσα ΕΡΤ μιας και ήταν 15€ νομίζω άρα και μπορούσα ευκολα, συνέχισα με το δήμο και ήξερα ότι έχω ένα ποσό στη ΔΕΗ ! Δεν είπαν κάπου δλδ ότι θα βάλει τόκους η ΔΕΗ και έτρεξα γρήγορα να προλάβω! Είμαι αντιδραστικός σαν άνθρωπος γενικά αλλά προσπαθώ να συ μαζέψω το νομικό μου πρόσωπο γι να είμαι ειλικρινής γιατί ΠΛΕΟΝ ΜΠΟΡΩ κιόλας! Αυτό 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/4/2021 στις 2:37 ΜΜ, Alexisdds είπε

Καλησπέρα παιδιά!

Καποτε είχα αφήσει ένα χρέος στη ΔΕΗ όταν ξενοίκιαστα το φοιτητικό μου σπίτι περίπου 190€

μου ήρθε ένα χαρτί ότι πλέον χρωστάω ξεχωριστά στο δήμο Κέρκυρας ξεχωριστά στην ΕΡΤ και ξεχωριστά στη ΔΕΗ! Όταν κάλεσα όμως στη ΔΕΗ να ξεκαθαρίσω πως μπορώ να το ξεπληρώσω μου είπαν ότι δεν υπάρχει πλέον χρέος στη ΔΕΗ; Εφορία πάλι εδώ και 6 μήνες δεν ειδα κάτι να έρχεται! 
ξερεις κανείς κάτι περισσότερο;;;;;

αν δεν βρεις ακρη με το χρεος στη ΔΕΗ, πάρε ενα τηλ στον ΔΕΔΔΗΕ.

το χρεος νομιζω οτι δεν τοκιζεται, αλλα σίγουρα δεν παραγράφεται!

επισης, 100% μπορεις να βαλεις δοσεις, γιατι το εχω κανει εγω η ιδια σε γνωστο μου με χρεος ανω των 3000€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...