Προς το περιεχόμενο

ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΕ ΝΗΣΙΑ (ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ, ΜΥΚΟΝΟΣ ΚΤΛ)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους 

σκέφτομαι του χρόνου αν όλα είναι νορμαλ εννοείται να πάω σεζόν σε κάποιο νησί με σκοπό κα μαζέψω χρήματα για μεταπτυχιακό και αν είναι εφικτό για κάνα αμαξάκι 

Είμαι έμπειρος γενικά έχω δουλέψει σε αρκετά μαγαζιά στην Χαλκιδική κυρίως στο σέρβις αλλά και στο μπαρ 

ξερω από πίεση αλλά και από ρεπό 😜

Θα ήθελα μερικές συμβουλές από όσους γνωρίζουν 

αν όντως πληρώνουν καλά (έχω ακούσει και 2000 τον μήνα δρν ξέρω αν ισχύει ) 

αναφέρομαι σε beach bar γιατί εκεί νομίζω είναι τα πολλά 

γενικα αντοχές έχω και πολύ υπομονή 

οι απορίες μου είναι αν όντως πληρώνουν καλά και γενικά τις συνθήκες, αν τηρούν τις συμφωνίες και ότι άλλο μπορείτε να πείτε θα είναι καλό για εμένα !!! Αυτά! Καλή σεζόν να έχουμε !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγαλύτερο μέρος το βγάζεις πάντα από τα tips. Τώρα το πόσο θα σε πληρώνει το μαγαζί τον μήνα φαντάζομαι θα διαφέρει από περιοχή σε περιοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαντορίνη/Μύκονο δεν εχω πάει ούτε έχω δουλέψει εκεί. 

Σε τουριστική περιοχή στα Χανιά που δούλευα χρόνια, θα σου πω ότι για πλάκα βγάζαμε 70-100€ την μερα, μισθός + τιπς. 

Πρέπει να προσέξεις πολύ όμως που θα πας κ τι συμφωνία θα κάνεις. Ο μισθός δεν παίζει κ πολύ ρόλο, πρέπει να δεις τι θα βγάζεις απο τιπς όπως προείπε ο JonathanWick, εκεί είναι τα λεφτά.

  • Βρες τουριστικό μαγαζί, μόνο με αλλοδαπούς πελάτες. Οι Έλληνες δεν έχουν λεφτά για περίσσεμα, να αφήνουν σαν μπουρμπουαρ. 
  • Δουλειά κατα προτίμηση βράδυ σε μπαρακι (όχι μέρα, γιατί η ζέστη θα σε κουράζει διπλά και θα βγάζεις κ πολύ λιγότερα). 
  • Προσπάθησε την δουλεία να την βρεις απο κάποιον γνωστό σου ή πόρτα-πόρτα, όχι μέσω γραφείου ευρέσεως εργασίας (τα μισά απο αυτά είναι απάτες και όλοι μα όλοι είναι νταβατζίδες -σου ζητάνε κάθε μήνα να τους πληρώνεις για την δουλειά που σου βγήκαν- πίστεψέ με έχω βρεθεί μπροστά σε πολύ άσχημα σκηνικά!)
  • Να ξέρεις ότι αυτά προϋποθέτουν δουλειά τουλάχιστον 12ωρο. Σε αυτές τις δουλειές δεν έχει "αυτό εγώ δεν το κάνω", "δεν είναι δουλειά μου η λάτζα", "βαριέμαι να παρω παραγγελία απο αυτόν" κτλ. -Πάντα σε λογικά πλαίσια, ε?- Δεν μιλάμε για τρελά πράγματα. 

Να ετοιμαστείς για πολύ κούραση. Αλλα θα τελειώσει το καλοκαίρι κ θα λες, δεν έχω που να ξοδέψω τα λεφτά μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MarikaPiou είπε

Σε τουριστική περιοχή στα Χανιά που δούλευα χρόνια, θα σου πω ότι για πλάκα βγάζαμε 70-100€ την μερα, μισθός + τιπς. 

Αυτο μην το γραψεις σε ενα αλλο νημα για τον κατωτατο σε πτυχιουχους, θα υπαρξουν αντιδρασεις... 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, OxiGiannisGiannakis είπε

Αυτο μην το γραψεις σε ενα αλλο νημα για τον κατωτατο σε πτυχιουχους, θα υπαρξουν αντιδρασεις... 😁

Και εγώ πτυχιούχος ΑΕΙ ήμουν όταν εργαζόμουν εκεί, τί να κάνω? :-) Δυστυχώς έτσι είναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...