Προς το περιεχόμενο

X370 Crosshair Hero + 3900X


ChrisAttart

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα παίξει λέτε σωστά το συγκεκριμένο combo ? 

X370 Crosshair Hero + 3900X 

Θέλω καιρό να πάω σε ένα πολυπυρηνο για το Plex server μου , γτ ο 8700Κ όταν κάνει ταυτόχρονα transcoding και gaming δεν είναι αρκετος ...

Βρήκα μια ανταλλαγή να δώσω την Ζ370 hero και τον 8700Κ για Χ370 hero + 2700 ...  Και έλεγα να πετάξω πάνω έναν 3900Χ να κάνω δουλίτσα 

Αλλά δεν ξέρω αν θα παίξει σωστα , γτ εχω δει ήδη θέματα σε παρόμοια μητρική Χ370 Gaming-f με τον 3900Χ ... 

Τι λέτε ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ChrisAttart είπε

Θα παίξει λέτε σωστά το συγκεκριμένο combo ? 

X370 Crosshair Hero + 3900X 

Θέλω καιρό να πάω σε ένα πολυπυρηνο για το Plex server μου , γτ ο 8700Κ όταν κάνει ταυτόχρονα transcoding και gaming δεν είναι αρκετος ...

Βρήκα μια ανταλλαγή να δώσω την Ζ370 hero και τον 8700Κ για Χ370 hero + 2700 ...  Και έλεγα να πετάξω πάνω έναν 3900Χ να κάνω δουλίτσα 

Αλλά δεν ξέρω αν θα παίξει σωστα , γτ εχω δει ήδη θέματα σε παρόμοια μητρική Χ370 Gaming-f με τον 3900Χ ... 

Τι λέτε ? 

Καλημέρα, νομίζω έχω δει να έχουν βάλει 3900Χ, 3950Χ, δεν πρέπει να έχει θέματα.

Η μητρική μια χαρα είναι πάντως.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Καλημέρα, νομίζω έχω δει να έχουν βάλει 3900Χ, 3950Χ, δεν πρέπει να έχει θέματα.

Η μητρική μια χαρα είναι πάντως.

Καλημέρα , μακάρι να μπορούσα να πάω σε κάτι νεότερο να έχω και τα καινούρια features αλλά ρε γμτ όλη η φάση μου λύνει τα χέρια , θα μου βγει σχεδόν τσάμπα η μετάβαση αν πάω σε αυτό το combo , άντε να μπουν 200€ άπο τσέπη φάση  ... 

Η άλλη επιλογή είναι να κάτσω στα αυγά μου και να περιμένω το DDR5 από του χρόνου ...

 

Επεξ/σία από ChrisAttart
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ChrisAttart είπε

Καλημέρα , μακάρι να μπορούσα να πάω σε κάτι νεότερο να έχω και τα καινούρια features αλλά ρε γμτ όλη η φάση μου λύνει τα χέρια , θα μου βγει σχεδόν τσάμπα η μετάβαση αν πάω σε αυτό το combo , άντε να μπουν 200€ άπο τσέπη φάση  ... 

Η άλλη επιλογή είναι να κάτσω στα αυγά μου και να περιμένω το DDR5 από του χρόνου ...

 

Δοκίμασε αρχικά με τον 2700 που έχει πάνω.

Δεν χανεις κάτι, και γρήγορες μνήμες σηκώνει κτλ. Μόνο πολλούς NVME δεν μπορείς να βαλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, ChrisAttart είπε

Καλημέρα , μακάρι να μπορούσα να πάω σε κάτι νεότερο να έχω και τα καινούρια features αλλά ρε γμτ όλη η φάση μου λύνει τα χέρια , θα μου βγει σχεδόν τσάμπα η μετάβαση αν πάω σε αυτό το combo , άντε να μπουν 200€ άπο τσέπη φάση  ... 

Η άλλη επιλογή είναι να κάτσω στα αυγά μου και να περιμένω το DDR5 από του χρόνου ...

 

Άμα είναι να μπουν 200€ από την τσέπη τι νόημα έχει η ανταλλαγή ? 

Πουλάς τα δικά σου και παίρνεις καινούργια. Με την ανταλλαγή πάλι θα πρέπει να πουλήσεις τον 2700...
Όλα αυτά για μια ξεχασμένη Χ370 hero ?

Καινούργια του κουτιού με φουλ εγγύηση:
Intel
https://www.skroutz.gr/s/24035074/Intel-Core-i9-10900F-Box.html 360€
+
 https://www.skroutz.gr/s/23438472/MSI-Z490-A-Pro-Motherboard-ATX-με-Intel-1200-Socket.html 150€

ή

AMD
https://www.skroutz.gr/s/19345048/AMD-Ryzen-9-3900X-Box.html 410€
+
https://www.skroutz.gr/s/24068592/MSI-B550-A-Pro-Motherboard-ATX-με-AMD-AM4-Socket.html 120€

 

 

 

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sheogorath είπε

Καλημέρα, νομίζω έχω δει να έχουν βάλει 3900Χ, 3950Χ, δεν πρέπει να έχει θέματα.

Η μητρική μια χαρα είναι πάντως.

Και εγώ το είδα στο reddit με το τελευταίο bios (version 8002) δεν αναφέρουν θέματα. Στο 370Χ δεν υπάρχει pcie4.

1 ώρα πριν, ChrisAttart είπε

Καλημέρα , μακάρι να μπορούσα να πάω σε κάτι νεότερο να έχω και τα καινούρια features αλλά ρε γμτ όλη η φάση μου λύνει τα χέρια , θα μου βγει σχεδόν τσάμπα η μετάβαση αν πάω σε αυτό το combo , άντε να μπουν 200€ άπο τσέπη φάση  ... 

Η άλλη επιλογή είναι να κάτσω στα αυγά μου και να περιμένω το DDR5 από του χρόνου ...

 

Θα προχωρούσα στην αλλαγή των 200€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...