Προς το περιεχόμενο

Tηλέφωνα και άλλα δεδομένα 533 εκατομμυρίων χρηστών του Facebook διέρευσε hacker


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για πολλοστή φορά αποδικνύεται πως ότι ανεβάζουμε στο διαδίκτυο, είναι ανασφαλές. Δεν υπάρχει πουθενά ασφάλεια, δυστυχώς. Αποφύγετέ το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

 

Γιατί; Τι κερδίζω με το να μην έχω Facebook?

κερδιζεις πολλα ... το να μην εχεις φεισμπουκ ...  :) βλεπεις τι γινετε και τι εχει γινει  γενικοτερα . με τοσα προσωπικα δεδομενα που κλεβουν αυτο  ειναι πολυ κακο ... δεν ειναι     αστειο 

Επεξ/σία από allure_boy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, PCharon είπε

Για να λένε πως έκανε scrapping, αυτό σημαίνει πως απλά συγκέντρωσε πληροφορίες που είναι ήδη διαθέσιμες δημοσίως από τους χρήστες με τη συγκατάθεσή τους. Ε, και;

Ειναι διαθεσιμη δημοσιως η διευθυνση ηλεκτρονικου ταχυδρομειου καθε χρηστη ας πουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, PCharon said:

Για να λένε πως έκανε scrapping, αυτό σημαίνει πως απλά συγκέντρωσε πληροφορίες που είναι ήδη διαθέσιμες δημοσίως από τους χρήστες με τη συγκατάθεσή τους. Ε, και;

Scrapping - ξεscrapping, ήταν "αμέλεια" του Facebook:

"Η Λιζ Μπουρζουά, διευθύντρια στρατηγικής απόκρισης επικοινωνιών στο Facebook, επανέλαβε αυτούς τους ισχυρισμούς μέσω Twitter το Σάββατο. "Πρόκειται για παλιά δεδομένα, με την υπόθεση να έχει επισημανθεί το 2019. Εντοπίσαμε και διορθώσαμε το συγκεκριμένο ζήτημα τον Αύγουστο του 2019", ανέφερε."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, manval είπε

Θεωρείς δηλαδή πως έχω ψυχική τρικυμία επειδή έχω Facebook?

1 λεπτό πριν, allure_boy είπε

δεν κερδιζεις τιποτα που εχεις ....φεισμπουκ ...  :)

Δεν κερδίζω ε; Και πως θα επικοινωνώ με φίλους, συνεργάτες και οικογένεια; Θα τους παίρνω τηλέφωνο έναν-έναν ότι ώρα μου καπνίσει όταν θέλω να τους πω/δείξω κάτι;

  • Like 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, EuphangeL είπε

Θεωρείς δηλαδή πως έχω ψυχική τρικυμία επειδή έχω Facebook?

Δεν κερδίζω ε; Και πως θα επικοινωνώ με φίλους, συνεργάτες και οικογένεια; Θα τους παίρνω τηλέφωνο έναν-έναν ότι ώρα μου καπνίσει όταν θέλω να τους πω/δείξω κάτι;

υπαρχει το βαιμπερ ... και αλλες εφαρμογες   και   για φιλους συνεργατες και οικογενοια ... εχουν γινει χιλιαδες πραγματα αυτοκτονιες κτλ μεσω φεισμπουκ ... οποτε δεν χρησιμευει τιποτα σε κανεναν ανθρωπο ... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, EuphangeL said:

Θεωρείς δηλαδή πως έχω ψυχική τρικυμία επειδή έχω Facebook?

Δεν κερδίζω ε; Και πως θα επικοινωνώ με φίλους, συνεργάτες και οικογένεια; Θα τους παίρνω τηλέφωνο έναν-έναν ότι ώρα μου καπνίσει όταν θέλω να τους πω/δείξω κάτι;

Email... από το 1971. Και Skype, Viber, κτλ.... και πάντα με μέτρο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, allure_boy είπε

υπαρχει το βαιμπερ ... και αλλες εφαρμογες   και   για φιλους συνεργατες και οικογενοια ... εχουν γινει χιλιαδες πραγματα αυτοκτονιες κτλ μεσω φεισμπουκ ... οποτε δεν χρησιμευει τιποτα σε κανεναν ανθρωπο ... 

Υποκειμενικη η αποψη σου. Προσωπικα το χρησιμοποιω στο ελαχιστο δυνατο, αλλα εχει ακομα την χρησιμοτητα του για πολλους λογους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TheoAlex50 είπε

Υποκειμενικη η αποψη σου. Προσωπικα το χρησιμοποιω στο ελαχιστο δυνατο, αλλα εχει ακομα την χρησιμοτητα του για πολλους λογους.

ανωφελο το φειςμπουκ ...για ολους  δεν προσφερει τιποτα καλο. λιγες αυτοκτονιες λιγες ληστειες λιγοι βιασμοι εχουν γινει ... δηλαδη οκ . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, allure_boy είπε

ανωφελο το φειςμπουκ ...για ολους  δεν προσφερει τιποτα καλο. λιγες αυτοκτονιες λιγες ληστειες λιγοι βιασμοι εχουν γινει ... δηλαδη οκ . 

Πουλαω προιοντα μου, συμμετεχω σε ομαδες και λαμβανω πληροφοριες σε ερωτησεις που μπορει να εχω, βλεπω νεα, βλεπω νεα φιλων μου που μπορει να εχουμε χασει επαφη λογω αποστασης, διαφημιζω προιοντα και υπηρεσιες, τρεχω σελιδες για την επιχειρηση μου. Αυτα ειναι λιγα απο τα πραγματα που με οδηγουν να διατηρω ακομα φβ. Ελπιζω να σε καλυψα.

  • Like 9
  • Thanks 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, TheoAlex50 said:

Πουλαω προιοντα μου, συμμετεχω σε ομαδες και λαμβανω πληροφοριες σε ερωτησεις που μπορει να εχω, βλεπω νεα, βλεπω νεα φιλων μου που μπορει να εχουμε χασει επαφη λογω αποστασης, διαφημιζω προιοντα και υπηρεσιες, τρεχω σελιδες για την επιχειρηση μου. Αυτα ειναι λιγα απο τα πραγματα που με οδηγουν να διατηρω ακομα φβ. Ελπιζω να σε καλυψα.

Αν το έχεις για να "βγάζεις" λεφτά... κράτα το.
Αν το έχεις για να "βγάζεις" τα άπλυτά σου στην φόρα... πέτα το.

  • Like 9
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, manval είπε

Αν το έχεις για να "βγάζεις" λεφτά... κράτα το.
Αν το έχεις για να "βγάζεις" τα άπλυτά σου στην φόρα... πέτα το.

Εξηγησε αν μπορεις τι εννοεις με την δευτερη προταση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, manval είπε

Αν το έχεις για να "βγάζεις" λεφτά... κράτα το.
Αν το έχεις για να "βγάζεις" τα άπλυτά σου στην φόρα... πέτα το.

μην  δημοσιευετε φωτο σας ... να μην ψαχνει γκομενο η αλλη και γκομενα ο αλλος απο φεισμπουκ  ανωφελο βλακωδες ..σε συζητησεις  μεσω φεισμπουκ  μην αναφερετε πραγματα απο εσας  ... ουτε καν την περιοχη που μενετε . μονο απο ενα κηνιτο τηλεφωνο το 2021 καποιος καποια βρισκει σχεδον .... τα παντα .  δεν εχει ασφαλεια σε τιποτα αλλιως αν ειχε δεν θα εκλεβαν απο 533 εκατομμυρια κοσμο τα προσωπικα δεδομενα του και δεν ειναι η πρωτη φορα που γινετε κατι τετοιο εκατονταδες φορες εχει γινει αλλα δεν βγαινουν ολα στη φορα  . θελει καποιος ιδιωτικοτητα για την ζωη του για το που μενει που εργαζετε τι αμαξι εχει κτλ  ;  δεν εχει φεισμπουκ . εχει φεισμπουκ   ;  ξερουν τα παντα .... μεχρι και το ποσο της φορολογικης δηλωσης του καθε ενα  . καλο βραδυ 

Επεξ/σία από allure_boy
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...