Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα καλωδίωσης ή όχι;


GiannisSma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, adsl2+ είπε

Εσωτερική καλωδίωση ίσως και το ANEX B να ρίχνει την απόδοση της γραμμής ,έχεις ISDN και την χρειάζεστε; αν όχι ζήτα να σε βάλουν σε ANEX A [PSTN]

Δε νομίζω να έχει isdn και η δική μου γραμμη annex B γράφει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω κατάφερε ακόμα να μιλήσω με την cosmote. Προχθές κάλεσα και επέλεξα να με καλέσουν αυτοί πήραν και μετά η γραμμή έπεσε ήταν ήδη 10 το βράδυ δεν μπορούσα να ασχοληθώ άλλο. Χθες δεν μπόρεσα να ασχοληθώ. Σήμερα πήρα πριν λίγο και δεν μου έδωσε καν την επιλογή να με καλέσουν αυτοί. Θα δοκιμάσω πάλι αργότερα και βλέπουμε.

Επεξ/σία από GiannisSma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
On 04/04/2021 at 16:07, GiannisSma said:

Σύμφωνα με αυτόν τον οδηγό έπρεπε να μπει το vdsl splitter αν κατάλαβα σωστά και εκεί να συνδεθεί το τηλεφωνικό καλώδιο προς το modem και όχι απευθείας στην πρίζα όπως ήταν πριν. Έψαξα το κουτί από το modem και βρήκα μέσα δύο splitter χρησιμοποίησα αυτό που γράφει πάνω SP-316A VDSL Splitter. Δεν άλλαξε τίποτα όμως τα αποτελέσματα είναι τα ίδια. Με το δεύτερο splitter που είχε μέσα και γράφει πάνω VFN717 δίνει τα ίδια αποτελέσματα επίσης.

 

 

της cyta το pdf ειτε εχεις voip ειτε tdm τηλεφωνια αυτο που αναφερει ειναι να μην εχεις παραλληλα(bridge taps).στο Voip δεν θες ουτε φιλτρα ουτε σπλιττερ ενω σε tdm τηλεφωνια θες μονο ενα splitter.

On 07/04/2021 at 10:47, chios said:

Δε νομίζω να έχει isdn και η δική μου γραμμη annex B γράφει.

στο vdsl αν βλεπεις annex b ειναι το region και οχι το over pots/over isdn

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...