Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για δωρεά οικίας.


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δινεις την ψιλη κυριοτητα στον εγγονο και επικαρπια στον πατερα του. ετσι εκμεταλευση-ιδιοκατοικιση-ενοικιαση εχει ο επικαρπωτης μεχρι τον θανατο του. μετα γινεται ενωση και γινεται πληρη κυριοτητα στον εγγονο. βεβαια θα πληρωσεις καποιον φορο για αυτη την μεταβιβαση. ετσι στο μελλον ο εγγονος δεν θα πληρωσει κατι αφου θα γινει συνενωση δικαιωματων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

45 λεπτά πριν, gianniz_k είπε

Το ότι γράφει σαν δεκαπεντάχρονο,που κόβει τις λέξεις,δεν το πρόσεξε κανείς;

Να το έκαναν μόνο 15χρονα καλά θα ήταν, το κάνουν και πολύ μεγαλύτεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω την αλήθεια δεν τον κόβω για τρολ, θεωρώ ότι απλά μπήκε για να πει τον πόνο του ...

Έχουμε ακούσει και δει τα άπειρα, τίποτα δεν μου κάνει εντύπωση πλέον !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Bitbit είπε

τώρα γιατί εμένα μου κάνει για τρολ;

Παρόλό αυτά ξέρω παρόμοια περίπτωση αληθινή, όπου δόθηκε το σπίτι από τους γονείς της κοπέλας. Δυστυχώς η κοπέλα πέθανε και προσπαθούσαν τώρα οι γονείς της να πάρουν πίσω το σπίτι διότι δε γούσταραν που ο γαμπρός τους προφανώς θα έβρισκε κάποια άλλη και θα μένανε μέσα στο σπίτι τους.

Για αυτό θέλουν προσοχή οι δωρεες. Αν θες να δώσεις ακίνητο για κάτι τέτοιο στο παιδί σου τότε καλύτερα η δωρεάν παραχώρηση. Βέβαια αν θα υπάρχει ο εγγονός ο οποίος θα μένει με την μάνα του εκεί τότε καλύτερα να αφήσει το σπίτι ως έχει για την διαμονή του εγγονού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα έτσι κ αλλιώς ο γιος σου θα  πλήρωσει  διατροφή και  ενοίκιο αν δεν είχε σπιτι..τώρα π άφησες το σπίτι δεν θα πληρώνει "ενοίκιο".εν ολίγης τον γλύτωσες απο κατι..

Εφόσον είναι ανήλικο σε αυτές τις περιπτώσεις τεκμήρια φορολογία σε ποιον πάνε?

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, bill987 είπε

θεωρώ ότι απλά μπήκε για να πει τον πόνο του ...

Αυτο εχει γινει,ψαχνει να πει τον πονο του/της ( δεν ξερω αλλα μου κανει για γυναικα ) και να ακουσει απο καποιον κατι εμψυχωτικο. Ευτυχως μπηκε στο ινσομνια,γνωστο και ως "Μεγαλη Αγκαλια".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...