Προς το περιεχόμενο

Motherboard Asrock B560 Pro4 (1200 socket) στο JMtech 108,57 Παράδοση σε 8 - 14 ημέρες ΤΕΛΟΣ


JDROGAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω παρτίδες με το μαγαζί αλλά κακά τα ψέματα πουλάει στις χαμηλότερες τιμές με διαφορά. Στραβές κάθονται και απο τα πανάκριβα μαγαζιά. Μιλάμε για προϊόντα που τα κυνηγούν όλοι σαν ναρκωτικά. Το πλαίσιο για παράδειγμα έκανε ακριβώς το ίδιο πράγμα και το έβριζαν όλοι ενώ στην ενότητα παραγγελιών ps5 το εκθειάζουν μιας και είναι το μοναδικό που είχε σωστή συμπεριφορά με τις προπαραγγελείες.

Είναι πολλοί αυτοί που έχουν παραλάβει σε πολύ καλές τιμές, με τις κάρτες που γίνεται χαμός και έριξε άκυρο δεν είναι για να τρώει τέτοιους χαρακτηρισμούς(γνώμη μου)

Επεξ/σία από nickol-us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Και μόνο το τακίμιασμα που έπεσε απο τις μηχανές αναζήτησης "κάτι σάπιο υπάρχει στο βασίλειο της Δανιμαρκίας"

Όπως είπε και το άλλο παλικάρι βάλαμε αξιολόγηση και απλώς δεν πέρασε... ενώ και αριθμό παραγγελίας είχαμε και τα λεφτά είχαμε σκάσει κανονικά και με τον νόμο.

Οπότε εαν έχεις τύχη διάβαινε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατη εμπειρία με το συγκεκριμένο και ήμουν επιφυλακτικός με αυτά που είχα διαβάσει. Παρήγγειλα έναν i9 10850k με αντικαταβολή και έγραφε αποστολή στις 10 ημέρες. Παρέλαβα σε 8 ημερολογιακές χωρίς πρόβλημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, petran91 είπε

Εγώ έκανα αρνητική και σκρουτζ και bestprice και απλά δεν τις δημοσιεύουν οι ξεφτίλες...
Μου έστειλε το σκρουτζ μήνυμα να μου ζητήσει αποδεικτικά ότι έκανα παραγγελία, τους έστειλα το email επιβεβαιώσης και από τότε άφαντοι. Και φυσικά δεν ανέβασαν την αξιολόγηση που έγραφε "ακύρωσαν την παραγγελία λόγω λάθος τιμής". Αυτό έγραψα, ούτε σάλτσες ούτε τίποτα. Ξεφτίλες.

Νομίζω για μια περίοδο ήταν στο Skroutz ένα από τα μαγαζιά που πρόσφεραν "Αγορά μέσω Sktoutz". Οπότε λογικό να κατάπιαν την αρνητική κριτική. Αλλά δεν το βλέπω τώρα στα καταστήματα που βγάζει το Skroutz, οπότε ίσως να βαρέθηκαν και αυτοί να το καλύπτουν και το πέταξαν εντελώς εκτός Skroutz.

Απλά υποθέτω.

Επεξ/σία από john_dr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από το συγκεκριμένο κατάστημα(jmctech) είχα παραγγείλει(πιθανόν πρώτος) στα τέλη Φεβρουαρίου από την πρώτη μέρα που την ανέβασαν στο site τους την μητρική Asrock Z590 Extreme στα 177,10€ + 8€ μεταφορικά= 185,10€ με παράδοση 30 μέρες. Αφού πέρασαν 15 μέρες(κατά την διάρκεια των οποίων μπορούσες να παραγγείλεις κανονικά) με παίρνουν τηλέφωνο και καλά ότι δεν υπάρχει απόθεμα. Μαγαζάκι για τα μπάζα.

Screenshot_20210406-223208_(1)~2.png

Επεξ/σία από George!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nickol-us είπε

Από το συγκεκριμένο ψώνισα πρόσφατα, εννοείται φυσικά με την ασφάλεια της αντικαταβολής και δεν είχα κανένα πρόβλημα, για να είμαι ειλικρινής τήρησαν κατά γράμμα οτι ανέφεραν.

9600kf, παραδοση 30ημερων, παρέλαβα στις 3 εβδομάδες

Πριν μια βδομάδα από το ίδιο κατάστημα αγόρασα στα 143 ευρώ τον r5 3600 bulk όλα πήγαν καλά με διαθεσιμότητα στις 4 με 10 μέρες όπως και έγινε, φυσικά πλήρωσα με αντικαταβολή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από το συγκεκριμένο κατάστημα είχα προπληρώσει παραγγελία με κάρτα. Τελικά λόγω λάθους ακυρώθηκε η παραγγελία, και με τηλεφώνησαν ευγενέστατα για επιστροφή χρημάτων (στέλνουν και email επιβεβαίωσης "Τα χρήματα της παραγγελίας έχουν επιστραφεί πλήρως -****,** ") που πραγματοποιήθηκε σε λίγες ημέρες (αυτό το χρονικό διάστημα εξαρτάται από της συνεργαζόμενες τράπεζες και τις ενδιάμεσες υπηρεσίες). Μετά την επιστροφή έκανα πάλι εκ νέου παραγγελία προπληρώνοντας με κάρτα και όλα ήρθαν μέσα στο χρονικό διάστημα των 14ρων ημερών (RAM+CPU+M/B), όπως είχα ενημερωθεί από την αρχή.

Συμπληρώνω ακόμα ότι "μηδενικό ρίσκο" δεν έχει η αγορά με αντικαταβολή άλλα η αγορά με κάρτα!

Επεξ/σία από NiKoSmile
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγνωμη μερικοι χρηστες ειναι και πολυ παλιοι εδω στο site και πολυ εμπειροι στις αγορες και μου κανει εντυπωση που ασχολουνται με μικροκαταστημα απομακρυσμενης κωμοπολης 7.000 κατοικων. Τοσος ειναι ο αριθμος των κατοικων 3 - 4 τετραγωνα εδω στα Ανω Πατησια που μενω.

Τι περιμενατε,καλο,αφθονο και ετοιμοπαραδοτο στοκ απο καταστηματακι επαρχιακο σε ορεινο νομο κιολας,ουτε καν μεγαλο? Αυτα τα καταστηματα ειναι καλα μονο αν τους εχει ξεμεινει υλικο στοκ που σου ειναι ακομη χρησιμο και στην Αθηνα/Θεσσαλονικη δεν υπαρχει ετοιμοπαραδοτο πλεον.Μονο για τετοιες περιπτωσεις. Ειδικα  τωρα με τον κορονα και το mining θελατε να δειτε ασπρη μερα απο τετοια μαγαζακια?

Εννοειται θα σας ακυρωνει και θα μεγαλωνει μετα τις τιμες,αυτα ειναι βλαχικα κολπα μηπως μετα καποιος απο την πολυ ...ξερετε τι, αποφασισει να αγορασει το ανατιμημενο ακριβο.Εδω,στην Γερμανια καταστηματα με τεραστια αποθεματα εχουν τα ιδια προιοντα λιγο πιο ακριβα εως αρκετα και στο Καπερνησι Ταουν θα ειναι φτηνοτερα?

Μονο μεγαλα καταστηματα μπορουν να κανουν φτηνες τιμες γιατι αγοραζουν πολυ μεγαλο εμπορευμα και επομενως εχουν μικροτερο κοστος απο τις εταιριες hardware. H μονη περιπτωση πολυ καλης τιμης απο απομακρυσμενο επαρχιακο, η και στην Αθηνα μικρο σκρουτζομαγαζο,ειναι να τους εχει μεινει λιγο στοκ περασμενης γενιας καρτων γραφικων η επεξεργαστων/μητρικων κ.τ.λ. και να θελουν να το διωξουν σε πραγματι καλες τιμες για να φερουν καινουργιο στοκ, μονο τοτε.

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, benign είπε

Μονο μεγαλα καταστηματα μπορουν να κανουν φτηνες τιμες γιατι αγοραζουν πολυ μεγαλο εμπορευμα και επομενως εχουν μικροτερο κοστος απο τις εταιριες hardware. H μονη περιπτωση πολυ καλης τιμης απο απομακρυσμενο επαρχιακο, η και στην Αθηνα μικρο σκρουτζομαγαζο,ειναι να τους εχει μεινει λιγο στοκ περασμενης γενιας καρτων γραφικων η επεξεργαστων/μητρικων κ.τ.λ. και να θελουν να το διωξουν σε πραγματι καλες τιμες για να φερουν καινουργιο στοκ, μονο τοτε.

Στην Ελλάδα ισχύει το αντίθετο, μεγάλα καταστήματα = μεγάλες τιμές! Έτσι γεννήθηκαν και θριάμβευσαν τα σκρουτζομάγαζα με τιμές έως 50% κάτω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συμφωνω....τωρα ανοιγεις μεγαλο θεμα.........

Επειδη γνωριζω τον τροπο παραγγελιας-παραλαβης-στοκ

Καταρχην κανενα απο τα καταστηματα εκτος 2-3 μεγαλων δεν εχουνε στοκ.

Και δεν ειναι φυσικα δυνατον να εχουν σε προιοντα πληροφορικης.Θα χρειαζοντουσαν ανετα 2-3 εκατομμυρια ευρω για γκαμα-στοκ.

Πολλες φορες πολλα καταστηματα δουλεουν με αυτο που λεμε τριγωνικη χρεωση.Παραλαμβανουν με δελτιο κατευθειαν απο την εταιρια.

Ειναι ενα ολοκληρο συστημα το οποιο δεν μπορω να εξηγησω αυτη τη στιγμη.

Εαν αρχισουμε τωρα να σχολιασουμε την τακτικη των καταστηματων ιδιαιτερα αυτην την εποχη που διανυουμε δεν θα μεινει κανενα καταστημα αλωβητο.Κι εγω τον περασμενο Δεκεμβρη παρηγγειλα 10100 με H410 απο το e-shop και δεν ηρθε ποτε.

Επισης διαφωνω με ολα αυτα περι κωμοπολης-βλαχικα κολπα και ολα αυτα τα υποτιμητικα για ενα μικρο μαγαζακι που προφανως προσπαθει να επιβιωσει αναμεσα στα μεγαθηρια που ειχαν μονοπωλιο μεχρι προτεινως και μας ρουφουσαν το αιμα τοσα χρονια πριν αλλαξει η κατασταση με τα ηλεκτρονικα-καταστηματα σκρουτζ,best-price κλπ.

Ηλεκτρονικα ψωνιζουμε εμενα προσωπικα δεν με αφορα που εχει εδρα το οποιοδηποτε καταστημα,το κοιτω μονο οταν βιαζομαι να παραλαβω γιατι ειμαι κι εγω επαρχια.

Οσο για τις τιμες ειναι πολυ σωστο αυτο που αναφερεις αλλα δεν ευσταθει απολυτα,διοτι ενα μεγαλο καταστημα εχει μεγαλα κοστη λειτουργιας,ενω ενα μικρο συνηθως ατομικες επιχειρησεις ειτε οικογενειακες εχουν πολυ μικρα κοστη λειτουργιας.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Στην Ελλάδα ισχύει το αντίθετο, μεγάλα καταστήματα = μεγάλες τιμές! Έτσι γεννήθηκαν και θριάμβευσαν τα σκρουτζομάγαζα με τιμές έως 50% κάτω.

κυριως στα κινητα με παραεισαγωγες και μετα αναβεις λαμπαδακια μην σου παθει τιποτα και σε κρεμασει το μαγαζι στο θεμα της εγγυησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, KaragouniS13 είπε

κυριως στα κινητα με παραεισαγωγες και μετα αναβεις λαμπαδακια μην σου παθει τιποτα και σε κρεμασει το μαγαζι στο θεμα της εγγυησης

Εσύ μπορεί μέσα στην ατυχία σου να έπαθες και να έμαθες. Η ουσία είναι, ότι γενικά ο νέος κόσμος συνεχίζει να τα προτιμάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Εσύ μπορεί μέσα στην ατυχία σου να έπαθες και να έμαθες. Η ουσία είναι, ότι γενικά ο νέος κόσμος συνεχίζει να τα προτιμάει.

Εχει σιγουρα καλα μαγαζια μεσα η πλατφορμα και πριν ψωνισουμε πρεπει να κανουμε διασταυρωση με τα google reviews (γιατι η εν λογω πλατφορμα του σκρουτζ δεν ειναι παντα δεκτικη σε αρνητικες κριτηκες)

Επεξ/σία από KaragouniS13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...