Προς το περιεχόμενο

[Smartwatch] Mi watch στα 99.90€ (Infoquest)


sakis92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/4/2021 στις 10:28 ΜΜ, Dinos_12345 είπε

Και ανοιγμένο γυρνάει κανονικά, είναι νόμος ΕΕ

Too good to be true , παράθεσε τον νόμο αν οντως ισχύει και μου διαφεύγει αν και δεν νομίζω..

 

οσο για τους κατόχους του smart watch πείτε καμία κριτική.

αυτο ή λίγα παραπάνω και huawei gt2 από skroutz?

Επεξ/σία από MontzOlee
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, MontzOlee είπε

Too good to be true , παράθεσε τον νόμο αν οντως ισχύει και μου διαφεύγει αν και δεν νομίζω..

 

οσο για τους κατόχους του smart watch πείτε καμία κριτική.

αυτο ή λίγα παραπάνω και huawei gt2 από skroutz?

Δεν μπορώ να βρω τον νόμο τώρα αλλά ξέρω πως καταστήματα όπως το web supplies και το public (το γράφει στο site του public μάλιστα), κάνουν επιστροφές σε ανοιγμένα προϊόντα, ακόμα και με ανοιχτό κουτί, αρκεί να μην είναι ακουστικά που παίζεται θέμα υγιεινής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Δεν μπορώ να βρω τον νόμο τώρα αλλά ξέρω πως καταστήματα όπως το web supplies και το public (το γράφει στο site του public μάλιστα), κάνουν επιστροφές σε ανοιγμένα προϊόντα, ακόμα και με ανοιχτό κουτί, αρκεί να μην είναι ακουστικά που παίζεται θέμα υγιεινής.

Τελευταία φορά που τσέκαρα, και του ηλεκτρονικό κατάστημα της Info Quest (you.gr) δεχόταν επιστροφές ανοιχτών προϊόντων.

Από όσο ξέρω, εφόσον έχεις κάνει παραγγελία online με παραλαβή στον χώρο σου, έχεις περιθώριο κάποιες ημέρες (νομίζω 14) για να επιστρέψεις το προϊόν ανοιχτό χωρίς πολλά πολλά με τη πρόφαση ότι δεν σε καλύπτει.

Ισχύει πάντως ότι η "νομοθεσία" δεν είναι πολύ ξεκάθαρη. Το χειρότερο είναι ότι υπάρχει διαφορά ανάμεσα σε νομοθεσία (ό,τι είναι τυπωμένο στην εφημερίδα της ελληνικής κυβέρνησης) και στην ευρωπαϊκή οδηγία. Στη πρώτη περίπτωση, δεν σηκώνει κουβέντα η κατάσταση ενώ στη δεύτερη είναι μία "πρόταση καλής πρακτικής" της ΕΕ και είναι στο χέρι του καθενός το αν θα την ακολουθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα κ εγώ!

Αλλαγή από mi band 4 σε αυτό...

Υπάρχει custom κοινότητα με watchfaces k programs κάπου?

Γτ έψαξα κ δεν βρήκα...θα ήθελα να εμφανίζει ολόκληρες τις ειδοποιήσεις γτ καμιά φορά έρχονται κομμένες.Επισης μπορούμε να αλλάξουμε γραμματοσειρά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Dinos_12345 είπε

Δεν μπορώ να βρω τον νόμο τώρα αλλά ξέρω πως καταστήματα όπως το web supplies και το public (το γράφει στο site του public μάλιστα), κάνουν επιστροφές σε ανοιγμένα προϊόντα, ακόμα και με ανοιχτό κουτί, αρκεί να μην είναι ακουστικά που παίζεται θέμα υγιεινής.

Επιβεβαιώνω και εγώ για public. Επέστρεψα ανοιγμένη κάμερα υπολογιστή γιατί δεν μου άρεσε.  Έλεγξαν το κουτί αν είναι όλα μέσα και μου δώσανε τα λεφτά πίσω. 

Επεξ/σία από astral7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, katsikoula είπε

Τελευταία φορά που τσέκαρα, και του ηλεκτρονικό κατάστημα της Info Quest (you.gr) δεχόταν επιστροφές ανοιχτών προϊόντων.

Από όσο ξέρω, εφόσον έχεις κάνει παραγγελία online με παραλαβή στον χώρο σου, έχεις περιθώριο κάποιες ημέρες (νομίζω 14) για να επιστρέψεις το προϊόν ανοιχτό χωρίς πολλά πολλά με τη πρόφαση ότι δεν σε καλύπτει.

Ισχύει πάντως ότι η "νομοθεσία" δεν είναι πολύ ξεκάθαρη. Το χειρότερο είναι ότι υπάρχει διαφορά ανάμεσα σε νομοθεσία (ό,τι είναι τυπωμένο στην εφημερίδα της ελληνικής κυβέρνησης) και στην ευρωπαϊκή οδηγία. Στη πρώτη περίπτωση, δεν σηκώνει κουβέντα η κατάσταση ενώ στη δεύτερη είναι μία "πρόταση καλής πρακτικής" της ΕΕ και είναι στο χέρι του καθενός το αν θα την ακολουθήσει.

Δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα https://europa.eu/european-union/law/legal-acts_el επισης ειδικα για την υπαναχωρηση ειναι στο αρθρο 40 https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EL/TXT/?qid=1434958925154&uri=CELEX:32011L0083  και με λεπτομερειες https://www.consumerlawready.eu/sites/default/files/2018-03/CLR_Module_2_Right_of_withdrawal_Final_Version_GR_backcover_0.pdf 

Επεξ/σία από default
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μια παραθεση τωρα 3 λινκ χωρις να αναφερεται περιληπτικα αυτο που πιστευει ο ποστερ οτι αναφερεται εκει, στελνει κοσμο για διδακτορικο. 😛 (το γραφω γιατι 1-2 γραμμες θεσης, θα βοηθουσαν να καταλαβει καποιος χωρις να διαβασει ολα τα λινκ -δεν θα πανε ολοι- ποια ειναι η θεση και με τι απο τα πολλα του παραπανω σχολιου διαφωνουμε)

___________________________________________

 

 

Μην μπουμε παλι σε αυτη την κουβεντα ομως που ξεκινησε το πρωι, δεν αφορα το τοπικ σε καμια περιπτωση. Ειχαμε παλια μεγαλο τοπικ, σελιδες ολοκληρες, στο οποιο ειχαμε δει οτι οι μισοι λενε οτι γινεται , αλλοι λενε οχι. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Aσχετα με τις νομοθεσιες με το τι ισχυει και τι οχι , πιστευω ειναι και αναλογα την πολιτικη του καθε καταστηματος και σε τι κατασταση & ποσο προσεχτικα εχεις ανοιξει το προιον. Εγω παρ'ολα αυτα δε μπηκα στο κοπο να το επιστρεψω. Χασαμε 50 ευρώ... προχωράμε.. 🤣 ➡️

/ONTOPIC

9 ώρες πριν, isaias1983 είπε

Το πήρα κ εγώ!

Αλλαγή από mi band 4 σε αυτό...

Υπάρχει custom κοινότητα με watchfaces k programs κάπου?

Γτ έψαξα κ δεν βρήκα...θα ήθελα να εμφανίζει ολόκληρες τις ειδοποιήσεις γτ καμιά φορά έρχονται κομμένες.Επισης μπορούμε να αλλάξουμε γραμματοσειρά?

Για custom faces πας στα θεματα  στην ενοτητα "Φωτογραφιες"  και σου δινει την δυνατοτητα αντικατασταση φωτογραφιας και να διαλεξεις στυλ προσοψης απο τους δεικτες... αυτα προς το παρον δε νομιζω να μπορεις να κανεις κατι αλλο. Αλλα βλεπω οτι βαζουν συνεχεια καινουργια watch faces, εμενα με καλυπτουν.

- Η μπαταρια απο 6/4 που το έχω εχει πεσει απο 100% στα 80%. (Χωρίς Always on display, Χωρίς χρηση του gps).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, alexmi900 είπε

Δεύτερη συσκευή στα χέρια μου. Ούτε αυτή συνδέεται με iPhone ούτε με Samsung μόνο με xiaomi.

Τι κάνω λάθος ρε γαμωτο;

Γιατί δεν το πας στον πωλητή/τεχνικό να στο συνδέσει ο ιδίος με το κινητό σου? Και αν δεν μπορέσει το επιστρέφεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/4/2021 στις 12:54 ΜΜ, fou είπε

Οποιος μπορει να πει για αυτο του θεματος vs Amazfit GTS 2e και GTR 2e

Προτίμησα το GTR 2e. Είναι πιο λεπτό από αυτό του θέματος και με πολύ καλύτερη μπαταρία...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/4/2021 στις 10:06 ΜΜ, mindnever είπε

Προτίμησα το GTR 2e. Είναι πιο λεπτό από αυτό του θέματος και με πολύ καλύτερη μπαταρία...

Εγω το gt2 γιατι μιλας κιολας..... δεν ηξερα οτι ειχαν πεσει τοσο οι τιμες τους, ειχα μείνει στο gt2 και το αντιστοιχο xiaomi στα 274 τωρα κανουν περιπου 100

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

το έχω 1 μήνα, μου χτυπάει κάθε μέρα στις 7.00 ξυπνητήρι στα ΙΣΠΑΝΙΚΑ χωρίς να το έχω ρυθμίσει! 

επίσης πάλι στα ΙΣΠΑΝΙΚΑ ειδοποίηση καθε βράδυ στις 22.00 ότι θα χτυπήσει το ξυπνητήρι στις 7. 

Είναι πολύ ενοχλητικό, αναγκάζομαι και το κλείνω ΣΚ , ξέρει κανείς πως βγαίνει αυτό? δεν το έχω βρεί στις ρυθμίσεις...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, teo1288 είπε

το έχω 1 μήνα, μου χτυπάει κάθε μέρα στις 7.00 ξυπνητήρι στα ΙΣΠΑΝΙΚΑ χωρίς να το έχω ρυθμίσει! 

επίσης πάλι στα ΙΣΠΑΝΙΚΑ ειδοποίηση καθε βράδυ στις 22.00 ότι θα χτυπήσει το ξυπνητήρι στις 7. 

Είναι πολύ ενοχλητικό, αναγκάζομαι και το κλείνω ΣΚ , ξέρει κανείς πως βγαίνει αυτό? δεν το έχω βρεί στις ρυθμίσεις...

 

νομίζω πως μπορείς από κάπου να βρεις τις ήδη εμφανισμένες ειδοποιήσεις, κάπως σαν ιστορικό και από εκεί πατάς σε κάποια και σε πάει στην επαναλαμβανόμενη ειδοποίηση και την κλείνεις, αλλά δεν το έχω πια για να βρω την διαδικασία και έχει πολύ καιρό που το έχω αποχωριστεί για να θυμηθώ περισσότερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...