Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια τεχνικό προβλημα υπολογιστής

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια παιδια έχω ενα υπολογιστή 4 gb ram nvidia 2gb καινούργιο cpu duo 500 gb hard disk το πρόβλημα που έχω μου το έχει κάνει πολλες φορές και έχει ξανά δουλέψει πόλυ πιο μετα,έχω γνώσει απο υπολογιστεσ,το προβλημα ειναι οτι δεν κάνει booting δηλαδη το ανάβω και απλά δουλεύει δεν κάνει το αρχικο beep,πωσ γινετε να το φτιαξο πιο γρηγωρα παρα να περιμένω γιατι κάνει ο αδερφοσ μου τα μαθατα !!!!please help!

4 λεπτά πριν, PEACEINTHEEARTH είπε

Γεια παιδια έχω ενα υπολογιστή 4 gb ram nvidia 2gb καινούργιο cpu duo 500 gb hard disk το πρόβλημα που έχω μου το έχει κάνει πολλες φορές και έχει ξανά δουλέψει πόλυ πιο μετα,έχω γνώσει απο υπολογιστεσ,το προβλημα ειναι οτι δεν κάνει booting δηλαδη το ανάβω και απλά δουλεύει δεν κάνει το αρχικο beep,πωσ γινετε να το φτιαξο πιο γρηγωρα παρα να περιμένω γιατι κάνει ο αδερφοσ μου τα μαθατα !!!!please help!

Μαθήματα *

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
9 λεπτά πριν, PEACEINTHEEARTH είπε

έχω ενα υπολογιστή 4 gb ram nvidia 2gb καινούργιο cpu duo 500 gb hard disk

Λίγο ποιο συγκεκριμένα τα μοντέλα;

Αγοράστηκε έτοιμο από κατάστημα;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
2 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Λίγο ποιο συγκεκριμένα τα μοντέλα;

Αγοράστηκε έτοιμο από κατάστημα;

Το έχω 13 χρωνια άλλα δεν το εχω χρησιμοποίηση ούτε 2 χρωνια,το εχω αναβαθμιση άλλα και πριν το αναβαθμίσω μου το εκανε αυτο που δεν εκανα το beep και απλά δουλεβαν όλα χωρισ να δίνη σήμα

Δηλαδή εάν το πιάσει αυτο με το beep θέλει καμια 2 εβδομάδες και εάν να του πέραση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
27 λεπτά πριν, PEACEINTHEEARTH είπε

Γεια παιδια έχω ενα υπολογιστή 4 gb ram nvidia 2gb καινούργιο cpu duo 500 gb hard disk

Λέω κι εγώ... καινούριο και διπύρινο!

Επανατοποθέτηση σε ραμ και κάρτα γραφικών δοκιμάσατε; Bios update;

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ρε φίλε φεν ειναι αστειο,οποιοσ μπορεί να με βοηθήσει να κάνει ξανα το booting ευχαριστώ οποιοσ δεν μπορεί ευχαριστώ παλι,άλλα δεν ειναι αστειο 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάρε ένα σπρέι μπλε χρώματος, καλύτερα κάποιο βαθύ και πιο σκούρο μπλε να είμαστε σίγουροι ότι δεν θα φαίνεται.

Βάψτο καλά(2-3 στρώσεις), πήγαινε στον Πειραιά  και πέτα το στην θάλασσα.

Και έτσι και εσύ δεν θα έχεις πρόβλημα με booting και ο αδερφός σου θα είναι ευχαριστημένος που δεν θα μπορεί να κάνει μάθημα!

Επεξ/σία από XristosSp
  • Haha 4
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Το τροφοδοτικό σου λέει τίποτα ή ειναι κλαιν μαιν? Πάρα πολλά προβλήματα δημιουργούνται από κακό τροφοδοτικό, ειδικά από τη στιγμή που λες ότι τόσο πριν όσο και μετά τις αναβαθμίσεις σου βγάζει το ίδιο πρόβλημα.

Πάντως διπύρηνος επεξεργαστής και HDD ακούγεται δοκιμασία για τα νεύρα το 2021.

• Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
6 ώρες πριν, conqueror06 είπε

Το τροφοδοτικό σου λέει τίποτα ή ειναι κλαιν μαιν? Πάρα πολλά προβλήματα δημιουργούνται από κακό τροφοδοτικό, ειδικά από τη στιγμή που λες ότι τόσο πριν όσο και μετά τις αναβαθμίσεις σου βγάζει το ίδιο πρόβλημα.

Πάντως διπύρηνος επεξεργαστής και HDD ακούγεται δοκιμασία για τα νεύρα το 2021.

Μια χαρα ειναι αφου δινη ρεύμα σε όλα ανεμηστηρες τα παντα,απλα δεν κάνει το αρχικο μπιπ γιανα ξεκινιση 

Μόλις τώρα, PEACEINTHEEARTH είπε

Μια χαρα ειναι αφου δινη ρεύμα σε όλα ανεμηστηρες τα παντα,απλα δεν κάνει το αρχικο μπιπ γιανα ξεκινιση 

Απλα λιτουργει ρε φίλε χωρισ να δίνει σημα ελεοσ μην κοροιδευετε !!!!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Το ότι δίνει ρεύμα δεν σημαίνει απαραίτητα ότι λειτουργεί και σωστά. Την κατάσταση επίσης του σκληρού δίσκου σου την έχεις τσεκάρει?

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, conqueror06 είπε

Το ότι δίνει ρεύμα δεν σημαίνει απαραίτητα ότι λειτουργεί και σωστά.

Μεγάλη αλήθεια!

Τι μπορεί να κάνει ένα τροφοδοτικό: 

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Φίλε έτσι όπως μας τα λεγες και πρωταπριλιά και δεν έδωσες και σχεδόν καθόλου πληροφορίες ήταν σαν να μας έκανες πλάκα , γι αυτό έκανα πλάκα και γω. Δεν σε κοροϊδεύουμε.

Τώρα άμα δεν κάνει boot 1002 μπορεί να είναι, άρχισε από το τροφοδοτικό που είπαν και τα παιδιά, αν έχεις ή αν μπορείς να δανειστείς κάποιο να δοκιμάσεις καλό θα ήταν.

Αλλά αν είναι κάτι σχετικό με επεξεργαστή/μητρική ούτε καν να σκεφτείς να το φτιάξεις δεν αξίζει.

Βγάλε και φύσα και τις ram και τα slots γιατί είναι και παλιό πολύ και ίσως να έχει σκόνη και να μην κάνουν καλή επαφή. Κάνε και ένα CMOS reset.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.