Προς το περιεχόμενο

Smart για βασικο αμαξι


Doped

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, JDROGAS είπε

Ναι

Μα λέω κάτι μου θυμίζει η ιστορία με τα 2  rc, είδα και στην αγγελία την περιοχή και τα καλούδια που το έχεις φορτώσει και έδεσε. Χαχα. 

Respect για την αγάπη που εδειχνες στο αυτοκίνητό σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Peugeot208 είπε

Μα λέω κάτι μου θυμίζει η ιστορία με τα 2  rc, είδα και στην αγγελία την περιοχή και τα καλούδια που το έχεις φορτώσει και έδεσε. Χαχα. 

Respect για την αγάπη που εδειχνες στο αυτοκίνητό σου!

Να'σαι καλα σε ευχαριστω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Κοίτα και Z3, Z4, SLK, CLK, Boxster

Z4-Z3 facelift καλη αλλα φανταζομαι οτι θα εχει ακριβη συντηρηση (BMW, Mini).

SLK το μισω με παθος απο καθε αποψη.

CLK το ειχα οδηγησει και μου ειχε φανει πολυ διασκεδαστικο απλα ειναι σε φαση 3 Series που την προτιμω.

Boxster? Την ειχα ξεχασει οτι υπαρχει αλλα με 5Κ δεν νομιζω να βρω ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα συμπαθω ιδιαιτερα απλα προσπαθω να σου δωσω ιδεες.

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/32956843-seat-leon

Τα περι slk,clk,z3,z4 τα αφηνω ασχολιαστα......:rolleyes:

Τι ηλικια εχεις εαν επιτρεπεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, JDROGAS είπε

Δεν τα συμπαθω ιδιαιτερα απλα προσπαθω να σου δωσω ιδεες.

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/32956843-seat-leon

Τα περι slk,clk,z3,z4 τα αφηνω ασχολιαστα......:rolleyes:

Τι ηλικια εχεις εαν επιτρεπεται;

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/36625013-seat-ibiza

Ποτε κανετε 200Κ χλμ σε 12 χρονια? Δεν το καταλαβαινω αυτο

ειμαι στα 28 προς 29 αλλα σκεφτομαι οτι τωρα ειναι καιρος να παρω κατι τετοιο γιατι προφανως μετα αν ερθουν παιδια κλπ Z3 ή Ζ33 δεν θα μπορω να παρω

Επεξ/σία από Doped
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι να μπορεις να το υποστηριξεις οικονομικα και οχι να φτασεις να δουλευεις για τα τελη κυκλοφοριας τις ασφαλειες και τη συντηρηση.

Πχ ελαστικα στις 17αρες και στις 18αρες θελεις ενα μηνιατικο.

Το πορτοφολι σου εσυ το ξερεις αλλα δεν θεωρω οτι βγαζεις 5000 ευρω το μηνα και ψαχνεις 5000 ευρω αμαξι.

Οποτε καταλαβαινω εχω περασει απο αυτη την ηλικια αλλα προσοχη στους πειρασμους.😉

Θελεις κατι πιο νορμαλ για να το συντηρησεις και να περασεις καλα μαζι του χωρις να σιχτιρισεις σε λιγο καιρο.

Γενικοτερα απεφυγε τυπου τουρμπατα που ειναι πια 10-15 ετων (και το δικο μου ειναι τοσο στην αγγελια αλλα εγω ξερω τι πουλαω με αποδειξεις για τους απιστους Θωμαδες)

Θα τα βρεις φθηνα γιατι στο 50% των περιπτωσεων δεν μπορουν να τους βαλουν ουτε βενζινη.

Αυτο σημαινει οτι ολα θα στα βγαλει εσενα.

Ριξε μια ματια που σου ειπα πιο πανω σε bmw σειρα 1 (116-118) εχει μερικα μεχρι 5-6κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JDROGAS είπε

Το θεμα ειναι να μπορεις να το υποστηριξεις οικονομικα και οχι να φτασεις να δουλευεις για τα τελη κυκλοφοριας τις ασφαλειες και τη συντηρηση.

Πχ ελαστικα στις 17αρες και στις 18αρες θελεις ενα μηνιατικο.

Το πορτοφολι σου εσυ το ξερεις αλλα δεν θεωρω οτι βγαζεις 5000 ευρω το μηνα και ψαχνεις 5000 ευρω αμαξι.

Οποτε καταλαβαινω εχω περασει απο αυτη την ηλικια αλλα προσοχη στους πειρασμους.😉

Θελεις κατι πιο νορμαλ για να το συντηρησεις και να περασεις καλα μαζι του χωρις να σιχτιρισεις σε λιγο καιρο.

Γενικοτερα απεφυγε τυπου τουρμπατα που ειναι πια 10-15 ετων (και το δικο μου ειναι τοσο στην αγγελια αλλα εγω ξερω τι πουλαω με αποδειξεις για τους απιστους Θωμαδες)

Θα τα βρεις φθηνα γιατι στο 50% των περιπτωσεων δεν μπορουν να τους βαλουν ουτε βενζινη.

Αυτο σημαινει οτι ολα θα στα βγαλει εσενα.

Ριξε μια ματια που σου ειπα πιο πανω σε bmw σειρα 1 (116-118) εχει μερικα μεχρι 5-6κ.

Για την ηλικια μου να ειμαστε ολοι καλα, βγαζω καλα λεφτα, κραταω ομως πολλα απο αυτα και ενα μεγαλο ποσοστο παει σε επενδυσεις (μαθηματα για την δουλεια μου, τραπεζικο λογαριασμο για το μελλον κλπ).

Το αμαξι μου λοιπον οπως λες δεν θελω να ειναι κατι που θα βριζω καθε φορα που θα εχω να φτιαξω κατι πανω του.

Αλλα απο την αλλη επειδη περασαν απο τα χερια μου ανα καιρους διαφορετικα αμαξια που ναι μεν ηταν μικρα αλλα ειχανε καποιες δυνατοτητες Χ στον δρομο και αυτες ειναι δυσκολες να τις βρω σε αλλα αμαξια (σε αυτα τα λεφτα) εχω μπερδευτει αρκετα.

Σκοπος μου λοιπον ηταν να παω σε SMART ROADSTER COUPE για τον λογο οτι:

  • ειναι μικρο
  • ειναι μικρου κυβισμου
  • ειναι καποια αλογα (100)
  • σχετικα ρωτησα για σερβις και ειναι ψιλο νορμαλ με την προυποθεση οτι δεν ειναι σκισμενο και δεν καιει λαδια

Ζ3,Ζ4, MX5 ειναι πολυ καλα αλλα ΔΕΝ μου κανουν γιατι ΔΕΝ θελω να παρω ενα αμαξι για τα επομενα 10 χρονια ΑΛΛΑ για τα επομονα 5 το πολυ που απλα θα το χαρω και μετα αν θελω να κανω οικογενεια να μην εχω προβλημα να το δωσω το αμαξι σε καποιον σαν εμενα: σε καποιον που θελει να κανει την πλακα του φθηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, JDROGAS είπε

ωχ ενα καναρινι

17 λεπτά πριν, JDROGAS είπε

το ειχε φιλος και ειχε φανει καλο!

17 λεπτά πριν, JDROGAS είπε

volvo: τι φαση; εχω ακουσει γι ασφαλεια αλλα δεν ξερω πως ειναι σαν αμαξια.

17 λεπτά πριν, JDROGAS είπε

5 χρονια πιο νεο fiesta! Αυτο ηταν το look που μου αρεσει πολυ στην σειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινα κλεινε ραντεβου για δοκιμες!

Τα volvo γενικοτερα δεν εχουν θεματα (ειδικα δεν ξερω)

Τα suzuki ως ιαπωνικα ειναι αξιοπιστα.

Το fiesta το ιδιο.

Το mr2 δεν γνωριζω δεν απαντω,ειναι αυτοκινητο που θα το παντρευτεις,αλλα αμα το κανεις κεφι εσυ ξερεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου τραβηξε το ενδιαφερον

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/37173467-mini-cooper-s

 

Ειναι και το minispeed που ειναι καλα παιδια απ οσο εχω ακουσει και μπορουν να σου κανουν ελεγχο για το αμαξι πριν την αγορα.

Φυσικα, δεν ειναι ιδανικο απο θεμα συντηρησης ΑΛΛΑ το εμπιστευομαι παρα πολυ σε κρατηματα κλπ.

Βεβαια δεν εχω οδηγησει τοσο παλιο. Μου εχουν πει οτι εχει πιο σκληρο σασμαν και συμπλεκτη (I like)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Doped είπε

Μου τραβηξε το ενδιαφερον

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/37173467-mini-cooper-s

 

Ειναι και το minispeed που ειναι καλα παιδια απ οσο εχω ακουσει και μπορουν να σου κανουν ελεγχο για το αμαξι πριν την αγορα.

Φυσικα, δεν ειναι ιδανικο απο θεμα συντηρησης ΑΛΛΑ το εμπιστευομαι παρα πολυ σε κρατηματα κλπ.

Βεβαια δεν εχω οδηγησει τοσο παλιο. Μου εχουν πει οτι εχει πιο σκληρο σασμαν και συμπλεκτη (I like)

Απο 5000 πηγαμε στα 8800.....😁 καλα τo πας!

Με ποιον κινητηρα ειναι;

 

Επεξ/σία από JDROGAS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, JDROGAS είπε

Απο 5000 πηγαμε στα 8800.....😁 καλα τo πας!

Με ποιον κινητηρα ειναι;

πσοταρα λαθος αμαξι χααχα

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/34856092-mini-cooper-s

https://www.automobile-catalog.com/auta_details1.php

Tritec 1.6-litre

Επεξ/σία από Doped
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...