Προς το περιεχόμενο

WIND ADSL Χαμηλή Ταχύτητα-Μπορω να αποχωρησω πριν τις 14 μερες;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα απο αρκετες επικοινωνιες με το τεχνικο τμημα δεν βρηκα καμια ακρη. Δεν βλεπουν καποιο προβλημα στην γραμμη και η τελικη ταχυτητα που συγχρονιζω ειναι αυτη στην φωτο που παραθετω.

Μιλησα με εναν τεχνικο ο οποιος μου ειπε οτι ακομα και βλαβη να δηλωσει η wind στον ΟΤΕ, ο ΟΤΕ δεν θα την κανει αποδεκτη καθοτι η ταχυτητα ειναι στα ανεκτα ορια.

Εν ολιγοις μενω δυο τετραγωνα απο το Α/Κ στο οποιο ανηκω και πρεπει να ειμαι ευχαριστημενος με τα 11500Kbps ενω μεχρι κ το τελευταιο βραδυ που ημουν στην Vodafone συγχρονιζα ανετα στα 17000-17500Kbps.

Θα περιμενω τον τριτο μηνα οπου τα τελη αποδεσμευσης ειναι στα 42 ευρω συμφωνα με το συμβολαιο που υπεγραψα και θα τα πληρωσω και θα φυγω. Δεν ξερω τι εχει γινει αν με εχουν σε κλειδωμενο προφιλ ή οτιδηποτε αλλο, αλλα δεν θα κατσω να χανω αλλο τον χρονο μου να παρακαλαω για να μου φτιαξουν το προβλημα.

Εφαγα την φολα μου. Ας προσεχα.

teliko.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αφού δεν είσαι ευχαριστημένος, τότε φυσικά και μπορείς να φύγεις..

Λίγο προσοχή στις ημερομηνίες δώσε για να μην την πατήσεις και πληρώσεις περισσότερα τέλη..

Αφού είσαι τόσο κοντά στο Α/Κ, γιατί δε κοιτάς ποιοι έχουν διαθεσιμότητα για VDSL (έστω και από Α/Κ)

Πιθανολογώ πως θα την τερματίσεις την 50αρα, ή θα είσαι στα 40+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Αφού δεν είσαι ευχαριστημένος, τότε φυσικά και μπορείς να φύγεις..

Λίγο προσοχή στις ημερομηνίες δώσε για να μην την πατήσεις και πληρώσεις περισσότερα τέλη..

Αφού είσαι τόσο κοντά στο Α/Κ, γιατί δε κοιτάς ποιοι έχουν διαθεσιμότητα για VDSL (έστω και από Α/Κ)

Πιθανολογώ πως θα την τερματίσεις την 50αρα, ή θα είσαι στα 40+

Στην περιοχη μου η Wind και ο ΟΤΕ. Ομως δεν θα ηθελα να παω εκει λογω κοστους συν οτι με την χρηση που κανω δεν χρειαζομαι VDSL.

Απο την εμπειρια σου, μπορεις να υποθεσεις τι εχει γινει κ κλειδωνω τοσο χαμηλα; Με χουν βαλει κοφτη; 

Οταν αλλαξα παροχο τι πιθανη βλαβη παιζει να εγινε; (αν φυσικα υπαρχη βλαβη κ οχι κοφτης)

ειλικρινα το εχω απορια καθοτι η γραμμη μου δουλευε μια χαρα επι μια δεκαετια στην Vodafone. 

Τωρα τι πιθανες εκδοχες υπαρχουν ωστε να μην μπορω να πιασω με τιποτα πανω απο 11500;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως είπαμε και παραπάνω.., δυστυχώς ο μόνος τρόπος να ασχοληθούν είναι να έχεις πάνω από 5 αποσυνδέσεις τη μέρα..

Σου είπα να κάνεις "τεχνητές" αποσυνδέσεις για να τους αναγκάσεις να δουν τη γραμμή σου..(πχ βγάζε το καλώδιο του τηλεφώνου από τη πρίζα και βάζε το πάλι)

Επίσης πολύ πιθανό είναι κατά την αλλαγή στον κεντρικό κατανεμητή στο Α/Κ, να είναι πολύ φορτωμένος αυτός της Wind με αποτέλεσμα αυτές οι ταχύτητες..

Αν λοιπόν δε θέλεις να ασχοληθείς να κάνεις τα παραπάνω με τη Wind

Κάνε μια ερώτηση σε κατάστημα Cosmote για 24αρα, πριν 2 μήνες μου την έδιναν στα 23 ευρώ..

Καλύτερα να δώσεις εκεί 2-3-4 ευρώ παραπάνω(όσο 2 καφέδες στο χέρι απ'έξω), αλλά σε περίπτωση βλάβης να έχεις πολύ καλή εξυπηρέτηση...

Επεξ/σία από Kozanitis1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλημα μαλλον ελυθη.
Συγχρονιζα χαμηλα γιατι το ρουτερ που χρησιμοποιουσα ηταν το ΖΤΕ Η108Ν που ειχα απο την Vodafone. Και προφανως υπαρχει καποια "ασυμβατοτητα" με την Wind.
Δοκιμασα με ενα παλιο ρουτερ που ειχα σπιτι(δυστυχως εινaι τοσο παλιο που δεν εχει wifi) και συγχρονισε πιο πανω η γραμμη.
Θα ζητησω να μου στειλει ρουτερ η Wind που θα ειναι σεταρισμενο απο αυτους και υποθετω η γραμμη θα ειναι πολυ καλυτερα.
Το προβλημα ηταν το ρουτερ τελικα.

44.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...