Προς το περιεχόμενο

Binance συναλλαγή


eddie-2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα ,

Και εγώ έχω λογαριασμό στην Binance και έκανα κατάθεση με κάρτα με τα αντίστοιχα fees , γίνεται ανάληψη πάλι στην κάρτα? 

Και επίσης ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να μεταφέρω χρήματα ή crypto στην Revolut. Ας βοηθήσει όποιος ξέρει 

                               Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 206
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, karanik28 είπε

Καλησπέρα ,

Και εγώ έχω λογαριασμό στην Binance και έκανα κατάθεση με κάρτα με τα αντίστοιχα fees , γίνεται ανάληψη πάλι στην κάρτα? 

Και επίσης ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να μεταφέρω χρήματα ή crypto στην Revolut. Ας βοηθήσει όποιος ξέρει 

                               Ευχαριστώ 

 

11 ώρες πριν, AlexGr13 είπε

Γεια σας. Έχει κάνει κανείς ανάληψη από binance σε ευρώ στην τράπεζα? Εδώ και μια βδομάδα δεν μου επιτρέπει. Δεν με αφήνει.

Το Σάββατο έστειλα απευθείας σε κάρτα Πειραιώς. Τα έλαβα άμεσα. Με ανάλογα fees όπως και σε τραπεζικό λογαριασμό σου κρατάει fees. Αλλά με την κάρτα μου έβγαιναν λιγότερα. Ήταν φιξ το ποσό. Ενώ σε τραπεζικό λογαριασμό ήταν ποσοστό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, karanik28 είπε

Καλησπέρα ,

Και εγώ έχω λογαριασμό στην Binance και έκανα κατάθεση με κάρτα με τα αντίστοιχα fees , γίνεται ανάληψη πάλι στην κάρτα? 

Και επίσης ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να μεταφέρω χρήματα ή crypto στην Revolut. Ας βοηθήσει όποιος ξέρει 

                               Ευχαριστώ 

Μεταφορά χρημάτων στην Revolut γίνεται, κρυπτονομισμάτων όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Swsxog είπε

Μεταφορά χρημάτων στην Revolut γίνεται, κρυπτονομισμάτων όχι. 

Ευχαριστώ ,και κάτι ακόμα αν ξες, από την binance αν κάνω μεταφορά στο ledger wallet μπορώ να τα κάνω εκεί ευρώ και να τραβήξω σε λογαριασμό ή πρέπει να τα ξαναβάλω στην binance για να τα κάνω ανάληψη? Αν τα έχω στο wallet χάνω οποιαδήποτε αύξηση στην τιμή? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, karanik28 είπε

Ευχαριστώ ,και κάτι ακόμα αν ξες, από την binance αν κάνω μεταφορά στο ledger wallet μπορώ να τα κάνω εκεί ευρώ και να τραβήξω σε λογαριασμό ή πρέπει να τα ξαναβάλω στην binance για να τα κάνω ανάληψη? Αν τα έχω στο wallet χάνω οποιαδήποτε αύξηση στην τιμή? 

Το πορτοφόλι είναι για ασφαλή αποθήκευση των νομισμάτων. Το hardware wallet είναι ότι πιο ασφαλές. Αλλά αξίζει (για μένα πάντα) για μεγάλες ποσότητες. Το να μεταφέρεις πχ 1 ADA δεν έχει νόημα. Επίσης αξίζει για long term. Αν σκοπεύεις να τα πουλήσεις σε ένα μήνα (πάλι για μένα) δεν αξίζει. Περισσότερο ταλαιπωρία. 

Όσον αφορά τη τιμή τώρα. Δεν χάνεις καμία αύξηση ούτε μείωση της τιμής. Εσύ έχεις ένα χ αριθμό νομισμάτων. Όταν αποφασίσεις να τα δώσεις θα τα πουλήσεις στη τιμή της πώλησης εκείνης της στιγμής. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να βοηθήσουμε λίγο όσους κάνουν συναλλαγές από και προς binance να γράψω την δική μου εμπειρία και παρακαλώ διορθωστε με αν κάνω κάπου λάθος:

1. Μεταφορά χρημάτων μέσω sepa από revolut (ελληνικός λογαριασμός) σε binance γίνεται άμεσα και χωρίς καμία επιπλέον χρέωση.

2. Μεταφορά χρημάτων από binance σε  Visa - Mastercard  κάρτα Revolut δεν γίνεται και μου βγάζει μήνυμα ο έμπορος δεν υποστηρίζεται.

3. Μεταφορά χρημάτων από χρεωστική κάρτα εθνικής σε binance γίνεται με χρέωση 1.8%.

4. Μεταφορά χρημάτων από binance σε χρεωστική εθνικής δεν γίνεται και μου βγάζει μήνυμα ότι η κάρτα σε αυτή την χώρα δεν υποστηρίζεται (βρίσκομαι Ελλάδα).

5. Μεταφορά χρημάτων από binance σε χρεωστική alpha bank δεν γίνεται και βγάζει το ίδιο μήνυμα ότι η κάρτα δεν υποστηρίζεται.

6. Μεταφορά χρημάτων από binance σε λογαριασμό εθνικής μέσω sepa γίνεται με χρέωση 0.80 λεπτά από την binance και χρέωση εισερχόμενου εμβάσματος 3 ευρώ από την εθνική τράπεζα. Δεν ξέρω αν θα εξακολουθήσει να ισχύει αυτή η δυνατότητα μετά την τελευταία ανακοίνωση που έβγαλε η εθνική τράπεζα.

 

Επεξ/σία από alexpag80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει όντως θέμα με ανάληψη σε κάρτα από την Binance?  Και επειδή δεν έχω καταλάβει αν έχω κρύπτο σε hardware wallet μπορώ να τα κάνω ευρώ και να τραβήξω σε λογαριασμό μου σε τράπεζα? Ή πρέπει να τα βάλω πάλι στην Binance για να τα κάνω ανάληψη? 

    Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, karanik28 είπε

Υπάρχει όντως θέμα με ανάληψη σε κάρτα από την Binance?  Και επειδή δεν έχω καταλάβει αν έχω κρύπτο σε hardware wallet μπορώ να τα κάνω ευρώ και να τραβήξω σε λογαριασμό μου σε τράπεζα? Ή πρέπει να τα βάλω πάλι στην Binance για να τα κάνω ανάληψη? 

    Ευχαριστώ 

Όχι δεν μπορείς. Πρέπει να τα στείλεις σε ανταλλακτήριο. 

3 ώρες πριν, alexpag80 είπε

Για να βοηθήσουμε λίγο όσους κάνουν συναλλαγές από και προς binance να γράψω την δική μου εμπειρία και παρακαλώ διορθωστε με αν κάνω κάπου λάθος:

1. Μεταφορά χρημάτων μέσω sepa από revolut (ελληνικός λογαριασμός) σε binance γίνεται άμεσα και χωρίς καμία επιπλέον χρέωση.

2. Μεταφορά χρημάτων από binance μέσω sepa σε Revolut δεν γίνεται και μου βγάζει μήνυμα ο έμπορος δεν υποστηρίζεται.

3. Μεταφορά χρημάτων από χρεωστική κάρτα εθνικής σε binance γίνεται με χρέωση 1.8%.

4. Μεταφορά χρημάτων από binance σε χρεωστική εθνικής δεν γίνεται και μου βγάζει μήνυμα ότι η κάρτα σε αυτή την χώρα δεν υποστηρίζεται (βρίσκομαι Ελλάδα).

5. Μεταφορά χρημάτων από binance σε χρεωστική alpha bank δεν γίνεται και βγάζει το ίδιο μήνυμα ότι η κάρτα δεν υποστηρίζεται.

6. Μεταφορά χρημάτων από binance σε λογαριασμό εθνικής μέσω sepa γίνεται με χρέωση 0.80 λεπτά από την binance και χρέωση εισερχόμενου εμβάσματος 3 ευρώ από την εθνική τράπεζα. Δεν ξέρω αν θα εξακολουθήσει να ισχύει αυτή η δυνατότητα μετά την τελευταία ανακοίνωση που έβγαλε η εθνική τράπεζα.

 

1. Σωστά. Η καλύτερη λύση.

2. Δεν το έχω δοκιμάσει!

3. Σωστά. 1,8% για κάθε χρεωστική κάρτα.

4. Προσωπικά σε χρεωστική Πειραιώς μου τα έστειλε κανονικά. Σε χρεωστική Revolut θέλω να δοκιμάσω.

5. Βλέπε 4

6. Σωστά. Θεωρώ ότι δεν θα ισχύσει κάτι τέτοιο. Μεγάλη συζήτηση όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλήσπερα, να ρωτήσω και εγώ κάτι αν γνωρίζετε. Την Παρασκευή το απόγευμα έστειλα από την binance ένα ποσό στην κάρτα της εθνικής. Και ενώ η συναλλάγη από την binance ήταν επιτυχής δεν έχει πιστωθεί ακόμα το ποσό στην κάρτα. Σας έχει συμβεί κάτι ανάλογο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/4/2021 στις 10:58 ΠΜ, alexpag80 είπε

Για να βοηθήσουμε λίγο όσους κάνουν συναλλαγές από και προς binance να γράψω την δική μου εμπειρία και παρακαλώ διορθωστε με αν κάνω κάπου λάθος:

1. Μεταφορά χρημάτων μέσω sepa από revolut (ελληνικός λογαριασμός) σε binance γίνεται άμεσα και χωρίς καμία επιπλέον χρέωση.

2. Μεταφορά χρημάτων από binance σε  Visa - Mastercard  κάρτα Revolut δεν γίνεται και μου βγάζει μήνυμα ο έμπορος δεν υποστηρίζεται.

3. Μεταφορά χρημάτων από χρεωστική κάρτα εθνικής σε binance γίνεται με χρέωση 1.8%.

4. Μεταφορά χρημάτων από binance σε χρεωστική εθνικής δεν γίνεται και μου βγάζει μήνυμα ότι η κάρτα σε αυτή την χώρα δεν υποστηρίζεται (βρίσκομαι Ελλάδα).

5. Μεταφορά χρημάτων από binance σε χρεωστική alpha bank δεν γίνεται και βγάζει το ίδιο μήνυμα ότι η κάρτα δεν υποστηρίζεται.

6. Μεταφορά χρημάτων από binance σε λογαριασμό εθνικής μέσω sepa γίνεται με χρέωση 0.80 λεπτά από την binance και χρέωση εισερχόμενου εμβάσματος 3 ευρώ από την εθνική τράπεζα. Δεν ξέρω αν θα εξακολουθήσει να ισχύει αυτή η δυνατότητα μετά την τελευταία ανακοίνωση που έβγαλε η εθνική τράπεζα.

 

Γνωριζεις αν μπορεις να μεταφερεις χρηματα απο binance σε revolut?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, chek2fire είπε

από binance σε revolut δεν γίνετε 

σε ευχαριστω.

Σε αυτη τη περιπτωση η μονη λυση επομενως ειναι να πιουμε την πορτοκαλαδα-προμηθεια της ελληνικης τραπεζας ( efg εν προκειμενω), σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...