Προς το περιεχόμενο

FTTH Πρόβλημα (?)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους, 

Έχω κάνει αίτηση για οπτική ίνα, και είμαι τυχερός που όλες οι εργασίες ολοκληρώθηκαν μέσα σε 25 μέρες. Έχουν γίνει οι κολλήσεις στις ίνες, έχουν πριζακι στο σπίτι με μέτρηση  -12.6.

Όλα αυτά από τις 3 Μαρτίου, από τότε ως περιμένω το ΟΝΤ, το μόντεμ και τον τεχνικό να έρθει για ενεργοποίηση.... Έχω πάρει άπειρα τηλ, έχω μιλήσει στο τσατ και απορώ τι το τόσο δύσκολο υπάρχει... Η απαντήσεις που παίρνω είναι ότι περιμένω για ραντεβού, η σύνδεση είναι σε συστημικο έλεγχο και μετά θα κλειστεί ραντεβού...

 

Σημειώσεις, Παροχος ΟΤΕ, Περιοχή Ναύπλιο, στο σύστημα τα έργα φαίνονται ολοκληρωμένα από τον εργολάβο από τις 19 Μαρτίου.

Καμία πρόταση για το τι να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, japan_temple_r10 είπε

Καλημέρα σε όλους, 

Έχω κάνει αίτηση για οπτική ίνα, και είμαι τυχερός που όλες οι εργασίες ολοκληρώθηκαν μέσα σε 25 μέρες. Έχουν γίνει οι κολλήσεις στις ίνες, έχουν πριζακι στο σπίτι με μέτρηση  -12.6.

Όλα αυτά από τις 3 Μαρτίου, από τότε ως περιμένω το ΟΝΤ, το μόντεμ και τον τεχνικό να έρθει για ενεργοποίηση.... Έχω πάρει άπειρα τηλ, έχω μιλήσει στο τσατ και απορώ τι το τόσο δύσκολο υπάρχει... Η απαντήσεις που παίρνω είναι ότι περιμένω για ραντεβού, η σύνδεση είναι σε συστημικο έλεγχο και μετά θα κλειστεί ραντεβού...

 

Σημειώσεις, Παροχος ΟΤΕ, Περιοχή Ναύπλιο, στο σύστημα τα έργα φαίνονται ολοκληρωμένα από τον εργολάβο από τις 19 Μαρτίου.

Καμία πρόταση για το τι να κάνω?

Μέσα στο σύστημα δεν έχουν κλείσει οι εργασίες. Μπορεί να έχουν ολοκληρωθεί Αλλά μέχρι να κάνουν τον έλεγχο των φωτογραφιών και των μετρήσεων δεν προχωράει τίποτα. Μόλις πέσει το ραντεβού στο σύστημα θα σε καλέσουν, αν μπορούσαν να σου κλείσουν τελικό ραντεβού θα το είχαν κάνει.

Δεν λέω ότι δεν καθυστερούν, θα μπορούσαν να το έχουν επισπεύσει. Αλλά στο 13888 αν μιλήσεις, τα παιδιά εκεί δεν μπορούν να δουν κάτι αν δεν έχει πέσει το ραντεβού.

Εγώ αυτό που είχα κάνει ήταν να καλέσω σε ένα σταθερό που μου είχε δώσει ο τεχνικός του ΟΤΕ που είχε έρθει στην επιθεώρηση και το προχώρησε πιο γρήγορα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...