Προς το περιεχόμενο

Δεν μου επιτρέπει full screen σε ροή βίντεο


Krusty

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Έχω μια ροή βίντεο σε μια συγκεκριμένη ιστοσελίδα και ενώ την βλέπω τέλεια, δεν μου επιτρέπει full screen και ούτε προφανώς υπάρχει το σχετικό κουμπάκι. Μερικές φορές το δεξί κλικ είναι τελείως άκυρο. Την έχουν προγραμματίσει έτσι την ιστοσελίδα ώστε να πρέπει να κάνεις log in και κάτι τέτοια για να σου δώσουν αυτήν την δυνατότητα. Μπορεί να βρεθεί καμιά λύση; Επίσης την έχουν κάνει έτσι την ροή βίντεο με html κώδικα, ώστε να μην μπορώ να βρω μια πηγή βίντεο πχ στον κώδικα και να την βάλω στον VLC player. Νομίζω μπλέκουν και javascript, αλλού είδα και κατακερματισμό της ροής με blob. Συγκεκριμένα κάτι στοιχεία που μάζεψα για την ροή από τα "εργαλεία προγραμματιστή" είναι:

chunks.m3u8    type:xhr     initiator: vdo.js

Μπορώ να επέμβω στον κώδικα html έστω και με πρόσθετο και να βρω κάποια λύση;

Υπάρχει μήπως κανένα πρόγραμμα που να τα παίζει αυτά σε full screen.

To κάνουν πολλοί αυτό και έχω δοκιμάσει να απενεργοποιήσω το ublock και το noscript, αλλά τίποτα.

Μπορώ να δώσω την συγκεκριμένη ιστοσελίδα που θέλω σε προσωπικό μήνυμα αν θέλει κανένας να με βοηθήσει.

 

*******

Ως τώρα βρήκα μόνο την "λύση" του zoom που πιξελιάζει ένα καλό βίντεο που έχει προηγουμένως σμικρυνθεί...

https://www.quora.com/How-do-I-see-the-full-screen-sport-on-bet365

Τελικά στον firefox απλώς μου επιτρέπει να δω full screen κάνοντας δεξί κλικ σε όποια βίντεο το επιτρέπουν και ο Chrome με δεξί κλικ μου επιτρέπει στοιχεία ελέγχου του βίντεο και το εικονίδιο full screen το βγάζει πίσω από την μπάρα ροής του βίντεο, που είναι αδύνατη η πρόσβαση!!! Το F11 στον Chrome δεν κάνει τίποτα σημαντικό.

Επεξ/σία από Krusty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο genius_13 έδωσε και αυτήν την λύση για Chrome και Firefox και δουλεύει μια χαρά, σε συνδυασμό με το F11.

https://github.com/ettoolong/MaximizeVideo

Επεξ/σία από Krusty
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...