Προς το περιεχόμενο

Binance συναλλαγή


eddie-2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν χρησιμοποιούμε Βank Τransfer (SEPA) που βάζουμε το Reference Code; Στις "πληροφορίες για το δικαιούχο" ή στον "κωδικό αναφοράς εντολέα" ; Επίσης γράφουμε μόνο τον κωδικό ή την φράση "Reference Code xxxx"; Χρειάζεται να γράψουμε και το ονοματεπώνυμό μας στις πληροφορίες για τον δικαιούχο; Παρακάτω είναι η φόρμα της Πειραιώς.

Ευχαριστώ!

image.png.b9e1cb39d3211e6e567a6d5051bd103e.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 206
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Όταν χρησιμοποιούμε Βank Τransfer (SEPA) που βάζουμε το Reference Code; Στις "πληροφορίες για το δικαιούχο" ή στον "κωδικό αναφοράς εντολέα" ; Επίσης γράφουμε μόνο τον κωδικό ή την φράση "Reference Code xxxx"; Χρειάζεται να γράψουμε και το ονοματεπώνυμό μας στις πληροφορίες για τον δικαιούχο; Παρακάτω είναι η φόρμα της Πειραιώς.

Ευχαριστώ!

image.png.b9e1cb39d3211e6e567a6d5051bd103e.png

Μονο τον κωδικο θα βαλεις φιλε και στις παρατηρησεις και στα στοιχεια ΣΕΠΑ, θα ειναι παντα ο ιδιος σε καθε καταθεση που θα κανεις. Το ονομα σου φαινεται απο τα στοιχεια αποστολης, αν δεν ειναι στο ονομα σου ο λογαριασμος δεν θα το δεχτει η binance

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο κάρτες της εθνικής μια χρεωστική και μια προπληρωμενη δεν μπόρεσα να κάνω κατάθεση στη Binance.

Ενώ μου ζήτησε επιβεβαίωση η εφαρμογή της εθνικής και την έκανα.

Μετά μου έβγαλε μύνημα η Binance να διαλέξω άλλο τρόπο κατάθεσης.

Ξέρουμε κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, spamo είπε

Δύο κάρτες της εθνικής μια χρεωστική και μια προπληρωμενη δεν μπόρεσα να κάνω κατάθεση στη Binance.

Ενώ μου ζήτησε επιβεβαίωση η εφαρμογή της εθνικής και την έκανα.

Μετά μου έβγαλε μύνημα η Binance να διαλέξω άλλο τρόπο κατάθεσης.

Ξέρουμε κάτι;

έχει αναφερθεί ήδη οτι η Εθνική δεν επιτρέπει έμβασμα στην binance, γιατί..έτσι! Ή δοκιμάζεις άλλη τράπεζα ή αν έχεις revolut ειναι πολύ άμεσο και χωρίς χρέωση 

 

Επεξ/σία από pp6210
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα βάλθηκα να κανω τσεκάρισμα του προτοφολιού εναντι του report "all trade statement" που σου βγάζει το Binance και έφαγα λίγο φρίκη με μια διαφορά σε ενα νόμισμα (στο πορτοφόλι είχε λιγότερα από τοσύνολο αγορών). Η διαφορά αυτή υπήρχε γιατι το all trade δεν περιλαμβάνει τα convert activities που κάνουμε (είχα κάνει στην αρχή convert to BNB για να πληρώνω προμηθειες σε ΒΝΒ και δεν το θυμόμουν), εγώ νόμιζα οτι τα έχει όλα μέσα.

Άρα, άλλο το trade history και άλλο convert history άμα ψάχνετετο ιστορικό των ενεργειών σας! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! 
Εχω διαβάσει όλο το γκρουπ αλλά δε μπόρεσα να βρω πρόβλημα παρόμοιο με το δικό μου. Έκανα ανάληψη από Binance σε εθνική κ η συναλλαγή λέει επιτυχής που πραγματοποιήθηκε στις 28 Απριλίου 2021. Σήμερα είναι Τετάρτη 12 Μαΐου κ ακόμα τίποτα στο λογαριασμό μου. Έχω εθνική τράπεζα. Μεσολάβησαν κ οι αργίες αλλά και πάλι έχουν περάσει 7 εργάσιμες μέρες για Ελλάδα. Μίλησα με εθνική κ με Binance αλλά δυστυχώς δε μπορεί να κατατοπίσει κάποιος περισσότερο. Να κάνω απλά υπομονή η να αγχωθώ;

Σωστε με!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kyriakopoulaki είπε

Καλησπέρα παιδιά! 
Εχω διαβάσει όλο το γκρουπ αλλά δε μπόρεσα να βρω πρόβλημα παρόμοιο με το δικό μου. Έκανα ανάληψη από Binance σε εθνική κ η συναλλαγή λέει επιτυχής που πραγματοποιήθηκε στις 28 Απριλίου 2021. Σήμερα είναι Τετάρτη 12 Μαΐου κ ακόμα τίποτα στο λογαριασμό μου. Έχω εθνική τράπεζα. Μεσολάβησαν κ οι αργίες αλλά και πάλι έχουν περάσει 7 εργάσιμες μέρες για Ελλάδα. Μίλησα με εθνική κ με Binance αλλά δυστυχώς δε μπορεί να κατατοπίσει κάποιος περισσότερο. Να κάνω απλά υπομονή η να αγχωθώ;

Σωστε με!

δεν υπάρχει περίπτωση να χαθούν τα χρήματα και σίγουρα κάπου θα φανούν είτε στην Ελλάδα είτε πίσω στην Binance. Να ξέρει ότι οι τράπεζες υπολειτουργούν 1.5 βδομάδα δλδ έτσι είναι το τραπεζικό σύστημα στις αργίες αλλά και δυο τρεις μέρες πριν και μετά από αυτές ιδίως του Πάσχα κατεβάζει ρολά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, chek2fire είπε

δεν υπάρχει περίπτωση να χαθούν τα χρήματα και σίγουρα κάπου θα φανούν είτε στην Ελλάδα είτε πίσω στην Binance. Να ξέρει ότι οι τράπεζες υπολειτουργούν 1.5 βδομάδα δλδ έτσι είναι το τραπεζικό σύστημα στις αργίες αλλά και δυο τρεις μέρες πριν και μετά από αυτές ιδίως του Πάσχα κατεβάζει ρολά. 

Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι! ☺️ Αναμένω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, mikes prime είπε

Έχει δοκιμάσει κάποιος ανάληψη από Binance σε οποιαδήποτε κάρτα; Πειραιώς μου βγάζει failed. 

 

έχω δοκιμάσει ανάληψη απο binance στο ΙΒΑΝ της revolout και πέρασε με φιξ χρεωση 0.80 ευρώ, και από εκεί μπορώνα τα ξοδεύω μεσα καρτας revo, αυτά πριν κανενα μήνα, δεν νομίζω να έχει αλλάξει.... για Ελληνικές τράπεζες θα το απέφευγα, χρεώνουν 4 ευρώ για εισερχόμενο έμβασμα ή δεν επιτρέπουν και εμβάσματα σε ανταλακτήρια... ειδικά με επιστροφές σε Ελληνικές κάρτες γενικότερα, πρέπει να είσαι πολύ τυχερός να σου βγει!! εδώ η eurobank με χρέωσε χτες 6 ευρώ για ανανέωση της χρεωστικής της που είναι και απαραίτητο εργαλείο πρόσβασης στο λογαριασμό που έχω, δεν είναι χαριτωμενιά... ΚΛΕΦΤΕΣ με περικεφαλαία όλοι τους....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ανταλλάξει τα ETH σε Ευρώ και τα έκανα ανάληψη στην κάρτα της BINANCE και ενώ φαίνεται ότι έγινε η συναλλαγή τα λεφτά δεν τα βλέπω ακόμα στην κάρτα και δεν μπορώ να τα βγάλω από ΑΤΜ. Εδώ να πω ότι είναι η δεύτερη φορά που κάνω ανάληψη μετρητά σε κάρτα VISA την πρώτη φορά τα είχα κάνει σε μια VISA της PIREUS και τα είχα πάρει κανονικά από το ΑΤΜ, απλά αυτή έληξε και δεν μπορούσα να το κάνω τώρα για αυτό χρησιμοποίησα την κάρτα της BINANCE , δεν ξέρω μήπως πρέπει να περάσει κάποιος χρόνος για να φανούν. Λες να έχασα τα χρήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/4/2021 στις 10:07 ΠΜ, eddie-2 είπε

Το αντίθετο συμβαίνει, μάλλον δεν το εξήγησα σωστά. Από τον τραπεζικό μου λογαριασμό έστειλα στην Binance, άρα με βάση τα λεγόμενα σου αν δεν δεχθεί η Binance το έμβασμα, θα επιστραφούν τα χρήματα στον λογαριασμό της τράπεζας. Σωστά; 

Σε ευχαριστώ! 

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω πόσες εργάσιμες μέρες κάνει η binance να σου μεταφέρει τα χρήματα μέσω εμβάσματος στην εθνική τράπεζα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους ! Έχω κάνει κάι εγώ ανάληψη σε εθνική εδώ και 2 βδομαδες αλλά δεν έχει φανεί τίποτα ούτε στην τράπεζα ούτε στην binance έχω δει να επιστρέφουν το ποσό ! Διάβασα κάπου ότι η εθνική δεν δέχεστε τέτοια συναλλαγή και η ερώτηση είναι ότι τα λεφτά επιστρέφουν στην binance αυτόματα και αν ναι μετά από πόσες μέρες ; Η πρέπει να κάνω κάποια διαδικασία εγώ να μιλήσω με εθνική η binance ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2021 στις 1:02 ΜΜ, Sotiris1992a είπε

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω πόσες εργάσιμες μέρες κάνει η binance να σου μεταφέρει τα χρήματα μέσω εμβάσματος στην εθνική τράπεζα;

Σε Πειραιώς την πρώτη φορά έκανε τρεις εργάσιμες, και την δεύτερη δύο εργάσιμες, με κόστος 1 ευρώ ανά συναλλαγή. 

Με κάρτα Πειραιώς μεταφορά σε revolut και από revolut σε binance μου πήρε μόλις 10 λεπτά και μηδέν κόστος και στις δύο συναλλαγές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, eddie-2 είπε

Σε Πειραιώς την πρώτη φορά έκανε τρεις εργάσιμες, και την δεύτερη δύο εργάσιμες, με κόστος 1 ευρώ ανά συναλλαγή. 

Με κάρτα Πειραιώς μεταφορά σε revolut και από revolut σε binance μου πήρε μόλις 10 λεπτά και μηδέν κόστος και στις δύο συναλλαγές. 

Ναι οκ απλά εγώ λέω ότι έχουν περάσει 8 εργάσιμες και κάπου διάβασα ότι δεν μπορείς να τα τραβήξεις στην εθνική όπως έκανα εγώ ! Απλά ρωτάω αν έκανε άλλος ανάληψη σε εθνική και αν του έγινε κανονικά και μετά από πόσες μέρες η του επέστρεψε το ποσό πίσω στην binance ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...