Προς το περιεχόμενο

Θεματακι με VDSL γραμμη.


Nazathar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια,εδω και εναν χρονο εχω βαλει VDSL συνδεση και ολα καλα μεχρι πριν απο 2-3 μηνες οπου αρχισα να αντιμετοπιζω ενα προβλημα με την γραμμη οπου σταματαει για 3-4 δευτερολεπτα το ιντερνετ και μετα επανερχετε,χωρις να κανει το ρουτερ την επανασυνχρονιση που συνηθως συμβαινει σε αυτες τις περιπτωσεις,δεν με πολυ ενοχλουσε διοτι δεν επαιζα online games,ομως επειδη τα αρχισα τελευταια μερικες φορες γινεται θεμα...Να πω οτι δεν μου το κανει συνεχεια δηλαδη μπορει να περασουν και μερες χωρις να εμφανιστει αλλα υπαρχουν και μερες οπου μπορει και να συμβει αρκετες φορες.Να προσθεσω επισης οτι προσωπικα πιστευω οτι οφειλεται στο καλωδιο lan που εχω καθως ειν σχετικα παλιο και σε αρκετα του σημεια εχει φθαρει και φαινονται απο μεσα τα εγχρωμα καλωδιακια του(ειναι 10 μετρα διοτι το ρουτερ ειναι σε διαφορετικο χωρο απο το pc) η ευθυνεται η μπριζα του τηλεφωνου οπου συνδεεται γιατι και αυτη δεν ειναι και της καλυτερης ποιοτητας.Ξερω οτι θα μου πειτε μερικοι οτι θα επρεπε να δοκιμασω να αλλαξω για αυτα που λεω,αλλα επειδη δεν ειναι ειδημων του πανω στο θεμα θα ηθελα και την γνωμη σας πανω στο θεμα πρωτου προβω σε αλλαγες,ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/4/2021 στις 10:57 ΠΜ, Gogotsa είπε

Το παροχο σου το πηρες να του το πεις? Ή μπα?

H αληθεια ειναι πως οχι ακομα,θα το κανω συντομα αλλα δεν τους εχω εμπιστοσυνη διοτι το 80% με τα ατομα που εχω μιλησει για παλαιοτερα θεματα ηξεραν λιγοτερα απο οτι εγω οποτε θελω να σιγουρευτω οτι το προβλημα δεν ειναι δικο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς αντικατέστησε το φθαρμένο καλώδιο.

Επίσης δες αν προσέθεσες κατι στον εξοπλισμο σου ή αλλαξες κατι στην διάταξη των συσκευων σου, δηλαδή αν μετέφερες το ρουτερ σε αλλο σημείο, αν έβαλες κανένα dect τηλ/νο κοντά του κτλπ.Η αν προσθεσες ακομα σε πολυμπριζο που εχεις το τροφ/κο του ρουτερ κατι ακομα.

Επίσης τσέκαρε τις συνδέσεις στην τηλ/κη πρίζα και τσέκαρε τα καλώδια να μην ειναι τσακισμένα καπου. Στο λέω γιατι εγω οταν εβαζα στην πριζα (230V) εναν εξ.σκληρό δισκο που ειχα μου εριχνε το ίντερνετ και το ρουτερ δεν ανεφερε κατι, και αφου το κατάλαβα αλλαξα κουτί στον δισκο και πήρα απο άλλη εταιρία και ολα καλα. Αν το πρόβλημα συνεχιστεί ενημερώνεις τον παροχέα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...