Προς το περιεχόμενο

Παράβολο


panos4588

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο φόρουμ. Έχω μια απορία μπας και έχει κανένας εμπειρία με αυτά. Έχω εκδόσει ένα e-paravolo χωρίς να έχω κάνει login με στοιχεία taxisnet. Το pdf δυστυχώς μάλλον παρέλειψα να το κατεβάσω, αλλά είχα βάλει το email μου που μου έχει έρθει mail για επιβεβαίωση ως text όμως (χωρίς το pdf) με τους σειριακούς αριθμούς του παράβολου κτλ.

Το δέχονται οι δημόσιες αρχές αυτό; Δηλαδή μόνο το νούμερο για τη συγκεκριμένη δουλεια; Το τσεκάρουν μέσα σε καμια βάση δεδομένων να δουν αν είναι πληρωμένο ή θέλουν να δουν το pdf;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, panos4588 είπε

Καλησπέρα στο φόρουμ. Έχω μια απορία μπας και έχει κανένας εμπειρία με αυτά. Έχω εκδόσει ένα e-paravolo χωρίς να έχω κάνει login με στοιχεία taxisnet. Το pdf δυστυχώς μάλλον παρέλειψα να το κατεβάσω, αλλά είχα βάλει το email μου που μου έχει έρθει mail για επιβεβαίωση ως text όμως (χωρίς το pdf) με τους σειριακούς αριθμούς του παράβολου κτλ.

Το δέχονται οι δημόσιες αρχές αυτό; Δηλαδή μόνο το νούμερο για τη συγκεκριμένη δουλεια; Το τσεκάρουν μέσα σε καμια βάση δεδομένων να δουν αν είναι πληρωμένο ή θέλουν να δουν το pdf;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

Αν και θεωρητικά είναι υποχρεωτικό να εκτυπώσεις το e-mail που σου ήρθε με τον κωδικό, στην πράξη δεν είναι απαραίτητο μια και το πληρωμένο παράβολο το βλέπουν online πληκτρολογώντας το ΑΦΜ σου. Δύο φορές έχω ανανεώσει άδεια οδήγησης, και τις δύο μου είπαν "κράτα τις εκτυπώσεις, τα παράβολα που πλήρωσες τα βλέπω στο σύστημα".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις. Το email θέλω να το εκτυπώσω απλά στο email δεν έχει συνημμένο. Έχει μόνο text. Η μόνη ευκαιρία για να κατεβάσεις το pdf είναι από τη σελίδα πριν φύγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panos4588 είπε

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις. Το email θέλω να το εκτυπώσω απλά στο email δεν έχει συνημμένο. Έχει μόνο text. Η μόνη ευκαιρία για να κατεβάσεις το pdf είναι από τη σελίδα πριν φύγεις.

Το ίδιο ακριβώς έπαθα την πρώτη φορά, πλήρωσα 3 διαφορετικά παράβολα για δίπλωμα (50+30+18€) και στα e-mail δεν είχε αποδεικτικό πληρωμής, ανέφερε μόνο κωδικό παραβόλου, ποσό και κωδικό πληρωμής. Ε στο γκισέ όπως έδωσα όλα τα χαρτιά μου έδωσε πίσω τις εκτυπώσεις από τα e-mail χωρίς να τις δει καν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω βγαλει δυο φορές e paravolo τα 2 τελευταία χρόνια,διαβατηριο και αλλαγή διπλώματος στην κάρτα απο χάρτινο.Και τις δύο φορές αρκούσε το νούμερο για να ελέγξουν ότι όντως το είχα πληρώσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...