Προς το περιεχόμενο

redmi k20 pro ΠΡΟΒΛΗΜΑ


DimitrisPalaskas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγραψα στο ρεντιτ (xiaomi) το θεμα που ειχα και δε ξερω που να το ποσταρω εδω, οποτε αν ειναι σε λαθος σημειο πειτε μου που να το ανεβασω

 

 

Normal, functioning phone (redmi k20 pro), after reboot, only goes into fast mode and twrp

so basically, as the title suggests, im having this issue. can you please tell me the stock official rom with google apps to download? i bought the chinese version of the phone from aliexpress and serial number is 23764/29TB00122 (if imei or meid numbers are needed let me know but i dont think they are). i dont care anymore for root as youtube vanced is non root as well so i dont care if i lose the recovery or root access etc. i probably lost my data and i have accepted that. i only need the official rom, with auto updates if possible.

αμα απαγορευονται τα αγγλικα μπορω να μεταφρασω αλλα εκανα ενα copy-paste μονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, DimitrisPalaskas είπε

εγραψα στο ρεντιτ (xiaomi) το θεμα που ειχα και δε ξερω που να το ποσταρω εδω, οποτε αν ειναι σε λαθος σημειο πειτε μου που να το ανεβασω

 

 

Normal, functioning phone (redmi k20 pro), after reboot, only goes into fast mode and twrp

so basically, as the title suggests, im having this issue. can you please tell me the stock official rom with google apps to download? i bought the chinese version of the phone from aliexpress and serial number is 23764/29TB00122 (if imei or meid numbers are needed let me know but i dont think they are). i dont care anymore for root as youtube vanced is non root as well so i dont care if i lose the recovery or root access etc. i probably lost my data and i have accepted that. i only need the official rom, with auto updates if possible.

αμα απαγορευονται τα αγγλικα μπορω να μεταφρασω αλλα εκανα ενα copy-paste μονο...

 Από εδώ θα κατεβάσεις stable fastboot rom για China αφού το κινητό σου είναι κινέζικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ! google apps θα περνανε μετα? auto updates? αν ειναι δυνατον να τα εχω θα με βοηθουσε αρκετα γιατι ξενερωσα τελειως τωρα που εχασα τα δεδομενα και θα μενω στοκ απο εδω και περα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://androidfilehost.com/?fid=17248734326145715655

Αυτήν εδώ λέω από την δικιά μας ελληνική κοινότητα, βασίζεται σε xiaomi.eu και  china source, είναι πολύ καλή κάνε μια δοκιμή.

Φλασαρεις κανονικά μέσα από twrp 

Αν δεν κάνω λάθος έχει και ΟΤΑ update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον φλασαρα χτες βραδυ, απο ui μου αρεσει το dark mode που δεν υπηρχε στο miui οταν φλασαρα pixel experience και γενικα με το default theme θυμιζει iphone που δε με χαλαει. απο performance δε βλεπω καποια διαφορα (ευτυχως γιατι το miui δε φημιζεται για το smoothness). Απο μπαταρια ομως εχω δει μειωση (ισως επειδη ειχε μεγαλο ογκο download κλπ, αλλα και μετα σαν να μειωνοταν πιο γρηγορα απο το pixel experience. Γενικα ειμαι ευχαριστημενος και περιμενω να δω αν θα παιρνει και OTA updates γιατι δε ξαναπειραζω κατι, δεν ειχα κανει backup ο βλακας και τωρα τα πληρωνω... root δεν εκανα παρολο που ειδα ειχε ενα magisk zip μεσα δε φλασαρε μονο του και δε το χρειαζομαι προς το παρον (πιθανοτατα τραπεζικες εφαρμογες συντομα κλπ, παρολο που revolut μπορεσα να κρυψω το magisk google pay δε βρηκα καποιο τροπο και ελληνικες τραπεζες δε δοκιμασα οποτε τα αφηνω ετσι). ευχαριστω για τη βοηθεια και καλη συνεχεια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...