Προς το περιεχόμενο

Q Καουντ νταουν προσφορές: 120′ προς όλους + 100 SMS προς όλους για €3 [Λήγει 2/4, 17:00]


9-11

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση:

Αυτό το “Countdown to all & surf” [200 προς όλους + 400 MB με κόστος €3] που τρέχει εδώ και περίπου 2 ώρες, πόσες φορές το μήνα μπαίνει προσφορά; Γιατί σαν πακέτο είναι πολύ καλύτερο από τα 120′ προς όλους + 100 SMS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 218
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, 9-11 είπε

Ερώτηση:

Αυτό το “Countdown to all & surf” [200 προς όλους + 400 MB με κόστος €3] που τρέχει εδώ και περίπου 2 ώρες, πόσες φορές το μήνα μπαίνει προσφορά; Γιατί σαν πακέτο είναι πολύ καλύτερο από τα 120′ προς όλους + 100 SMS.

Δεν ειναι καθε φορα το ιδιο πχ μπορει να εχει sms αντι για data, αλλα καθε βδομαδα βγαινει ενα με χρονο ομιλιας και κατι αλλο (συνηθως data) και ενα ακομα ξεχωριστο Countdown μονο data (πχ 3-4gb).

Παντως μεσα στον μηνα θα το βαλουν τουλαχιστον 2 φορες.

Επισης οσο τρεχει το Countdown εχει ανανεωση με 6 ευρω αντι για 10 χωρις ομως τα δωρα που δινει στην ανανεωση των 10 (1gb και χρονο προς q)

Επεξ/σία από osalonikios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Είχε αναφερθεί οτι η ενεργοποίηση  πακέτου παρατείνει το υπόλοιπο στη λήξη του πακέτου. Το έχει δοκιμάσει κανείς; καουντ νταουν ή προσφορά πακέτο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό, κάθε πακέτο έχει τη δική του ημερομηνία λήξης. Αυτό που παίρνει παράταση είναι η ημερομηνία λήξης του ποσού που έχεις στην κάρτα όταν βάζεις καινούρια κάρτα. Π.χ. αν έχεις υπόλοιπο 5 ευρώ που λήγει αύριο, τότε αν βάλεις καινούρια κάρτα, το συνολικό ποσό (υπόλοιπο παλιάς+νέα κάρτα) λήγει σε δυο μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα! Ασχετο αλλα στην Q δε δινει 5G που ειναι wind? Επισης καποιος ανεφερε οτι δε παιζει volte. Εμενα στο iPhone εχει κανονικα διακοπτη on/off για το volte

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από ένα μήνα παρακολούθησης των προσφορών αλλά και χρήσης των πακέτων, αναφέρω εντυπώσεις και συμπεράσματα.

Ξεκινάμε με το πλήρες πρόγραμμα ΚΑΟΥΝΤ ΝΤΑΟΥΝ Απριλίου

Q ΚΑΟΥΝΤ ΝΤΑΟΥΝ [Microsoft Office].xlsx

[Δυστυχώς δεν υπάρχει δυνατότητα για ενσωμάτωση του πίνακα στο forum, για απευθείας προβολή]

Οι ανάγκες κάθε χρήστη ποικίλουν, αλλά νομίζω πως για την πλειοψηφία 200′ (η συνηθέστερη προσφορά) ή 300′ ομιλίας προς όλους αρκούν και με το παραπάνω για ένα μήνα. 300 λεπτά = 5 ώρες. Το θέμα είναι να εντοπίσεις το σωστό σημείο για την επόμενη ανανέωση, να βγάλεις το δίμηνο έχοντας ξοδέψει ακριβώς το ποσό που έχει πιστωθεί, τα €6.

Εκεί που με κρέμασε (;) η Q ήταν στα data. Είχα ενεργοποιήσει το “Countdown to all & surf” έχοντας κατά νου πως θα χρειαζόμουν να κάνω μία ή δύο το πολύ τραπεζικές κινήσεις απ’ το δρόμο. Ε, όταν το χρειάστηκα εμφανίστηκε το παρακάτω μήνυμα σφάλματος [όλα αυτά στο Winbank app της Τράπεζας Πειραιώς.]

Αναφορά σε κείμενο

Η υπηρεσία είναι προσωρινά μη διαθέσιμη ή δεν έχετε σύνδεση στο διαδίκτυο.

Αρχικά νόμισα πως δημιουργούσε πρόβλημα το Blokada το οποίο κάνει VPN tunneling για να κόψει διαφημίσεις και γενικά οτιδήποτε ενοχλητικό. Το απενεργοποίησα (έχω την έκδοση 4.10.0, ενημερώνεται κανονικά παρότι από το περασμένο φθινόπωρο είναι διαθέσιμη και η νεότερη v5.x) το αποτέλεσμα ωστόσο ήταν ίδιο. «Η υπηρεσία είναι προσωρινά μη διαθέσιμη ή δεν έχετε σύνδεση στο διαδίκτυο». Τελικά υπό την πίεση του χρόνου, αναγκάστηκα να χρησιμοποιήσω το WiFi του καταστήματος όπου βρισκόμουν.

Αλλά ακόμα και όταν επιχείρησα/-ώ να κάνω το ίδιο στο σπίτι πλέον, εντελώς χαλαρός, έτσι για το γαμώτο, δεν μπαίνει. Στη Revolut αντιθέτως κατάφερα να συνδεθώ κανονικά. Δεν ξέρω, ίσως να οφείλεται σε κάποια ρύθμιση.

Εντάξει είμαι μαλάκας! Είχα επιβάλει περιορισμό και δεν το θυμόμουν [υπάρχει smiley για αυτοφασκέλωμα;]

App Info -> Permissions -> Restrict data usage -> Mobile data ✔ and... DONE.

FALSE ALARM.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/4/2021 στις 10:20 ΠΜ, 9-11 είπε

Να με συγχωρείτε αν το θέμα ανήκει σε άλλο section ή δεν πληροί τις προϋποθέσεις των «Προσφορών», αλλά μόλις πρόσφατα έμαθα για αυτά τα πακέτα προσφορών που τρέχουν για λίγες μόλις ώρες και σκέφτηκα να το μοιραστώ μαζί σας.

Με €3 ενεργοποιείτε το πακέτο “Countdown to All & SMS” που περιλαμβάνει 120′ προς όλους (με χρέωση ανά δευτερόλεπτο) + 100 SMS προς όλους και ισχύει για ένα μήνα. Εξαιρετική επιλογή για όσους κάνουν συντηρητική χρήση. Αυτοφασκελώνομαι που δεν το είχα αντιληφθεί νωρίτερα.

Η προσφορά ξεκίνησε σήμερα στις 09:00 και λήγει στις 17:00. Για τους super duper καρμίρηδες, κατά το ίδιο διάστημα, υπάρχει επιλογή ανανέωσης χρόνου ομιλίας (ίσα-ίσα για να μην χάσετε τον αριθμό) έναντι €6 (αντί για €10)

1287782432_Q2021-04-0210_00.jpg.daeb2ad880bd80590ba12a64e909536f.jpg

Ακυρο...μολις ειδα ενα Q στην αρχη

Επεξ/σία από JohnnyX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τι φραγκοφονιαδες εχουν γινει αυτοι στην Q??

ειχα 3,20€, εβαλα το πακετο με τα 3€, εμειναν 0,20€.

Μπαινω 1 μερα μετα βλεπω ξαφνικα 0,18€ ξαναμπαινω την επομενη (σημερα) βλεπω 0,17€, τι γινεται πεφτει 0,01€ ανα ημερα ξερω γω, τι στο καλο κανουν; (εχω και ειχα ενεργα πακετα τοσο ομιλιας προς ολους, οσο και SMS και ΜΒ!!)

😤

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω 6 χρόνια Q, ποτέ δεν μου τράβηξαν τίποτα από τον λογαριασμό, μια φορά μόνο και αυτό από δική μου χαζομάρα καθώς είχαν τελειώσει τα ΜΒ και μπήκα με ανοιχτά τα δεδομένα και όχι με το wifi.

Πολλοί από εμάς εδώ μέσα βγάζουμε τον μήνα μόνο με 3 ευρώ για έξοδα κινητής τηλεφωνίας αλλά και πάλι κάτι θα βρούμε για να τους κράξουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Kostas Savvidis είπε

Εγώ έχω 6 χρόνια Q, ποτέ δεν μου τράβηξαν τίποτα από τον λογαριασμό, μια φορά μόνο και αυτό από δική μου χαζομάρα καθώς είχαν τελειώσει τα ΜΒ και μπήκα με ανοιχτά τα δεδομένα και όχι με το wifi.

Πολλοί από εμάς εδώ μέσα βγάζουμε τον μήνα μόνο με 3 ευρώ για έξοδα κινητής τηλεφωνίας αλλά και πάλι κάτι θα βρούμε για να τους κράξουμε.

Παντως το φραγκοφονιαδικο countdown συνεχιζει, 0,16€ πηγε... δεν υπαρχει απολυτως τιποτα (ή μηπως υπαρχει??????) που να χρεωνει 0,01€ ανα ημερα (και τελικα οχι ολες τις ημερες, αν και μπορει η χρεωση να γινεται αργα το απογευμα, οποτε δε ξερω και σιγουρα, μπορει να παει και 0,15€ μετα😅). Να πω οτι το χρεωνε για να δει αν ειναι "ζωντανο" το κινητο.... αφου πριν 4 μερες εβαλα πακετο! Και δεν ειναι προφανως για το 0,01€..... 0,02€.... 0,30€ ξερω γω ποσο θα φτασει σε 1 μηνα η χρεωση, ειναι για την απατεωνια/μακακία που τους δερνει γενικως.

Αυτο δε που λες ενταξει, αλλά σκεψου να εχεις τα δεδομενα κλειστα και παλι να σου τραβανε και να σε χρεωνουν 1,20€ ανα ημερα (ω ναι, αρκετες φορες, μεχρι που μου ειπαν ευτυχως σε ενα καταστημα να φτιαξω ενα APN "σκατά" και να το επιλεγω οταν τελειωνει το πακετο και τελειωσε το σπασιμο νευρων επιτελους).

Και σιγα μην τους πω και μπραβο ρε φιλε, ειχα καποτε Q (πολυ πριν απο εσενα, το εχω ξαναγραψει) και μιλαγα χωρις κανενα πακετο με λιγα σεντς ανα λεπτο και λεω μια φορα πριν 2-3 χρονια "σιγα μη βαλω 6€ πακετο θα παρω να μιλησω 5 λεπτα" και μπαινοντας στο 6ο λεπτο επεσε η γραμμη γιατι μου καταβροχθισαν καπου 6€...!

Εγινε "πενταψηφιο" το να εχεις ενα κινητο, ουτε το 1998 δεν ηταν ετσι οι χρεωσεις. Οχι μονο αυτοι θελουν κραξιμο, οχι μονο η ΕΕΤΤ θελει κραξιμο αλλα και ολοι που καθονται και τα τρωνε αμασητα και τα πληρωνουν χωρις 2η σκεψη θελουν κραξιμο. Τετοιου μεγεθους καρτελ ουτε στην Κολομβία.

Επεξ/σία από giorginho
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ αυτό που κάνω από τότε, είναι ότι την τελευταία μέρα κάθε φορά που τελειώνει η προσφορά με τα ΜΒ αν έχω υπόλοιπο και δεν κάνω ανανέωση για την επόμενη μέρα, κλείνω τα δεδόμενα από νωρίς το βράδυ περίπου στις 10, και από τότε δεν έτυχε ποτέ να με ξαναχρεώσουν ούτε σεντ.

Εννοείται ότι δεν υποστηρίζω κανένα τους, όλοι σαν ευρώ μας βλέπουνε.

Επεξ/σία από Kostas Savvidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kostas Savvidis είπε

Εγώ αυτό που κάνω από τότε, είναι ότι την τελευταία μέρα κάθε φορά που τελειώνει η προσφορά με τα ΜΒ αν έχω υπόλοιπο και δεν κάνω ανανέωση για την επόμενη μέρα, κλείνω τα δεδόμενα από νωρίς το βράδυ περίπου στις 10, και από τότε δεν έτυχε ποτέ να με ξαναχρεώσουν ούτε σεντ.

Εννοείται ότι δεν υποστηρίζω κανένα τους, όλοι σαν ευρώ μας βλέπουνε.

IPhone έχεις; δεν είμαι σίγουρος, αλλά έχω διαβάσει ότι κάποια κινητά είναι "ασφαλή" απέναντι σε κρυφές κινήσεις δεδομένων με αυτόν τον τρόπο. Επειδή έχω περάσει την Q από όλα μου τα κινητά εδώ και 20 χρόνια και σχεδόν όλα τα λειτουργικά σου λέω δεν αρκεί. Το Android πχ τραβάει δεδομένα στο παρασκήνιο από το δίκτυο κινητής (αν δεν έχεις WiFi) ακομα κι αν έχεις ανενεργό το mobile internet (εκτος αν φταίει η Samsung και όχι το Android γενικά, αλλά δε νομίζω, είχα εντοπίσει κάποτε τι προκάλεσε την κίνηση και ήταν κάτι Google Services). 

Φτιάξε έξτρα ένα άσχετο AΡΝ για 100% σιγουριά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο iphone δεν είχα ποτέ μου, ξεκίνησα με DOOGEE, BLACKVIEW, XIAOMI και τώρα TCL πότε δεν είχα αυτό το πρόβλημα, όταν έχω κλειστά τα δεδομένα, έχω κλειστά τα δεδομένα και δεν κουνιέται φύλλο, αν ξεχαστείς και έχεις ανοιχτά τα δεδομένα εννοείται όλο και κάποια εφαρμογή θα κατεβάσει κάτι και όχι μόνο η google.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν εχω καταλαβει γιατι μιλατε και αναλυετε για πιθανη "διαρροη" δεδομενων, ενω αρχικα ειπε ο giorginho οτι εχει πακετο ενεργο με δωρεαν λεπτα/sms/MB.

Για ποιο λογο του αφαιρει λεπτα του ευρω απο το υπολοιπο ενω εχει απο ολα δωρεαν; Αυτο νομιζω οτι ρωτησε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...