Προς το περιεχόμενο

Binance συναλλαγή


eddie-2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρετώ την παρέα. Είμαι καινούργιος στα κρυπτονομίσματα. Πρόσφατα έκανα λογαριασμό στην Binance και έκανα και μια μεταφορά χρημάτων από τραπεζικό λογαριασμό στην Binance. Βέβαια το λεφτά δεν πιστώθηκαν ακόμα, επειδή θέλει 1-3 μέρες εργάσιμες και έπεσα πάνω σε αργίες και Σαββατοκύριακο. Οι απορίες μου είναι οι εξής: Ο τραπεζικός λογαριασμός λέει πρέπει να είναι στο όνομα σου. Εμένα είναι στο όνομα μου αλλά είμαι συνδικαιούχος. Υπάρχει λέτε κάποιο πρόβλημα με αυτό; Και αν υπάρχει και δεν δεχτεί η Binance την συναλλαγή, θα επιστραφούν τα χρήματα στον λογαριασμό της τράπεζας; 

Ευχαριστώ! 

 

Επεξ/σία από eddie-2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 206
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν είναι στο όνομα σου δεν έχεις πρόβλημα και φυσικά αν η τράπεζα δεν δεχθεί το έμβασμα θα τα δεις ξανά στο λογαριασμό σου στο binance 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, chek2fire είπε

αν είναι στο όνομα σου δεν έχεις πρόβλημα και φυσικά αν η τράπεζα δεν δεχθεί το έμβασμα θα τα δεις ξανά στο λογαριασμό σου στο binance 

Το αντίθετο συμβαίνει, μάλλον δεν το εξήγησα σωστά. Από τον τραπεζικό μου λογαριασμό έστειλα στην Binance, άρα με βάση τα λεγόμενα σου αν δεν δεχθεί η Binance το έμβασμα, θα επιστραφούν τα χρήματα στον λογαριασμό της τράπεζας. Σωστά; 

Σε ευχαριστώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια!

 

Να ρωτησω κατι σχετικο, η αναληψη χρηματων απο binance με εμβασμα, τι κρατηση/προμηθεια εχει?

Χρησιμοποιω Κρακεν , αλλα σκεφτομαι να χρησιμοποοιω το binance λογω χαμηλοτερων κρατησεων στα trades.

 

Ειδα οτι δεν εχει προμηθεια οταν κανεις καταθεση Binance απο τραπεζα . Γνωριζετε τι παιζει με τις προμηθεις σε αναληψη απο Binance προς τραπεζα?

 

Thank you!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ευρώ δεν είναι γενικά οι προμήθειες για τα sepa εμβάσματα?  

6 ώρες πριν, eddie-2 είπε

Το αντίθετο συμβαίνει, μάλλον δεν το εξήγησα σωστά. Από τον τραπεζικό μου λογαριασμό έστειλα στην Binance, άρα με βάση τα λεγόμενα σου αν δεν δεχθεί η Binance το έμβασμα, θα επιστραφούν τα χρήματα στον λογαριασμό της τράπεζας. Σωστά; 

Σε ευχαριστώ! 

ναι σωστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, panosdes είπε

Καλησπερα παιδια!

 

Να ρωτησω κατι σχετικο, η αναληψη χρηματων απο binance με εμβασμα, τι κρατηση/προμηθεια εχει?

Χρησιμοποιω Κρακεν , αλλα σκεφτομαι να χρησιμοποοιω το binance λογω χαμηλοτερων κρατησεων στα trades.

 

Ειδα οτι δεν εχει προμηθεια οταν κανεις καταθεση Binance απο τραπεζα . Γνωριζετε τι παιζει με τις προμηθεις σε αναληψη απο Binance προς τραπεζα?

 

Thank you!!!!

Από τράπεζα σε Binance κρατάει η τράπεζα 1€ προμήθεια... 

Από Binance σε τράπεζα κρατάει η Binance 0,8%

Επεξ/σία από eddie-2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, eddie-2 είπε

Από τράπεζα σε Binance κρατάει η τράπεζα 1€ προμήθεια... 

Από Binance σε τράπεζα κρατάει η Binance 0,8%

καποια ευρω θα σου κρατησει και η τραπεζα εδω ..απο Κρακεν ηταν 3ε εθνικη...απο binance κατι παρομοιο αλλά η Binance εχει εδρα Αγγλία  ρωτα την τραπεζα για SEPA εντολές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα σας. Παιδια αν θα σας ήταν εύκολο ας μας πει κάποιος που ίσως έχει χρησιμοποιησει την binance για συναλλαγες. Θελω κ εγώ να μεταφέρω απο binance σε εθνική αλλα φοβάμαι τα fees. Επίσης έχει σημασία (για τα έξοδα) αν η συναλλαγή είναι >1000 ή >2000 ευρώ? Απο kraken παντως ήταν ελάχιστα όταν χρησιμοποίησα στο παρελθόν

 

 ευχαριστώ

Επεξ/σία από kristian123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/4/2021 στις 11:23 ΠΜ, kristian123 είπε

Καλημερα σας. Παιδια αν θα σας ήταν εύκολο ας μας πει κάποιος που ίσως έχει χρησιμοποιησει την binance για συναλλαγες. Θελω κ εγώ να μεταφέρω απο binance σε εθνική αλλα φοβάμαι τα fees. Επίσης έχει σημασία (για τα έξοδα) αν η συναλλαγή είναι >1000 ή >2000 ευρώ? Απο kraken παντως ήταν ελάχιστα όταν χρησιμοποίησα στο παρελθόν

 

 ευχαριστώ

Εγω μπρούλι προχθές μετέφερα 1162,81 απο binance σε alpha bank με SEPA και μου κράτησε 80 ή 81 λεπτά.

Αστειό ποσό, εκεί που πονάει είναι τα gas fees ένα 80ρι μου πήρε το uniswap για να κάνω το shitcoin μου σε eth ασε δεν είναι πράγματα αυτά με το eth έχει ξεφύγει η κατάσταση για αυτό και το χω γυρίσει σε binance smart chain

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έγινε η μεταφορά στην Binance. OK.

Αυτό που παρατήρησα όμως είναι ότι ενώ σε κάποιο σημείο αναφέρει το ποσό ακριβώς που έβαλα κανονικά σε ευρώ. Επάνω στο total balance το δείχνει με κάποιες μικρές αυξομειώσεις το ποσό... Και δεν ξέρω σε σύγκριση με τι γίνεται αυτή η αυξομείωσης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

, καλημέρα είμαι νέος τα κρυπτονομίσματα Και Θα ήθελα μία βοήθεια. Έβαλα δοκιμαστικά 50 ευρώ από Visa ελληνική κάρτα στο ανταλλακτήριο της Binance. Ανταλλξα σε bitcoin  και στη συνέχεια ήθελα να τα μεταφέρω σε ένα ψηφιακό πορτοφόλι όπως το exodus. Το ποσό των χρημάτων που τελικά έφτασε στο έξοδος σε Bitcoin ήταν 26 ευρώ, ενώ κατά τη κατάθεση στην binance ήταν όλο το ποσό φαντάζομαι ότι κάτι κάνω λάθος για να έχει τόσο μεγάλο fee η μεταφορά σε exodus. Ευχαριστώ. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να προσέχεις στην μεταφορά πόσα χρήματα θα σου ζητήσει γιατί τα ανταλλακτήρια γενικά βάζουν ότι τους καπνίσει.  Tα fee για confirm στο next block στο bitcoin δίκτυο είναι αυτήν την στιγμή στα 10 ευρώ και στο μεθεπόμενο στα 3 ευρώ. Τώρα αυτοί σου χρέωσαν 26...

Γενικά καλό είναι όταν μεταφέρεις bitcoin να μεταφέρεις μεγάλα ποσά γιατί γενικά τα fee του δικτύου του Bitcoin είναι ακριβά τις περισσότερες φορές και πάνε με την κινηση του.

Eδώ ένας πολύ καλό λογαριασμός που κάνει tracking τα fee που χρειαζονται

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θελω να κανω καταθεση σε binance με sepa και ευρω.

Ενω ενημερωθηκα με email ( στα λετονικα...λολ) οτι εχει αλλαξει η τραπεζα απο 12 απριλιου, τα στοιχεια που μ βγαζει ειναι της αγγλικης τραπεζας.

τι παιζει?

Ευχαριστω!

Επεξ/σία από panosdes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα σε όλους.

Εκανα κι εγώ μεταφορά χρημάτων από τράπεζα στη Binance.

Όταν εμφανιστούν (λογικά αύριο), θα μπορώ να αγοράζω coins απευθείας μέσω binance(σαν να έχω αποθεματικό)?

Kαι στη συνέχεια, πως πουλάω-εξαργυρώνω αυτά που έχω αγοράσει?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...