Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για Tablet αποκλειστικά για Netflix, Twitch και Hearthstone (Όχι πάνω από 800 ευρώ)


Ketz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας, 

 

όπως λέει και ο τίτλος ψάχνω για Tablet που να κάνει πολύ συγκεκριμένα πράγματα.
Παραθέτω την φόρμα που βρήκα σε άλλο post και ελπίζω στην βοήθεια σας γιατί δεν βγάζω άκρη καθόλου μόνος μου.
Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας.

 

1) Το ποσό που διαθέτουμε:
Ελπίζω να μην κάνει πάνω από 800 ευρώ. Αν είναι και αρκετά λιγότερα ακόμα καλύτερα.

 

2) Την χρήση του tablet (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά):
ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ Netflix, Twitch Tv και Hearthstone. Τίποτα άλλο απολύτως.

 

3) Το μέγεθος και ανάλυσή της οθόνης που θα θέλαμε:
Σίγουρα θα ήθελα να είναι 10 ίντες το λιγότερο. Επειδή με ενδιαφέρει να το στηρίζω στο κομοδίνο το βράδυ και να αποκοιμιέμαι δεν ξέρω αν κάτι πολύ μεγαλύτερο θα είναι πρακτικό. Ίσως 12 ίντσες το πολύ; Αυτή τη στιγμή έχω ακόμη το Ipad Model number A1430(νομίζω είναι Ipad 3ης Γενιάς) το οποίο αν δεν κάνω λάθος είναι 9,7 ίντσες

 

4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (hdmi, type-c, gps, φλας στην κάμερα, μαγνητικό πληκτρολόγιο κ.λ.π.):
Καλή θήκη πιο πολύ με ενδιαφέρει να έχει για να στηρίζεται στο κομοδίνο. Ούτε φωτό θα τραβήξω ούτε σαν GPS θα το χρησιμοποιήσω. Ίσως αν υπάρχει ένα καλό αξεσουάρ (πληκτρολόγιο) που να μου δίνει την δυνατότητα να το χρησιμοποιώ και σαν "laptop".

 

5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες;
Καθόλου!

 

6) Μας ενδιαφέρει το Mobile internet 3G-4G;
Ναι, μας ενδιαφέρει το Mobile Internet όπως μας ενδιαφέρει και το πάρα πολύ καλό WiFi.

 

7) Επιθυμούμε να χει υποστήριξή από ROMs, root κτλ;
Καθόλου.

 

😎 Μας ενδιαφέρει η επίσημη εγγύηση στην Ελλάδα;
Δεν το έχω σκεφτεί.

 

9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό ή θέλουμε dual boot;
Καμία προτίμηση. Ότι δουλευει καλύτερα.

 

10) Μας ενδιαφέρει η μεγάλη μπαταρία;
Ε, καλό θα ήταν να έχει μεγάλη, τώρα αν δεν έχει αλλά είναι καταπληκτικό τι να πω...Θα προσαρμοστώ.

 

11) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα;
Αν μπορώ να το κόψω τιμολόγιο τότε ναι με ενδιαφέρουν.

 

12) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης);
Όχι, σίγουρα όχι.

 

13) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο ή και για μεταχειρισμένο;
Καινούργιο μόνο.
Επεξ/σία από Ketz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε αυτό το ποσό έχει πολλές επιλογές σε apple παράδειγμα

https://www.skroutz.gr/s/24801092/Apple-iPad-2020-10-2-Cellular-128GB-Space-Gray.html

και σε android ξεκινάς από κάτι τέτοιο

 

https://www.skroutz.gr/s/23472223/Lenovo-Tab-M10-FHD-Plus-2nd-Gen-10-3-4G-128GB-Iron-Grey.html

Επεξ/σία από simplemind79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, simplemind79 είπε

Σε αυτό το ποσό έχει πολλές επιλογές σε apple παράδειγμα

https://www.skroutz.gr/s/24801092/Apple-iPad-2020-10-2-Cellular-128GB-Space-Gray.html

και σε android ξεκινάς από κάτι τέτοιο

https://www.skroutz.gr/s/23472223/Lenovo-Tab-M10-FHD-Plus-2nd-Gen-10-3-4G-128GB-Iron-Grey.html

Lenovo λες ε φίλε;
Χμμμ, δεν το χα σκεφτεί, είχα χαωθεί με τα άπειρα σε αριθμό Samsung που δεν είδα άλλη μάρκα.
Αν και από Android η αλήθεια είναι πως με "τρώει" κάτι μέσα μου πως Samsung είναι η απάντηση αλλά ποιό απ' όλα δεν ξέρω.

Παω να δω κανα video για το Ipad που προτείνεις, σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου!

Με μια ακόμη έρευνα βλέπω και αυτό
Apple iPad Air 2020 10.9" (64GB) Silver - Skroutz.gr

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κ το απλο * iPad 8th Gen με 128gb & το ** Air 4 με 64gb θα σε καλυψουν κ θα περισσεψουν χρήματα απο το αρχικο budget που εχεις.

Το απλο iPad 8 εχει καλυτερη αυτονομια 1.5 με 2 ωρες παραπανω συγκριτικα με το Air 4 (κ μεγαλυτερη μπαταρια μεσα εχει το ipad 2020 κατα 1200 περιπου mah)  αλλα το Air 4 εχει ολα τα υπολοιπα καλυτερα καλυτερο τσιπ, μνημη, καλυτερο design, πιο μοντερνο touch id, λιγο μεγαλυτερη οθονη, πιο ωραια χρωματα στην οθονη, μοντερνος σχεδιασμος εναντι του κλασσικου ipad κλπ. Οποτε τα ζυγιζεις και αν θες ή οχι το δικτυο Cell κ αν ειναι εφικτο τα βλεπεις και απο κοντά

** WiFi & Cell τα παραπανω

  

Στις 4/4/2021 στις 9:51 ΜΜ, Ketz είπε

 

Με μια ακόμη έρευνα βλέπω και αυτό
Apple iPad Air 2020 10.9" (64GB) Silver - Skroutz.gr

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Αυτο ειναι σκετο WiFi δεν εχει Cell επανω μιας και ζητησες οπωσδηποτε με δικτυο 4G  + WiFi στο αρχικο σου ποστ

To Α1430 που εχεις φανταζομαι πολυ καιρο ειναι το A1430 στο iPad (3ης γενιάς) Wi-Fi + Cellular

 

Επεξ/σία από aces
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 11/4/2021 στις 10:24 ΜΜ, kalampakas. είπε

Tab s7+ (απίστευτη ποιότητα) ή tab s6 για android, χαοτική διαφορά από τα υπόλοιπα android

Αλλιώς κοιτάς για ipad.

Αυτό έκανα φίλε, S7+ και τέλος η αναζήτηση.
Να στε καλά όλοι, σας ευχαριστώ πολύ!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/4/2021 στις 2:36 ΜΜ, Ketz είπε

Καλησπέρα σας, 

 

όπως λέει και ο τίτλος ψάχνω για Tablet που να κάνει πολύ συγκεκριμένα πράγματα.
Παραθέτω την φόρμα που βρήκα σε άλλο post και ελπίζω στην βοήθεια σας γιατί δεν βγάζω άκρη καθόλου μόνος μου.
Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας.

 

1) Το ποσό που διαθέτουμε:
Ελπίζω να μην κάνει πάνω από 800 ευρώ. Αν είναι και αρκετά λιγότερα ακόμα καλύτερα.

 

2) Την χρήση του tablet (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά):
ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ Netflix, Twitch Tv και Hearthstone. Τίποτα άλλο απολύτως.

 

3) Το μέγεθος και ανάλυσή της οθόνης που θα θέλαμε:
Σίγουρα θα ήθελα να είναι 10 ίντες το λιγότερο. Επειδή με ενδιαφέρει να το στηρίζω στο κομοδίνο το βράδυ και να αποκοιμιέμαι δεν ξέρω αν κάτι πολύ μεγαλύτερο θα είναι πρακτικό. Ίσως 12 ίντσες το πολύ; Αυτή τη στιγμή έχω ακόμη το Ipad Model number A1430(νομίζω είναι Ipad 3ης Γενιάς) το οποίο αν δεν κάνω λάθος είναι 9,7 ίντσες

 

4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (hdmi, type-c, gps, φλας στην κάμερα, μαγνητικό πληκτρολόγιο κ.λ.π.):
Καλή θήκη πιο πολύ με ενδιαφέρει να έχει για να στηρίζεται στο κομοδίνο. Ούτε φωτό θα τραβήξω ούτε σαν GPS θα το χρησιμοποιήσω. Ίσως αν υπάρχει ένα καλό αξεσουάρ (πληκτρολόγιο) που να μου δίνει την δυνατότητα να το χρησιμοποιώ και σαν "laptop".

 

5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες;
Καθόλου!

 

6) Μας ενδιαφέρει το Mobile internet 3G-4G;
Ναι, μας ενδιαφέρει το Mobile Internet όπως μας ενδιαφέρει και το πάρα πολύ καλό WiFi.

 

7) Επιθυμούμε να χει υποστήριξή από ROMs, root κτλ;
Καθόλου.

 

😎 Μας ενδιαφέρει η επίσημη εγγύηση στην Ελλάδα;
Δεν το έχω σκεφτεί.

 

9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό ή θέλουμε dual boot;
Καμία προτίμηση. Ότι δουλευει καλύτερα.

 

10) Μας ενδιαφέρει η μεγάλη μπαταρία;
Ε, καλό θα ήταν να έχει μεγάλη, τώρα αν δεν έχει αλλά είναι καταπληκτικό τι να πω...Θα προσαρμοστώ.

 

11) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα;
Αν μπορώ να το κόψω τιμολόγιο τότε ναι με ενδιαφέρουν.

 

12) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης);
Όχι, σίγουρα όχι.

 

13) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο ή και για μεταχειρισμένο;
Καινούργιο 

.

Επεξ/σία από AggelosKr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...