Προς το περιεχόμενο

Motherboard Asrock B560 Pro4 (1200 socket) στο JMtech 108,57 Παράδοση σε 8 - 14 ημέρες ΤΕΛΟΣ


JDROGAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, JDROGAS είπε

Επισης διαφωνω με ολα αυτα περι κωμοπολης-βλαχικα κολπα και ολα αυτα τα υποτιμητικα για ενα μικρο μαγαζακι που προφανως προσπαθει να επιβιωσει αναμεσα στα μεγαθηρια που ειχαν μονοπωλιο μεχρι προτεινως και μας ρουφουσαν το αιμα τοσα χρονια πριν αλλαξει η κατασταση με τα ηλεκτρονικα-καταστηματα σκρουτζ,best-price κλπ.

Δεν υποτιμω κανεναν. Αναφερθηκαν με αποδειξεις σε αυτο το νημα περιπτωσεις που ειχαν  γινει παραγγελιες,ακυρωθηκαν και αμεσως μετα εσκασαν τα ιδια προιοντα με 300 ευρω πανω.

Προσωπικα κανεις δεν μου ρουφηξε το αιμα ποτε,γιατι παντα ψωνιζω vfm,ειδικα τα τελευταια 12 χρονια,επομενως ποτε δεν εχω σκασει χιλιαρικα για υπερτιμημενα προιοντα και παντα προτεινω φτηνα αλλα καλα. Νομιζω οτι οποιος εχει την σωστη καταναλωτικη νοοτροπια,δεν πιανεται κοροιδο. Απο μικρομαγαζα στο Skroutz ποτε δεν ψωνισα σχετικα ακριβο η καινουργιο προιον.Προτιμω να αγορασω λιγο ακριβοτερα απο τα μεγαλα της Αθηνας, παρα απο απομακρυσμενα επαρχιακα η μικρα Αθηναικα καταστηματα του Skroutz που δεν ειναι σε θεση να παρεχουν γρηγορη τεχνικη υποστηριξη η γρηγορη αλλαγη αν παρουσιαστει ελαττωματικο προιον.Αξιζει αυτη η μικρη διαφορα στην τιμη,αλλα οπως ειπα δεν ειμαι ο τυπος που θα αγορασει επεξεργαστη /καρτα γραφικων εκατονταδων ευρω,οποτε η μικρη διαφορα προς τα πανω μου δινει την εγγυηση οτι γρηγορα και στην πολη μου θα καλυφθω. Ας πουμε, πριν μερικα χρονια, επεστρεψα ελαττωματικη μητρικη στην τελευταια ημερα εγγυησης της κυριολεκτικα και τιμησαν την εγγυηση απο μεγαλο γνωστο Αθηναικο καταστημα και ειχα την αλλαγη στα χερια μου σε 3-4 ημερες. Γιατι το συγκεκριμενο καταστημα εχει αποθηκες τεραστιες με hardware δεν ειναι ενα κοτετσι σε επαρχιακη πολη.Δεν υποτιμω,αλλα για μενα δεν ειναι ρεαλιστες οσοι ανοιγουν τετοια καταστηματα,δεν εχουν καμμια ελπιδα σοβαρου ανταγωνισμου με κανενα τροπο.Τα μεταξωτα βρακια θελουν και μεταξωτα πωπα. Για αυτο οσο γρηγορα ανοιγουν,τοσο γρηγορα κλεινουν.Τωρα αν καποια αγοραζουν απο Γερμανια,καπως φτηνοτερα,ε και εγω μπορω να αγορασω κατευθειαν απο Γερμανικο καταστημα on line δεν τους εχω αναγκη. Δεν μιλαω για Θεσσαλονικη,Πατρα και μεγαλες πολεις,αλλα Καπερνησι,ε ενταξει ειναι αστεια υποθεση για εναν Αθηναιο καταναλωτη.

Ο τυπος με αυτο το καταστημα,μπορει να πετυχει μονο αν εχει καλες τιμες στην πολη του,σεβεται τους πελατες του, εχει καλο και γρηγορο service και φερνει καλα προιοντα,η  οποια επιτυχια που του ευχομαι ολοψυχα,μπορει να ειναι μονο τοπικη.

Ας μην βγουμε,αλλο off topic,αυτη ειναι η αποψη μου.

1 ώρα πριν, NiKoSmile είπε

Στην Ελλάδα ισχύει το αντίθετο, μεγάλα καταστήματα = μεγάλες τιμές! Έτσι γεννήθηκαν και θριάμβευσαν τα σκρουτζομάγαζα με τιμές έως 50% κάτω.

Ισως παρα πολυ παλια,πριν το 2006,αλλα απο τοτε που μπορουμε να αγορασουμε on line απο Γερμανια ,τα ''μεγαλα'' καταστηματα της Ελλαδας, εσπασαν τα μουτρα τους και αναγκαστηκαν να κανουν τις τιμες τους ανταγωνιστικες.

Δεν ξερω ποσα χρονια εισαι μελος στο ινσομνια,αλλα για να σου δωσω ενα παραδειγμα,επεφταν βροχη παραγγελιες απο το 2011 και μετα για καλες φτηνες TFT οθονες 23, η 27 ιντσων σε εξαιρετικες τιμες απο καταστηματα στην Γερμανια εδω απο μελη του ινσομνια.Και ερχονταν και ταχυτατα. Μεσα σε λιγους μηνες,αναγκαστηκαν τα Ελληνικα καταστηματα και αναπροσαρμοσαν τις τιμες τους και τις ερριξαν σε αναλογα επιπεδα.

Επεξ/σία από benign
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεκτη η αποψη σου και σεβαστη κατα τα αλλα.

Το θεμα περι rma και εγγυησεων εγκειται στην αντιμετωπιση και συμπεριφορα που εχει ενα καταστημα οταν σεβεται τους πελατες του.Δεν εχει να κανει με το εαν ειναι μικρο η μεγαλο.

Εγω που ψωνιζω περιπου 25 χρονια προιοντα πληροφορικης μου εχουν ρουφηξει το αιμα αλυπητα,αυτα τα μεγαλα καταστηματα.

Επιμενεις παντως να λες για μεγαλα στοκ και αλλα τετοια ωραια.

Δεν ειναι ετσι τα πραγματα και ρωτησε καποιον που ασχολειται με προιοντα πληροφορικης.

Αλλος ενας ευχαριστημενος πελατης παραδιπλα σε αλλο νημα μολις παρελαβε απο το εν λογω καταστημα μεσα στον συμφωνηθεντα χρονο των 8 εργασιμων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...