Προς το περιεχόμενο

5G Κινήτό με fm Radio


s.ilias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω το Α42 το οποίο μου το έδωσαν από την εταιρεία (το γράφω αυτό για να γίνει σαφές ότι δεν το πλήρωσα). το προηγούμενο μου τηλέφωνο ήταν poco F1, οπότε οι συγκρίσεις είναι με βάση αυτό.

μόνο καλές εντυπώσεις με εξαίρεση την οθόνη η οποία είναι hd μόνο αλλά αν δεν βλέπεις ταινίες και δεν παίζεις παιχνίδια δεν το καταλαβαίνεις.

μεγάλο συν η μπαταρία που βγάζει άνετα 3 μέρες κανονικής χρήσης (ίσως και παραπάνω) και η φωτογραφική μηχανή.

τωρα για το αν αξίζει 300€ δεν ξέρω. ίσως λόγω οθόνης δεν θα το έπαιρνα, αν και ξαναλέω ότι προσωπικά δεν θα το καταλάβαινα αν δεν διάβαζα τα specs του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπέρα σε όλους. Ξυπνάω αυτό το thread, περισσότερο για να πω τον πόνο μου, και ίσως να ακούσω και καμιά καλή ιδέα.

για κάποιους περίεργους λόγους δεν πήρα το α52 που είχα σταμπάρει και ξαφνικά βλέπω πως η τιμή του έχει εκτοξευτεί

image.png.7fb933650af0e71e498b36825b7f9463.png
 

δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος λόγος που έχει γίνει αυτό, ή αν υπάρχει περίπτωση να ξαναπέσει σε νορμάλ επίπεδα, οπότε άρχισα να κοιτάω και μερικές εναλλακτικές. αυτά που βρήκα είναι τα samsung A32 & 42. ναι είναι υποδεέστερα απο το 52, αλλα με τεράστια οικονομική διαφορά. όπως είπε και ο @Panagiotis 05 το Α42 είναι σχεδόν το ίδιο κινητό, απλά με μικρότερη ανάλυση και 4G αντί για 8 που έχει το 52. επίσης, βγαίνει μόνο με 128 εσωτερική μνήμη αντι τα 256 που βγαίνει το 52. το Α32 είναι σε αρκετά σημεία χαμηλότερο και απο τα 2, με το μόνο θετικό πως είναι φετινό μοντέλο, ενω το 42 είναι του 2020.
ουσιαστικά, τα 2 πράγματα που με προβληματίζουν είναι το μέγεθος της μνήμης (4/128) και το έτος/έκδοση android, γιατι το Α42 βγαίνει με μια έκδοση παλιότερη απο το 52, το οποίο σημαίνει πως θα σταματήσει τις ενημερώσεις και μια έκδοση πιο νωρίς.

απλά για μέτρο σύγκρισης, ελάχιστη τιμή στο σκρουτζ
Α52: 499€ (8/256) /378 (6/128)

Α42 :269€ (4/128)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, s.ilias είπε

καλησπέρα σε όλους. Ξυπνάω αυτό το thread, περισσότερο για να πω τον πόνο μου, και ίσως να ακούσω και καμιά καλή ιδέα.

για κάποιους περίεργους λόγους δεν πήρα το α52 που είχα σταμπάρει και ξαφνικά βλέπω πως η τιμή του έχει εκτοξευτεί

image.png.7fb933650af0e71e498b36825b7f9463.png
 

δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος λόγος που έχει γίνει αυτό, ή αν υπάρχει περίπτωση να ξαναπέσει σε νορμάλ επίπεδα, οπότε άρχισα να κοιτάω και μερικές εναλλακτικές. αυτά που βρήκα είναι τα samsung A32 & 42. ναι είναι υποδεέστερα απο το 52, αλλα με τεράστια οικονομική διαφορά. όπως είπε και ο @Panagiotis 05 το Α42 είναι σχεδόν το ίδιο κινητό, απλά με μικρότερη ανάλυση και 4G αντί για 8 που έχει το 52. επίσης, βγαίνει μόνο με 128 εσωτερική μνήμη αντι τα 256 που βγαίνει το 52. το Α32 είναι σε αρκετά σημεία χαμηλότερο και απο τα 2, με το μόνο θετικό πως είναι φετινό μοντέλο, ενω το 42 είναι του 2020.
ουσιαστικά, τα 2 πράγματα που με προβληματίζουν είναι το μέγεθος της μνήμης (4/128) και το έτος/έκδοση android, γιατι το Α42 βγαίνει με μια έκδοση παλιότερη απο το 52, το οποίο σημαίνει πως θα σταματήσει τις ενημερώσεις και μια έκδοση πιο νωρίς.

απλά για μέτρο σύγκρισης, ελάχιστη τιμή στο σκρουτζ
Α52: 499€ (8/256) /378 (6/128)

Α42 :269€ (4/128)

 

Θα σκεφτόσουν κάποια άλλη εταιρεία εκτός από Samsung; 

Επεξ/σία από intruder99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...