Προς το περιεχόμενο

Binance συναλλαγή


eddie-2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτι λένε όμως τα παιδιά πιο πάνω ότι υπάρχει μια δυνατότητα instant sepa που μέσω revolut το χρήμα πάει γρήγορα στην binance (αντί να περιμένεις 2-3 εργάσιμες μέρες με συμβατικό sepa έμβασμα). Αυτό δεν έχω καταλάβει.

Επεξ/σία από glenngould
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 206
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή μπορείς από ελληνική τράπεζα να μεταφέρεις χρήμα σε revolut άμεσα, και μετά πάλι άμεσα τα χρήματα να πάνε από revolut σε binance; (Οποτε έτσι εμμέσως μετακινείται χρήμα από ελληνική συστημική τράπεζα σε binance εντός λεπτών; )

 

Μόλις δοκίμασα να κάνω πληρωμή οφειλών εφορίας με κάρτα της binance και ενώ έβαλα σωστά τις πληροφορίες της κάρτας μου έβγαλε "απόρριψη συναλλαγής μη αποδεκτή κάρτα"

Επεξ/σία από glenngould
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iDEAL ειναι suspended for maintenance τωρα. Εψαξα λιγο και διαβασα οτι ηταν και 2-3 μερες πριν. 

Ξερει κανεις αν ειναι συνεχομενα 2-3 μερες suspended ή ανοιγει κατα διαστηματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/6/2021 στις 7:00 ΜΜ, glenngould είπε

Δηλαδή μπορείς από ελληνική τράπεζα να μεταφέρεις χρήμα σε revolut άμεσα, και μετά πάλι άμεσα τα χρήματα να πάνε από revolut σε binance; (Οποτε έτσι εμμέσως μετακινείται χρήμα από ελληνική συστημική τράπεζα σε binance εντός λεπτών; )

 

Μόλις δοκίμασα να κάνω πληρωμή οφειλών εφορίας με κάρτα της binance και ενώ έβαλα σωστά τις πληροφορίες της κάρτας μου έβγαλε "απόρριψη συναλλαγής μη αποδεκτή κάρτα"

Απο αρθρο στο https://www.capital.gr/tax/3296064/pagides-kai-sos-gia-tin-pliromi-foron

Ερ. Ποιες κάρτες γίνονται αποδεκτές από το σύστημα πληρωμών μέσω TAXISnet;

Απ. Το σύστημα πληρωμών μέσω TAXISnet δέχεται κάρτες πληρωμών έκδοσης των Alpha Bank, Εθνική Τράπεζα της Ελλάδος, Τράπεζα Eurobank Ergasias, Τράπεζα Πειραιώς, Attica Bank, HSBC, καθώς και των Συνεταιριστικών Tραπεζών. Η αποδοχή της πληρωμής μέσω των καρτών πληρωμών των ανωτέρω Πιστωτικών Ιδρυμάτων εξαρτάται από την πιστοδοτική πολιτική κάθε τράπεζας.

αρα δεχονται μονο καρτες απο Ελληνικες Τραπεζες. Προφανως για να εχουν και λιγοτερες πιθανοτητες απατης ή εμπλοκων με ελεγχους σε ξενες τραπεζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, johnniek13 είπε

Απο αρθρο στο https://www.capital.gr/tax/3296064/pagides-kai-sos-gia-tin-pliromi-foron

Ερ. Ποιες κάρτες γίνονται αποδεκτές από το σύστημα πληρωμών μέσω TAXISnet;

Απ. Το σύστημα πληρωμών μέσω TAXISnet δέχεται κάρτες πληρωμών έκδοσης των Alpha Bank, Εθνική Τράπεζα της Ελλάδος, Τράπεζα Eurobank Ergasias, Τράπεζα Πειραιώς, Attica Bank, HSBC, καθώς και των Συνεταιριστικών Tραπεζών. Η αποδοχή της πληρωμής μέσω των καρτών πληρωμών των ανωτέρω Πιστωτικών Ιδρυμάτων εξαρτάται από την πιστοδοτική πολιτική κάθε τράπεζας.

αρα δεχονται μονο καρτες απο Ελληνικες Τραπεζες. Προφανως για να εχουν και λιγοτερες πιθανοτητες απατης ή εμπλοκων με ελεγχους σε ξενες τραπεζες.

ΟΚ, κατάλαβα, ευχαριστώ.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αυτή η φράση:

Η αποδοχή της πληρωμής μέσω των καρτών πληρωμών των ανωτέρω Πιστωτικών Ιδρυμάτων εξαρτάται από την πιστοδοτική πολιτική κάθε τράπεζας.

Επεξ/σία από glenngould
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης

μαλλον εχει  χιλιοειπωθει , αλλα αναληψη σε ευρω απο binance δε μπορουμε να κανουμε αναληψη σωστα?

 

τι λυση υπαρχει, αν ο λογαριασμος στο binance ειναι στο ονομα του πατερα μου, και δεν εχει καρτα.

Οι καταθεσεις στη binance , γινονταν μεσω revolut οπου ειναι ο λογαριασμος ειναι στο ονομα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να μην μπορεις να κανεις αναληψη?

Θα ζητησεις αναληψη στον ιδιο λογαριασμο με τον οποιο κατεθεσες δηλ. στον revolut.

Εναλλακτικα μπορεις να βγαλεις binance visa card στο ονομα του πατερα σου , και να την χρησιμοποιεις απευθειας για αγορες ή στα ΑΤΜ για cash

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Εχει δοκιμάσει κανείς αυτή την επιλογή (bank card - visa) για ανάληψη απο binance?

Καταχώρησα πιστωτική κάρτα Alpha bank και έφτασα μέχρι την επιβεβαίωση μεταφοράς χωρίς να εμφανίση κάποιο  πρόβλημα. Βασικά δεν θέλω κάνω ανάληψη αλλά θα ήθελα να ξέρω τι επιλογές έχω αν θελήσω δεδομένου των suspend for maintenance που δεν φαίνεται να τελειώνουν.

image.png.b4415e450fb4cacc31c17d64f2e2d28e.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πληρωμές και οι αναλήψεις μετρητών με τη Binance Card δεν είναι δωρεάν, έχουν μέχρι 0,9% προμήθεια, χωρίς να διευκρινίζεται ακριβώς ενώ δεν αποκλείει προμήθειες από τρίτους. Αυτοί που έκαναν συναλλαγή ή ανάληψη μετρητών στην Ελλάδα, μπορούν να αναφέρουν τι προμήθεια είχαν;

Επίσης, η επανέκδοση (ανανέωση) της πλαστικής κάρτας κοστίζει 25 ευρώ.

https://www.binance.com/en/support/faq/8a95adf442d646438f731ccec889b830

Επίσης, για να έχει κάποιο νόημα το διαφημιζόμενο cash back τους πρέπει να έχεις κάποιο σεβαστό ποσό σε bnb...

https://www.binance.com/en/support/faq/c93fe535bcf4431aa32623ae0a49d4f2

Σε κάθε περίπτωση νομίζω όμως ότι είναι μια καλή λύση (αν και χρονοβόρα μέχρι να εξαντλήσεις το υπόλοιπό σου), αντί να κάνεις ανάληψη σε λογαριασμό ή άλλη κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε βρε συ ένα BNB, θα δίνεις 0,9% προμήθεια και θα παίρνεις 2% επιστροφή σε ΒΝΒ :P! Επίσης τα καταθέτεις σε ελληνική τράπεζα και τα δηλώνεις, που σημαίνει φορολογία 15% + εισφορά αλληλεγγύης :ph34r:.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...