Προς το περιεχόμενο

LG OLED BX/CX 6LA/B


Innersense

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, coyote2 είπε

μη μιλάς κλαίω.... και στα αγγλικά που διάβασα δεν έγραφε κάτι ... στις ρυθμίσεις να μη το κάνουμε 

don't worry εγραφε 

Μόλις μου την φέρανε.... 2024 λήγει απίστευτος συγχρονισμός

Κούριερ φίλε σου την έφερε;Ειχες κάποια ειδοποίηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 560
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, purif είπε

Απλά το αναφέρω, σήμερα μου ήρθε η δωροκάρτα της LG. Σχετικά νωρίς την έστειλαν.

 

1 ώρα πριν, coyote2 είπε

μη μιλάς κλαίω.... και στα αγγλικά που διάβασα δεν έγραφε κάτι ... στις ρυθμίσεις να μη το κάνουμε 

don't worry εγραφε 

Μόλις μου την φέρανε.... 2024 λήγει απίστευτος συγχρονισμός

Παιδιά πως σας ήρθε; Την άφησαν στο Γραμματοκιβώτιο ή ήταν συστημένο για την παραλαβή;
ΕΛΤΑ ή Courrier?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερχεται courier χωρίς ειδοποίηση Φόραγε Πράσινα

ανοίγεις φάκελο έχει μέσα έναν άλλο φάκελο με την Κάρτα

ΑΝοίγεις βρίσκες κάρτα και συμπληρώνεις ένα άλλο χαρτί  που σου δίνει ο courier με τα στοιχεία σου και το δίνεις πίσω

Κρατάς την κάρτα (μη πεις κανένας ότι δε το είπα)

Μετά την ενεργοποιείς βάσει οδηγιών, Σου ζητάει ημερομηνία γέννησης. Την έβαλα με όλα τα ψηφία πχ

7 το έβαλα 07 

Προσοχή θα σας δώσει ένα PIN που πρέπει να θυμάστε με 4 ψηφία

Μετά έβαλα εφαρμογή στο κινητό και μετά εμφανίστηκαν τα 200 ευρω

Επεξ/σία από coyote2
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/4/2021 στις 1:50 ΜΜ, billdanos είπε

Τι άλλο έχεις συνδεδεμένο πάνω της ή σε AVR που είναι επίσης συνδεδεμένος με την τηλεόραση? Για να ανάψει μόνη της η τηλεόραση πρέπει να λάβει σήμα μέσω μέσω HDMI/CEC (απο ενισχυτή, media player, klp ή μέσω BT ή μέσω δικτύου (κάποιο remote app για παράδειγμα ή ακόμη και από κάποιον virtual assistant αν έχεις προσθέσει την τηλεόραση).

Το AVR δεν ξέρω τι είναι,αλλά δεν έχω συνδέσει τίποτα απολύτως πάνω της πλην ηχείων (Logitech Z333) μέσω της θύρας των ακουστικών της τηλεόρασης. Το αυτόματο άνοιγμα της τηλεόρασης γινόταν και πριν τη σύνδεση των ηχείων. Το μόνο που έκανα (εξαρχής) είναι να κατεβάσω την εφαρμογή της LG ThinQ και να συνδέσω το app με  την TV. Είναι εξαιρετικά ενδιαφέρουσα η υπόθεση σου να φταίει κάτι τέτοιο... λες; ούτε που το είχα σκεφτεί. Πως να το  λύσω όμως σαν θέμα,μιας και έχω το επίσημο app της LG και το βρίσκω και αρκετά χρήσιμο... 

Στις 20/4/2021 στις 1:51 ΜΜ, coyote2 είπε

αν έχεις υπολογιστή.... κάτι συμβαίνει 

όχι δεν είναι συνδεδεμένο με pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
59 minutes ago, Ίων Δραγούμης said:

Το AVR δεν ξέρω τι είναι,αλλά δεν έχω συνδέσει τίποτα απολύτως πάνω της πλην ηχείων (Logitech Z333) μέσω της θύρας των ακουστικών της τηλεόρασης. Το αυτόματο άνοιγμα της τηλεόρασης γινόταν και πριν τη σύνδεση των ηχείων. Το μόνο που έκανα (εξαρχής) είναι να κατεβάσω την εφαρμογή της LG ThinQ και να συνδέσω το app με  την TV. Είναι εξαιρετικά ενδιαφέρουσα η υπόθεση σου να φταίει κάτι τέτοιο... λες; ούτε που το είχα σκεφτεί. Πως να το  λύσω όμως σαν θέμα,μιας και έχω το επίσημο app της LG και το βρίσκω και αρκετά χρήσιμο... 

όχι δεν είναι συνδεδεμένο με pc.

Ενισχυτή εννοούσα.

Αν τότε το μόνο εξτρά που έκανες ήταν να κατεβάσεις το app και να το συνδέσεις με την τηλεόραση και υποθέσουμε πως δεν συμβαίνει κάτι άλλο με την τηλεόραση, θα έλεγα να επικεντρωθείς σε αυτό. Κάπου στο μενού της τηλεόρασης υπάρχει μια ρύθμιση για να ενεργοποιείται η τηλεόραση μέσω bluetooth & δικτύου (δεν θυμάμαι τωρα που ακριβως). Δοκίμασε να τα απενεργοποιήσεις αν τα βρεις και κάνε πάλι δοκιμές! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ενισχυτή εννοούσα.

Αν τότε το μόνο εξτρά που έκανες ήταν να κατεβάσεις το app και να το συνδέσεις με την τηλεόραση και υποθέσουμε πως δεν συμβαίνει κάτι άλλο με την τηλεόραση, θα έλεγα να επικεντρωθείς σε αυτό. Κάπου στο μενού της τηλεόρασης υπάρχει μια ρύθμιση για να ενεργοποιείται η τηλεόραση μέσω bluetooth & δικτύου (δεν θυμάμαι τωρα που ακριβως). Δοκίμασε να τα απενεργοποιήσεις αν τα βρεις και κάνε πάλι δοκιμές! 

έχεις δίκιο

υπάρχει αυτή η ένδειξη και μάλιστα εμποδίζει την τηλεόραση να σβήσει εντελώς γιατί περιένει σήμα από κάπου

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
30 minutes ago, coyote2 said:

έχεις δίκιο

υπάρχει αυτή η ένδειξη και μάλιστα εμποδίζει την τηλεόραση να σβήσει εντελώς γιατί περιένει σήμα από κάπου

Εντελως σβήνει όπως και όταν ειναι stand by απλά μπορεί να ανοίξει και με σήμα απο δίκτυο κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, coyote2 είπε

Μετά έβαλα εφαρμογή στο κινητό και μετά εμφανίστηκαν τα 200 ευρω

Ευχαριστώ για την αναλυτική επεξήγηση.

Τι εφαρμογή για το κινητό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, billdanos είπε

Εντελως σβήνει όπως και όταν ειναι stand by απλά μπορεί να ανοίξει και με σήμα απο δίκτυο κλπ. 

κάτι διαφορετικό κάνει, αφου έχει διαφορετική κατανάλωση ενέργειες. Κάποιο άλλο standby ειναι

Μάλλον δε το διατύπωσα καλά. Σοορυ 

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, billdanos είπε

Ενισχυτή εννοούσα.

Αν τότε το μόνο εξτρά που έκανες ήταν να κατεβάσεις το app και να το συνδέσεις με την τηλεόραση και υποθέσουμε πως δεν συμβαίνει κάτι άλλο με την τηλεόραση, θα έλεγα να επικεντρωθείς σε αυτό. Κάπου στο μενού της τηλεόρασης υπάρχει μια ρύθμιση για να ενεργοποιείται η τηλεόραση μέσω bluetooth & δικτύου (δεν θυμάμαι τωρα που ακριβως). Δοκίμασε να τα απενεργοποιήσεις αν τα βρεις και κάνε πάλι δοκιμές! 

Είσαι τρομερός φίλε. Μάλλον (το τονίζω μάλλον) βρήκα τη ρύθμιση που έφταιγε. Πας

Ρυθμισεις

3 κουκκίδες

Σύνδεση

Αυτόματος εντοπισμός συσκευής (αυτό εμένα μου ήταν ενεργοποιημένο και το απενεργοποίησα). Τώρα 10 λεπτά δεν έχει ξαναναψει.

Το app μάλλον δε φταίει γαιτι έκλεισα το κινητό και μετά την τηλεόραση και άναψε και πάλι. Θα δείξει ο χρόνος αν ήταν η ρύθμιση: 

"Αυτόματος εντοπισμός συσκευής". 

Ξέρετε τι "χάνω" απενεργοποιόντας την; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον αυτόματο εντοπισμός συσκευής 😃

Πχ αν ανάψει το ps4

2 ώρες πριν, Innersense είπε

Ευχαριστώ για την αναλυτική επεξήγηση.

Τι εφαρμογή για το κινητό;

Δική τους με nfc που δείχνει το υπόλοιπο

Έχει οδηγίες μέσα για την Myedenreb

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Είσαι τρομερός φίλε. Μάλλον (το τονίζω μάλλον) βρήκα τη ρύθμιση που έφταιγε. Πας

Ρυθμισεις

3 κουκκίδες

Σύνδεση

Αυτόματος εντοπισμός συσκευής (αυτό εμένα μου ήταν ενεργοποιημένο και το απενεργοποίησα). Τώρα 10 λεπτά δεν έχει ξαναναψει.

Το app μάλλον δε φταίει γαιτι έκλεισα το κινητό και μετά την τηλεόραση και άναψε και πάλι. Θα δείξει ο χρόνος αν ήταν η ρύθμιση: 

"Αυτόματος εντοπισμός συσκευής". 

Ξέρετε τι "χάνω" απενεργοποιόντας την; 

Εγώ θα πόνταρα στο 

Ρυθμίσεις - > Γενικά - >Πρόσθετες Ρυθμίσεις - > QuickStart+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Εγώ θα πόνταρα στο 

Ρυθμίσεις - > Γενικά - >Πρόσθετες Ρυθμίσεις - > QuickStart+

Αυτό μάλλον θέλει σβήσιμο, δεν εξυπηρετεί κάπου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, coyote2 είπε

Αυτό μάλλον θέλει σβήσιμο, δεν εξυπηρετεί κάπου....

Εξυπηρετεί καθώς αν το έχεις ενεργοποίημενο η τηλεόραση δεν σβήνει πραγματικά εντελώς, άρα ίσως να παίζει ρόλο στο ότι του ανοίγει αυτόματα. 

Κανονικά όμως η ρύθμιση για αυτόματη ενεργοποίηση είναι στο μενού που αναφέρει ο φίλος, αλλά η επιλογή Αυτόματος Συγχρονισμός Λειτουργίας 

20210422_001629.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...