Προς το περιεχόμενο

Πλαστογραφια υπογραφης SOS


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα!!! Καλο μηνα!

Θελω να ρωτησω τι διαδικασια πρεπει να ακολουθησω σε περιπτωση που πλαστογραφηθηκε υπογραφη μου κ παραβιαστηκαν προσωπικα δεδομενα. 

Κατατεθηκαν σε δημοσιο φορεα εγγραφα με πλαστογραφημενη υπογραφη απο συγγενικο προσωπο.

Μπορειτε να με διαφωτισετε σχετικα με τη διαδικασια που απαιτειται, το κοστος μηνυσης κ αν απαιτειται δικηγορος;

Ειναι σημαντικο να κυνηγησω το θεμα καθως εχει ξαναγινει αλλα δεν ειναι τα οικονομικα μου τοσο καλα για να αντεξω μεγαλο κοστος. 

Μετα απο επικοινωνια με τον δημοσιο φορεα εχω στη κατοχη μου την πλαστογραφημενη αιτηση καθως κ τα εγγραφα, δε γνωριζω ομως αν μπορω να προχωρησω σε μηνυση σε αστυνομικο τμημα μονος μου ή απαιτειται δικηγορος κτλ

Ευχαριστω εκ των προτερων

Επεξ/σία από panosdes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, panosdes είπε

Καλησπερα!!! Καλο μηνα!

Θελω να ρωτησω τι διαδικασια πρεπει να ακολουθησω σε περιπτωση που πλαστογραφηθηκε υπογραφη μου κ παραβιαστηκαν προσωπικα δεδομενα. 

Κατατεθηκαν σε δημοσιο φορεα εγγραφα με πλαστογραφημενη υπογραφη απο συγγενικο προσωπο.

Μπορειτε να με διαφωτισετε σχετικα με τη διαδικασια που απαιτειται, το κοστος μηνυσης κ αν απαιτειται δικηγορος;

Ειναι σημαντικο να κυνηγησω το θεμα καθως εχει ξαναγινει αλλα δεν ειναι τα οικονομικα μου τοσο καλα για να αντεξω μεγαλο κοστος. 

Μετα απο επικοινωνια με τον δημοσιο φορεα εχω στη κατοχη μου την πλαστογραφημενη αιτηση καθως κ τα εγγραφα, δε γνωριζω ομως αν μπορω να προχωρησω σε μηνυση σε αστυνομικο τμημα μονος μου ή απαιτειται δικηγορος κτλ

Ευχαριστω εκ των προτερων

Έχεις πλαστογραφημενο έγγραφο και το πρώτο που σκέπτεσαι είναι να ρωτήσεις τι θα κάνεις στο insomnia; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι έχεις το πλαστογραφημενο έγγραφο δεν σημαίνει ότι μπορείς να αποδείξεις ποιος το πλαστογραφησε. Μήνυση ακόμη και αν επιτρέπεται να κάνεις μόνος σου, μην το κάνεις. Δεν γνωρίζεις τους νόμους και αν κάνεις λάθος στη σύνταξη της μήνυσης (ή ο αστυνομικός που θα τη συντάξει) τότε μπορεί να μπλέξεις γιατί ο άλλος θα βάλει δικηγόρο. Ξεκίνα λοιπον με ενα τηλ σε δικηγόρο. Γενική συμβουλή προς όλους: φροντίστε να έχετε εναν φίλο γιατρό και έναν δικηγόρο για να κάνετε τετοιες ερωτήσεις. Δεν είναι η καλύτερη παρέα αλλά χρειάζονται :)

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ευχαριστω για την απαντηση.

Δεν θα κανει μηνυση η αλλη πλευρα γιατι γνωριζει τι μλκια εχει κανει και το παραδεχτηκε σε προσωπο με προσωπο  συναντηση.

Χαζη ερωτηση αλλα υπαρχει κοστος σε τηλεφωνο με δικηγορο σωστα;

Επεξ/σία από panosdes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θέμα είναι αν έχεις ζημιά από πλαστογραφία κ αν ειχες συνενεσει σε φάση διευκόλυνσης κ τώρα απλά θες να πας κόντρα γ Χ λογους...σίγουρα θέλει έξοδα και δικαστικό γραφολόγο

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οχι δε συναινεσα σε τπτ απο αυτα. Εγιναν ολα εν αγνοια μου.

Δεν εχω οικονομικη ζημια. Οταν καποιος δεν καταλαβαινει με το καλο, κατι πρεπει να κανουμε.

Καθως δεν ειναι η πρωτη φορα που συμβαινει αυτο, κ μετα απο πολλες ακαρπες κουβεντες, θελω να εξασφαλισω οτι δε θα ξαναεπεμβει στη ζωη μου

Επεξ/σία από panosdes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, panosdes είπε

Χαζη ερωτηση αλλα υπαρχει κοστος σε τηλεφωνο με δικηγορο σωστα;

Όχι, σε μια γενική ερώτηση τυπου "μπορώ να κάνω μήνυση και πόσο περίπου θα κοστίσει" νομίζω θα σου απαντήσει και θα σου πει περνα απ το γραφείο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, panosdes είπε

Δεν εχω οικονομικη ζημια. Οταν καποιος δεν καταλαβαινει με το καλο, κατι πρεπει να κανουμε.

Πήγαινε στο ΑΤ της περιοχής σου και ρώτα αν γίνεται να βγάλεις μια εισαγγελική παραγγελία. Θα του στείλουν χαρτί στο σπίτι για να παρουσιαστεί στον αστυνομικό που θα την χρεωθεί. Μπορεί να φοβηθεί έτσι. Στο λέω γιατί είπες ότι δεν έχεις χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panosdes είπε

Καλησπερα!!! Καλο μηνα!

Θελω να ρωτησω τι διαδικασια πρεπει να ακολουθησω σε περιπτωση που πλαστογραφηθηκε υπογραφη μου κ παραβιαστηκαν προσωπικα δεδομενα. 

Κατατεθηκαν σε δημοσιο φορεα εγγραφα με πλαστογραφημενη υπογραφη απο συγγενικο προσωπο.

Μπορειτε να με διαφωτισετε σχετικα με τη διαδικασια που απαιτειται, το κοστος μηνυσης κ αν απαιτειται δικηγορος;

Ειναι σημαντικο να κυνηγησω το θεμα καθως εχει ξαναγινει αλλα δεν ειναι τα οικονομικα μου τοσο καλα για να αντεξω μεγαλο κοστος. 

Μετα απο επικοινωνια με τον δημοσιο φορεα εχω στη κατοχη μου την πλαστογραφημενη αιτηση καθως κ τα εγγραφα, δε γνωριζω ομως αν μπορω να προχωρησω σε μηνυση σε αστυνομικο τμημα μονος μου ή απαιτειται δικηγορος κτλ

Ευχαριστω εκ των προτερων

Μπορείς να δώσεις παραπάνω στοιχεία; Τι συνέβη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Ather είπε

Μπορείς να δώσεις παραπάνω στοιχεία; Τι συνέβη;

Σίγουρα θα χρειαστείς γραφολογο , μπορεί να αναγνωρίσει και να σε βοηθήσει να αποδείξεις ότι δεν είναι η δικιά σου υπογραφή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τον δικηγόρο να τον θεωρείς δεδομένο, μην κάνεις τίποτα μόνος σου, θέλει διερεύνηση και συζήτηση με δικηγορο για το αν θα πρέπει και πως θα πρέπει να γίνει η μήνυση. 

Edit: Και αν μιλάμε για θέμα που έχει οικονομικο αντίχτυπο σε εσένα πχ πλαστη υπογραφή για δάνειο για κάτι περιουσιακό και για κάτι που σε θίγει η σε ρίχνει οικονομικά, τότε το λιγότερο που θα πρέπει να σε νοιάζει είναι το κόστος της μήνυσης και του δικηγόρου. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panosdes είπε

 η αλλη πλευρα γιατι γνωριζει τι μλκια εχει κανει και το παραδεχτηκε σε προσωπο με προσωπο  συναντηση.

Μπορεις να το αποδειξεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...