Προς το περιεχόμενο

Αποσυνδέσεις καθημερινά περίπου την ίδια ώρα (Cosmote)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, Astynax είπε

Από όσο φαίνεται τα προβλήματα έχουν λυθεί με το νέο router. Δεν είχαμε αποσυνδέσεις τις τελευταίες ημέρες.
Παρ' όλα αυτά παρατήρησα κάτι στην 2η οθόνη της συντρόφου μου που δουλεύει και αυτή από το σπίτι και μου παραπονέθηκε ότι η οθόνη σβήνει στιγμιαία κάποιες φορές.

Οταν παίρνει μπρος το ψυγείο μετά από ώρα που είναι σε "αναμονή" (ακούγεται το ανεμιστήρι που ξεκινά), τότε σβήνει στιγμιαία η οθόνη!
Οπότε ίσως να επηρέαζε το παλιό router με τον ίδιο τρόπο που φαίνεται στην οθόνη, αν και καμία άλλη συσκευή (άλλες οθόνες, τηλεόραση, φώτα κτλ) δεν φαίνεται να επηρεάζεται...

Αν πάντως εμφανιστεί το πρόβλημα ξανά, θα εστιάσω στο ψυγείο και στα ηλεκτρολογικά του σπιτιού. Ευτυχώς το νέο router φαίνεται σταθερό...

Μήπως είναι η οθόνη μάρκας SAMSUNG με τροφοδοσία 19/24V?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Μήπως είναι η οθόνη μάρκας SAMSUNG με τροφοδοσία 19/24V?

Είναι ASUS και από ότι βλέπω στο τροφοδοτικό έχει έξοδο 19V/2.1A

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι αντίστοιχο πάθαινα εγώ με μια Samsung

Όταν άναβα ένα φως γραφείο φθορισμού, τότε η οθόνη έσβηνε το πάνελ και άναβε μόνο του μετά από 2-3 δευτερόλεπτα..

Ποτέ δε κατάλαβα γιατί, να φανταστείς τα είχα πάνω σε πολύ καλό πολύπριζο της APC..

Ίσως κάποια πτώση τάσης ή θόρυβος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω τι να πω. Πάντως εγώ έχω πειστεί ότι το παλιό μου router επηρεαζόταν από αυτό.

Το γεγονός ότι γινόταν κάθε μέρα την ίδια περίπου ώρα βέβαια είναι ένα μυστήριο... Αλλά σκέφτηκα ότι 10-12.30 ήταν η μόνη ώρα που ήμαστε και οι 2 στους υπολογιστές με όλες τις οθόνες ανοιχτές.

Από 12.30 μεχρι 6 ήμουν μόνο εγώ, και το απόγευμα σταματούσα και συνέχιζε η σύντροφος μόνο μετά τις 6.

Ίσως ο συνδυασμός πολλών συσκευών ανοιχτών και αυτό το περίεργο με το ψυγείο ταυτόχρονα, να ήταν που προκαλούσε αποσυνδέσεις.

 

Επεξ/σία από Astynax
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 7/5/2021 στις 11:44 ΜΜ, jimis98 είπε

αν περάσεις update στο ρουτετ δεν θα άλλαζε κάτι?

Καλησπέρα, σορυ για την αργοπορημένη απάντηση δεν το είχα δει το μήνυμα.
Δεν έχω ιδέα αν υπάρχει router update, δεν το δοκίμασα.

Δεν μου είχαν πει και κάτι από την Cosmote οπότε δεν έγινε ποτέ.

Πάντως οι πιθανότητες να συνέβαινε από αυξομείωση τάσης, μου φαίνεται είναι μεγάλες.
Άλλαξα το παλιο ψυγείο και πλέον δεν έχω ούτε black out στην οθόνη που είχα αναφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...