Προς το περιεχόμενο

LG OLED BX/CX 6LA/B


Innersense

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Αν καποιοι εχουν παρει τις τηλεορασεις του θεματος και εχουν διαθεση συμμετοχης, ας δωσουν 2-3 λεπτα απο τον χρονο τους για να βγαλουν μια φωτογραφια (σε σκοταδι με σχετικο βιντεακι του Youtube) και να την ποσταρουν στο διπλανο θεμα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 560
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χτες το βράδυ την έβαλα να κάνει αυτήν την εργασία με τα pixel... το πρωι που την άνοιξα μου είπε ολοκληρώθηκε

Μόνο του την κάνει αυτή την εργασία?

Επίσης διαφωνείτε ότι αν βάλω το OLED light 60 και μετά αυτόματο, δε ξεπερνάει ποτέ το 60?

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Χτες το βράδυ την έβαλα να κάνει αυτήν την εργασία με τα pixel... το πρωι που την άνοιξα μου είπε ολοκληρώθηκε

Μόνο του την κάνει αυτή την εργασία?

Επίσης διαφωνείτε ότι αν βάλω το OLED light 60 και μετά αυτόματο, δε ξεπερνάει ποτέ το 60?

Έκανες το χειροκίνητο pixel refresh;Αν ναι μην το κάνεις,κάνεις κακό στο panel,όταν χρειαστεί θα το κάνει μόνη της η τηλεόραση.Γερνανε τα pixel με αυτή τη διαδικασία.Καθε 4 ώρες κλείσιμο και κάνει η τηλεόραση το cc που είναι να κάνει,μόλις τελειώσει ακούγεται ένα χαρακτηριστικό τσικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από πόση ώρα κάνει τσίκ?

 

Αυτό που ρωτάω με το eco δεν έχω δίκιο? 

Παρατηρώ ότι είτε το έχω σε εξοικονόμιση ενέργειας είτε όχι η φωτεινότητα είναι ίδια... εφόσον το έχω πειράξει μία φορά το OLED. Είναι κάτι σαν μέγιστο.

Θα δοκιμάσω το ΣΚ και το bright room και το cinema αν καταφέρω να δω ταινία σκοτεινά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Μετά από πόση ώρα κάνει τσίκ?

 

Αυτό που ρωτάω με το eco δεν έχω δίκιο? 

Παρατηρώ ότι είτε το έχω σε εξοικονόμιση ενέργειας είτε όχι η φωτεινότητα είναι ίδια... εφόσον το έχω πειράξει μία φορά το OLED. Είναι κάτι σαν μέγιστο.

Θα δοκιμάσω το ΣΚ και το bright room και το cinema αν καταφέρω να δω ταινία σκοτεινά

Το τσικ το κάνει μετά από 6 λεπτά, τουλάχιστον στη δική μου,φαντάζομαι έτσι θα είναι ολες.Οτι ρύθμιση πειράζεις την κρατάει και μένει έτσι.Oled light στο 60 βλέποντας τι το έχεις;Πιστευω όχι τηλεοπτικό,γιατί το 60 είναι αρκετά υψηλή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τηλεοπτικό

βάζω 60 και μετά βάζω πάλι εξοικονόμιση ενέργειας... οπότε θεωρώ ότι το βράδυ το ρίχνει....  κάτω από 60

Αυτό ρωτάω. Το εξικονόμιση παίζει αυτό που βάζει ως μέγιστο όριο? Πως μπορούμε να το τσεκάρουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, coyote2 είπε

τηλεοπτικό

βάζω 60 και μετά βάζω πάλι εξοικονόμιση ενέργειας... οπότε θεωρώ ότι το βράδυ το ρίχνει....  κάτω από 60

Αυτό ρωτάω. Το εξικονόμιση παίζει αυτό που βάζει ως μέγιστο όριο? Πως μπορούμε να το τσεκάρουμε

Το 60 για τηλεοπτικό είναι πολύ,εγώ το έχω τη μέρα σε expert φωτεινό 40 και το βράδυ σε expert σκοτεινό 29.Οτι έχει σχέση με εξοικονόμηση το έχω απενεργοποιημένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Δηλαδή μας πουλάνε μία τηλεόραση με ρύθμιση 100 και για να την προστατεύοσουμε θα το πάμε 40?

Δυσκολεύομαι να το καταλάβω

Το default ήταν 100. .... 

Το default σε ποιο mode;Φιλε μου αν βλέπεις τηλεοπτικό με τερματισμενες τις ρυθμίσεις,δεν την βλέπω να αντέχει και πολύ.

Τερματισμενη την τηλεόραση παίζεις σε 4k υλικό,είναι τα κακά της oled αυτα,θέλει λίγο προσοχή.

Επεξ/σία από 26ska
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, coyote2 said:

Χτες το βράδυ την έβαλα να κάνει αυτήν την εργασία με τα pixel... το πρωι που την άνοιξα μου είπε ολοκληρώθηκε

Μόνο του την κάνει αυτή την εργασία?

Επίσης διαφωνείτε ότι αν βάλω το OLED light 60 και μετά αυτόματο, δε ξεπερνάει ποτέ το 60?

Αν έχεις νέα τηλεόραση και την έβαλες να κάνει τη συγκεκριμένη εργασία έκανες ένα μεγάλο λάθος! Αυτό το κάνεις μετά από πολύ καιρό λειτουργίας και αν έχεις ήδη εντοπίσει κάποιο πρόβλημα!

Όταν γίνεται αυτή η εργασία στην ουσία προκαλείς μεγαλύτερη φθορά στα pixels αφου τα αναγκάζεις να προσαρμοστούν όλα πιο κοντά στα προβληματικά ώστε να μη φαίνονται οι διαφορές κλπ...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κρίμα που να το ξέρουμε. Δεν είχα δει να το αναφέρει κανένας ότι δε το κάνουμε

Ηταν ένα μενού και κάπου πάτησα οκ. πρέπει να ειναι και 2η φορά που το κάνει.... 

νομίζα ότι το κάνουμε συχνα .....

Μιλάω για το "Ανανέωση ρυθμού pixel" Για το ίδιο μιλάτε?

55 λεπτά πριν, 26ska είπε

Το default σε ποιο mode;Φιλε μου αν βλέπεις τηλεοπτικό με τερματισμενες τις ρυθμίσεις,δεν την βλέπω να αντέχει και πολύ.

Τερματισμενη την τηλεόραση παίζεις σε 4k υλικό,είναι τα κακά της oled αυτα,θέλει λίγο προσοχή.

οταν την αγοράζεις το έχει στο 100 στο Πρότυπο (χρήστης) 

Τέσπα το κατέβασα στο 50 και έβαλα πάλι το αυτόματο. Αρα πάει έως 50 πιστεύω. Δε βλέπω διαφορά. Το βράδυ που θα ειναι πιο σκοτείνά θα δώ την εικόνα πάλι.

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, purif είπε

Απλά το αναφέρω, σήμερα μου ήρθε η δωροκάρτα της LG. Σχετικά νωρίς την έστειλαν.

από πότε αγορά και πότε λήγει?

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
55 minutes ago, coyote2 said:

Κρίμα που να το ξέρουμε. Δεν είχα δει να το αναφέρει κανένας ότι δε το κάνουμε

Ηταν ένα μενού και κάπου πάτησα οκ. πρέπει να ειναι και 2η φορά που το κάνει.... 

νομίζα ότι το κάνουμε συχνα .....

Μιλάω για το "Ανανέωση ρυθμού pixel" Για το ίδιο μιλάτε?

οταν την αγοράζεις το έχει στο 100 στο Πρότυπο (χρήστης) 

Τέσπα το κατέβασα στο 50 και έβαλα πάλι το αυτόματο. Αρα πάει έως 50 πιστεύω. Δε βλέπω διαφορά. Το βράδυ που θα ειναι πιο σκοτείνά θα δώ την εικόνα πάλι.

Eντάξει για την ώρα δεν χάλασες κάτι λογικά αλλά καλό είναι να μην το ξανακάνεις τουλάχιστον για τον επόμενο χρόνο! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billdanos είπε

Eντάξει για την ώρα δεν χάλασες κάτι λογικά αλλά καλό είναι να μην το ξανακάνεις τουλάχιστον για τον επόμενο χρόνο! :) 

μη μιλάς κλαίω.... και στα αγγλικά που διάβασα δεν έγραφε κάτι ... στις ρυθμίσεις να μη το κάνουμε 

don't worry εγραφε 

7 λεπτά πριν, coyote2 είπε

από πότε αγορά και πότε λήγει?

Μόλις μου την φέρανε.... 2024 λήγει απίστευτος συγχρονισμός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...