Προς το περιεχόμενο

LG OLED BX/CX 6LA/B


Innersense

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 560
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά δεν έφταιγε ο "αυτόματος εντοπισμός συσκευής" διότι ξανάρχισε να ανοίγει αυτόματα μόνη της. 

Βρήκα το μενού που είχε πει ο billdanos παραπάνω (για Bluetooth κτλ- 2 επιλογές ήταν, πάλι στο σημείο "σύνδεση"). Από αργά το βράδυ ως και τώρα το πρωί δεν έχει ξανανοίξει μόνη της. Θα επανέλθω αφού παραμείνει αυτή η συνθήκη λίγο παραπανω. Θα γράψω αναλυτικά και τη διαδρομή του μενού γιατί τώρα δεν είμαι στην TV. 

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο εχουν γραψει ηδη, εχεις επενεργοποιησει το QuickStart+ ; Αυτο ειναι που αναφερεται  ως λυση ακομα και για ενα αλλο θεμα αν θυμαμαι καλα που ειχαν παλιοτερα με ενα "no signal", ελπιζω πως ειναι το πρωτο που εχεις κανει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, 26ska είπε

Για super market πάντως δεν περνάει...Και υπολόγιζα ότι θα μπορώ να ψωνίσω.

Το συνεχίζω στο άλλο

Επεξ/σία από coyote2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμενα μου ήρθε μόλις η επιταγή της LG

Ποιςπ σας είπε ότι δνε περνάει σε σούπερ απλή Mastercard είναι περνάει Σκλαβενίτη πχ.

 

Επίσης μετά από πολύ ζαλάδα στο κατάστημα της Λάρισας μου στείλανε την επιταγή των 100€ για αγορές έως 31.3 που σε όλους σχεδόν έδειξε 1.4 ...

Συστημικαεδειχνε λάθος ημερομηνία.

Αν πάρετε τηλέφωνο θα σας πουνε ότι ναι 31.3 εγινε.

 

Ευγενέστατος ο διευθυντής του καταστήματος στην Λάρισα πήρε τηλέφωνα κτλ... και σήμερα μου την έστειλε με mail.

 

Βέβαια λήγει 30.4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, matrixxx είπε

Στο εχουν γραψει ηδη, εχεις επενεργοποιησει το QuickStart+ ; Αυτο ειναι που αναφερεται  ως λυση ακομα και για ενα αλλο θεμα αν θυμαμαι καλα που ειχαν παλιοτερα με ενα "no signal", ελπιζω πως ειναι το πρωτο που εχεις κανει;

Όχι δεν ήταν τελικά το Quickstart+. Ήταν το πρώτο πράγμα στο μενού που είχα πειραματιστεί και συνέχιζε να ανοίγει μόνη της. Το μενού bluetooth (και άλλη μια επιλογή) που ανέφερα στο προηγούμενο ποστ μου,δείχνει να λύνει το θέμα... σε λίγες ώρες κλείνω 24ωρο χωρίς να ανοίξει μόνη της. Θα επανέλθω οριστικά σε 1-2 μέρες για οριστικά συμπεράσματα και την πλήρη διαδρομή του μενού. Για την ώρα όμως ηρέμησα... απορώ πάντως πως έτυχε μόνο σε εμένα από τόσες πωλήσεις..

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/4/2021 στις 3:16 ΜΜ, coyote2 είπε

Ερχεται courier χωρίς ειδοποίηση Φόραγε Πράσινα

ανοίγεις φάκελο έχει μέσα έναν άλλο φάκελο με την Κάρτα

ΑΝοίγεις βρίσκες κάρτα και συμπληρώνεις ένα άλλο χαρτί  που σου δίνει ο courier με τα στοιχεία σου και το δίνεις πίσω

Κρατάς την κάρτα (μη πεις κανένας ότι δε το είπα)

Μετά την ενεργοποιείς βάσει οδηγιών, Σου ζητάει ημερομηνία γέννησης. Την έβαλα με όλα τα ψηφία πχ

7 το έβαλα 07 

Προσοχή θα σας δώσει ένα PIN που πρέπει να θυμάστε με 4 ψηφία

Μετά έβαλα εφαρμογή στο κινητό και μετά εμφανίστηκαν τα 200 ευρω

Μόλις σήμερα την παρέλαβα και εγώ. Μπράβο στην LG. Το μόνο που δεν μου έπαιρνε με τίποτα την ημερομηνία γέννησης και τους είπα να το τσεκάρουν μπας και συστημικά τους είχαν δώσει κάτι άλλο.. Θα μου απαντήσουν σε 24 ώρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
16 λεπτά πριν, GEOZN8 είπε

Μόλις σήμερα την παρέλαβα και εγώ. Μπράβο στην LG. Το μόνο που δεν μου έπαιρνε με τίποτα την ημερομηνία γέννησης και τους είπα να το τσεκάρουν μπας και συστημικά τους είχαν δώσει κάτι άλλο.. Θα μου απαντήσουν σε 24 ώρες. 

Στο αλλο τοπικ (της προσφορας) τα σχετικα με τις δωροκαρτες. Υπαρχει λυση στο προβλημα σου. Μεγεια

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω μια βοήθεια...Σήμερα μου ήρθε η CX6 48 και την έστεισα αγόρασα ένα καλώδιο από το skroutz  2,1

το οποίο ειναι αυτό

https://www.uninet.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=3176&Itemid=0

Στην αρχή ολα καλά..Μετά από λίγη ώρα άρχισα να βλέπω κάτι ψηλές γραμμές.Μόλις ενεργοποίησα το gsync άρχισαν να παρουσιάζονται πράσινα παράσιτα για ελάχιστα μιλισεκοντ και άλλα περίεργα..Εβαλα το 2,0 καλώδιο  που είχα και δεν μπορούσε να παίξει απο τα παράσιτα..

Εχω μια  3080 που μέχρι τώρα επαιζε άψογα.Ξέρετε τι μπορεί να είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, GEOZN8 είπε

Μόλις σήμερα την παρέλαβα και εγώ. Μπράβο στην LG. Το μόνο που δεν μου έπαιρνε με τίποτα την ημερομηνία γέννησης και τους είπα να το τσεκάρουν μπας και συστημικά τους είχαν δώσει κάτι άλλο.. Θα μου απαντήσουν σε 24 ώρες. 

Τα ίδια έπαθα κ εγώ με την ημερομηνία γέννησης...Τελικα είχε μπει αντί για 06/07/1981 ανάποδα η μέρα και ο μήνας 07/06/1981.Τσεκαρε το.

15 ώρες πριν, akmakas είπε

Παιδιά θέλω μια βοήθεια...Σήμερα μου ήρθε η CX6 48 και την έστεισα αγόρασα ένα καλώδιο από το skroutz  2,1

το οποίο ειναι αυτό

https://www.uninet.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=3176&Itemid=0

Στην αρχή ολα καλά..Μετά από λίγη ώρα άρχισα να βλέπω κάτι ψηλές γραμμές.Μόλις ενεργοποίησα το gsync άρχισαν να παρουσιάζονται πράσινα παράσιτα για ελάχιστα μιλισεκοντ και άλλα περίεργα..Εβαλα το 2,0 καλώδιο  που είχα και δεν μπορούσε να παίξει απο τα παράσιτα..

Εχω μια  3080 που μέχρι τώρα επαιζε άψογα.Ξέρετε τι μπορεί να είναι?

Φίλε το καλώδιο που πήρες είναι φτηνιαρικο τελείως,πιστεύω ότι αυτο.Δοκιμασε ένα καλύτερο καλώδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε να προτεινουμε καποια καλυτερα καλωδια ? Τι προδοαγραφες πρεπει να εχουν? Εγω συνδεω ps3 και τον δορυφορικο δεκτη  COSMOTE   Hybrid Kaon NS1110H

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, POUARO είπε

Εχουμε να προτεινουμε καποια καλυτερα καλωδια ? Τι προδοαγραφες πρεπει να εχουν? Εγω συνδεω ps3 και τον δορυφορικο δεκτη  COSMOTE   Hybrid Kaon NS1110H

To hdmi 2.1 τι να το κάνεις στο ps3 ? 

Περιττό και τζάμπα έξοδο.

Όπως και για ote TV..  

Έχω και ΟΤΕ καi ps4.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, achisael said:

To hdmi 2.1 τι να το κάνεις στο ps3 ? 

Περιττό και τζάμπα έξοδο.

Όπως και για ote TV..  

Έχω και ΟΤΕ καi ps4.

Το δίμετρο Belkin πάντως 2.1 48Gbps μου βγήκε κάπου στα 60...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, 26ska είπε

Τα ίδια έπαθα κ εγώ με την ημερομηνία γέννησης...Τελικα είχε μπει αντί για 06/07/1981 ανάποδα η μέρα και ο μήνας 07/06/1981.Τσεκαρε το.

Ναι, του το εχω πει απο χθες, μολις 2 σχολια πιο πανω απο το δικο σου. :)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, billdanos είπε

Το δίμετρο Belkin πάντως 2.1 48Gbps μου βγήκε κάπου στα 60...

Θέλω και των ένα πιο μακρύ για το ps5,ακριβό είναι ρε γαμωτο.

 

1 ώρα πριν, POUARO είπε

Εχουμε να προτεινουμε καποια καλυτερα καλωδια ? Τι προδοαγραφες πρεπει να εχουν? Εγω συνδεω ps3 και τον δορυφορικο δεκτη  COSMOTE   Hybrid Kaon NS1110H

Αν εννοείς για 2.1 δεν παίρνεις από τις συσκευές που έχεις οπότε δεν το χρειάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...