Προς το περιεχόμενο

Παίρνεις 3 πληρώνεις 1 @mastihashop(Για σημερα μονο 1/4) [ΤΕΛΟΣ]


exitpc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εάν δεν παραδοθούν και αύριο, προβλέπω ιστορικά γεγονότα ανάλογα με αυτά που ενέπνευσαν τον διάσημο ζωγράφο Delacroix. Φωτιά και τσεκούρι στον deliverά που μας στερεί τα λικέρ & τις πραλίνες. Μαστίχα ή Θάνατος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρώστε ρε παιδιά, 1+2 έδιναν οι άνθρωποι, όλη τη Χίο πουλήσανε σε 5 ώρες... τουλάχιστον σε 8-10 μέρες θα παραλάβετε και ήρωες αν τα δώσουν πιο νωρίς

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κάνουν και 2 βδομάδες να τα στείλουν αρκεί να ενημερώνουν τους πελάτες. Γιατί, σε αντίθεση με τα tracking numbers, ο κωδικός κράτησης που λάβαμε δεν χρησιμεύει σε κάτι. Δεν είναι παράλογο αίτημα να μπορείς να παρακολουθήσεις την πορεία της παραγγελίας σου, να ξέρεις την μέρα (τουλάχιστον) που θα παραλάβεις...

Βέβαια, για να λέμε και την αλήθεια, η προσφορά ήταν τόσο καλή που δεν νομίζω πως θα υπάρξει άνθρωπος να παραπονεθεί στο κατάστημα για τη μεταφορά, «μου άφησαν ειδοποιητήριο και περιμένω νέο δρομολόγιο αύριο» ή «μου ζήτησαν να περάσω να παραλάβω απ’ το κατάστημα» και τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, 9-11 είπε

Ας κάνουν και 2 βδομάδες να τα στείλουν αρκεί να ενημερώνουν τους πελάτες. Γιατί, σε αντίθεση με τα tracking numbers, ο κωδικός κράτησης που λάβαμε δεν χρησιμεύει σε κάτι. Δεν είναι παράλογο αίτημα να μπορείς να παρακολουθήσεις την πορεία της παραγγελίας σου, να ξέρεις την μέρα (τουλάχιστον) που θα παραλάβεις...

Βέβαια, για να λέμε και την αλήθεια, η προσφορά ήταν τόσο καλή που δεν νομίζω πως θα υπάρξει άνθρωπος να παραπονεθεί στο κατάστημα για τη μεταφορά, «μου άφησαν ειδοποιητήριο και περιμένω νέο δρομολόγιο αύριο» ή «μου ζήτησαν να περάσω να παραλάβω απ’ το κατάστημα» και τέτοια.

Κωδικός κράτησης έχει νόημα, τους παίρνεις τηλέφωνο και ρωτάς σε πιο στάδιο είναι η παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνοι, δεν θα ήταν όμως πιο απλό να ακολουθήσουν την κλασική μέθοδο που εφαρμόζει το 99% των επιχειρήσεων στο  ηλεκτρονικό εμπόριο και να στείλουν ένα tracking number να μην απασχολούμε και το προσωπικό τους;

Εντελώς συμπτωματικά, πριν λίγες μέρες παρήγγειλα ένα laptop από κατάστημα της Χίου (τα μεγέθη σαφώς είναι τελείως διαφορετικά, δεν εξυπηρετεί τον ίδιο αριθμό πελατών ούτε έχει franchise σε όλη την Ελλάδα). Λίγες ώρες μετά το e-mail επιβεβαίωσης, έστειλαν όπως ήταν αναμενόμενο και άλλο ένα που περιείχε το tracking number. Για κακή μου τύχη το δέμα κόλλησε για μέρες στο hub της ACS («ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ»). Δεν χρειάστηκε να επικοινωνήσω με το κατάστημα και να τους ενοχλήσω, αυτοί είχαν εκπληρώσει τις υποχρεώσεις τους στο ακέραιο. 2-3 φορές τη μέρα έμπαινα στο site της ACS να δω αν υπάρχει εξέλιξη και να υπολογίσω ποια μέρα θα παραλάβω (ούτε αυτό είναι απαραίτητο αφού οι εταιρείες courier στέλνουν ενημερωτικό SMS λίγες ώρες πριν την παράδοση).

Το νόημα των παραπάνω είναι, γιατί να μην απλοποιούμε τη ζωή μας;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται πως εχθρός του καλού είναι το καλύτερο, όμως όταν έχει γίνει παραγγελία και έχει εγκριθεί, δεν έχεις να φοβάσαι κάτι. Όσο για το tracking, έχω απογοητευτεί τόσες φορές από την acs, που έχω σταματήσει να τα κοιτάω. Πολλές φορές φτάνει το δέμα στην πόλη μου αλλά το παραλαμβάνω 2 μέρες μετά. Τα ελληνικά κούριερ έχουν τεράστια ευθύνη!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώδεκα Δύο παρά τέταρτο κι ούτε ένα τηλεφώνημα. 😪 Εντάξει, τσάκισα μία πάστα με καραμέλα που είχα πάρει από ζαχαροπλαστείο χθες-προχθές, αλλά σιγά-σιγά εξαντλούνται τα αποθέματα, σώνονται οι καβάτζες. Και ως γνωστόν, οι πραλίνες με γέμιση μαστίχα είναι ΕΙΔΟΣ ΠΡΩΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις παρέλαβα.προσεγμένη συσκευασία  και τα σαπούνια ξεχωριστά τυλιγμένα απ' τα τρόφιμα.

οι ημερομηνίες μια χαρά λήγουν πολλούς μήνες αργότερα.

από άρωμα καλά πάνε άντε να δούμε και από γεύση!

mastixa1333.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...