Προς το περιεχόμενο

Μια σύντομη ιστορία των αλλόκοτων και θαυμάσιων κινητών Android της LG


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξαιρετική εμπειρία χρήσης με πληρέστερες και ιδιαίτερες συσκευές. Απ το 2015 μέχρι το 2020 με το G4 αν και εξαιρετικό, το φάγανε με το bootloop και την κακή του μπαταρία. Βεβαια ακόμα και σε συγκρίση με τα σημερινα vfm και όχι μόνο xiaomi μπορείς να καταλάβεις την ανωτεροτητα του σε εμπειρία χρήσης,πιάσιμο,κάμερα κ.λ.π.

Προς το παρόν ειμαι με το LG G7 που πραγματικά δεν του λείπει τίποτα. Μια τελευταία αλλαγή σε επομενο μοντέλο θα την κάνω οπωσδήποτε. Τα τελευταία χρόνια έβγαζε αξιόπιστες και ισορροπημένες συσκευές ωστόσο δεν κατάφερε να ανακάμψει απ τα λάθη της + το κακό marketing.

Αυτο που χαλασανε στο τέλος είναι το manual mode της κάμερας με την τελευταία αναβάθμιση που μοιάζει πλέον στα υπόλοιπα.

Η procordia πάντως στάθηκε σπαθί με το G4, την οποία χρειάστηκα 4 φορές, εκ των οποίων οι 2 απο δική μου υπαιτιότητα(πτώση απ τον 5ο όροφο) καθώς μου άλλαξε στο τζάμπα κάμερα οθόνη μητρική.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, RazielKvlt είπε

Πανάκριβα κινητά για αυτά που προσέφεραν.Καμιά επαφή με τον ανταγωνισμό.Ρώσικη ρουλέτα με το bootloop.Και άθλιο service.Καλύτερα που κατέβασαν ρολά γιατί ήταν για τα πανηγύρια.

Τι λες ρε φιλε; μηπως μπερδεύεσαι; γιατί η LG είχε πάντα τις πιο προσιτές ναυαρχιδες, τον ανταγωνισμό τον παταγε κατω τοσο σε τιμές οσο κ σε χαρακτηριστικα κ τεχνολογια και το service τι εννοείς; την procordia? Εγω καλύτερο service δεν εχω ξαναδει! Όσο για τα bootloops ναι. Οι αστοχίες των G3 κ G4 ήταν ένα κτύπημα στην αξιοπιστία της που το άθλια αμπαλο marketing department της δεν κατάφερε ποτέ να το γυρίσει. Αλλά αυτό ηταν κ το μονο μελανό της σημείο. Τις περισσότερες τεχνολογίες που συναντάμε στα κινητά στις οθόνες στον ήχο στις κάμερες στα συστήματα ψύξης των chips τα οφείλουμε στην LG.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...