Προς το περιεχόμενο

Δεν βρίσκει κανάλια


Steel691

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγόρασε η πεθερά μου μια  Τηλεόραση Nei 32" HD LED Led32Ne4000 και δεν βρίσκει κανένα κανάλι.Δοκιμασανε καινούργια κεραία κ πάλι μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εάν δεν έχει πρόβλημα η κεραία, και έχει όντως σήμα, με την αναζήτηση που κάνετε στα κανάλια (χωρίς να ξέρω το μενού της tv) συνήθως δείχνει πόσα ψηφιακά κανάλια έχει πιάσει. Εάν δείχνει οτι έχει πιάσει έναν αριθμό ψηφιακών καναλιών, δες μήπως έχει κάποια ρύθμιση που να το γυρίζει σε ψηφιακά (μπορεί να σου δείχνει τα αναλογικά). Επίσης δες μήπως τα πιάνει σε παρακάτω νουμερα. Π.χ. ξεκινάει η αρίθμηση που έχει βρεί κανάλια απο το 32 ή τα έχει διάσπαρτα. Δε μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό. Ίσως μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος άλλος φίλος. 

Επεξ/σία από juventinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είσαι καλά. Δες τότε αν όντως έχει η κεραία σήμα και εαν έχει γίνει σωστά η σύνδεση της κεραίας στην τηλεόραση. Αλλιώς είναι πιθανό να έχει πρόβλημα το tuner οπότε θα πρέπει να την πάς να στην αλλάξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, juventinos είπε

Να είσαι καλά. Δες τότε αν όντως έχει η κεραία σήμα και εαν έχει γίνει σωστά η σύνδεση της κεραίας στην τηλεόραση. Αλλιώς είναι πιθανό να έχει πρόβλημα το tuner οπότε θα πρέπει να την πάς να στην αλλάξουν.

Την δοκίμασαν σε άλλο σπίτι κ πάλι το ίδιο, μάλλον πάμε για αλλαγή

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...