Προς το περιεχόμενο

LG OLED BX/CX 6LA/B


Innersense

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νέο update για τις σειρές CX.Με την CX 48 να αναβαθμίζει στο 3.23.06

Δεν έχω ιδέα τι αναβαθμίστηκε αλλά πάντως σίγουρα κάτι θα βελτιώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 560
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/6/2021 στις 12:59 ΠΜ, john1987 είπε

Παιδιά αυτό το θέμα με τα burn in που ανέφερε ένα άλλο μέλος του φόρουμ τι σημαινει;

https://avclub.gr/index.php?threads/Όλα-όσα-πρέπει-να-γνωρίζω-για-το-burn-in-και-τις-oled.166066/
Για να μην επαναλαμβάνουμε συνέχεια τα ίδια πράγματα στο παραπάνω link μπορείς να διαβάσεις σχετικά με το burn in και να αποφασίσεις αν θα προχωρήσεις συνειδητοποιημένα στην αγορά μιας OLED.

Επεξ/σία από Innersense
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η 3.23.06 εμφανίστηκε στο support site της lg και για την 55 CX και την κατέβασα από εκεί μιας και δεν είχε εμφανιστεί ακόμη στο μενού της τηλεόρασης. Δεν παρατήρησα κάτι διαφορετικό σε σχέση με πριν, περα από μια βελτίωση ίσως στην ταχύτητα που φορτώνουν τα μενού, apps, κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/6/2021 στις 8:17 ΠΜ, Innersense είπε

https://avclub.gr/index.php?threads/Όλα-όσα-πρέπει-να-γνωρίζω-για-το-burn-in-και-τις-oled.166066/
Για να μην επαναλαμβάνουμε συνέχεια τα ίδια πράγματα στο παραπάνω link μπορείς να διαβάσεις σχετικά με το burn in και να αποφασίσεις αν θα προχωρήσεις συνειδητοποιημένα στην αγορά μιας OLED.

Τα διάβασα όλα. Οι πωλητές στις αλυσίδες λένε ότι τα μοντέλα του 2020-2021 δεν το παρουσιάζουν πλέον εκτός αν μιλάμε για ακραία χρήση.

Αυτή τη στιγμή η CXLA είναι στα 1700 η πιο vfm λύση ή πιστεύετε ότι θα πέσει κι άλλο η τιμή;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, john1987 είπε

Τα διάβασα όλα. Οι πωλητές στις αλυσίδες λένε ότι τα μοντέλα του 2020-2021 δεν το παρουσιάζουν πλέον εκτός αν μιλάμε για ακραία χρήση.

Αυτή τη στιγμή η CXLA είναι στα 1700 η πιο vfm λύση ή πιστεύετε ότι θα πέσει κι άλλο η τιμή;

Εννοείται ότι η κατάσταση βελτιώνεται συνέχεια με συστήματα προστασίας από τις εταιρίες, παρόλα αυτά πάντα εφιστάται συνειδητοποιημένη αγορά από τον καταναλωτή και προσεκτική χρήση.
Η αγορά έχει δείξει ότι κάνει συγκεκριμένους κύκλους για τις τιμές και αρκεί συνήθως να την παρατηρήσεις.
Στα 1700€ vfm δε θα την έλεγα προσωπικά, αλλά καλύτερα ας σου πει κάποιος που παρακολουθεί τις τρέχουσες προσφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα Guys... Ενδιαφέρομαι για την LG OLED65CX και επειδή βλέπω οτι έχουν παιχτεί πολλές προσφορές θα ήθελα να μου πείτε απο εσάς που την έχετε αγοράσει ή παρακολουθείτε τις προσφορές ποια είναι η πιο τίμια τιμή για να την αγοράσω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς το μοντέλο LG OLED65BX3LB και τι διαφορές έχει από την LG OLED65BX6LB ?

Στα specs κάπου αναφέρει για υποστήριξη DTS (DTS Virtual: X)...

Προφανώς κυκλοφόρησαν ταυτόχρονα στην αγορά. Γιατί υπάρχουν δύο "ίδιες" TV (BX3 και BX6) και στην ίδια τιμή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, estpany είπε

Γνωρίζει κανείς το μοντέλο LG OLED65BX3LB και τι διαφορές έχει από την LG OLED65BX6LB ?

Στα specs κάπου αναφέρει για υποστήριξη DTS (DTS Virtual: X)...

Προφανώς κυκλοφόρησαν ταυτόχρονα στην αγορά. Γιατί υπάρχουν δύο "ίδιες" TV (BX3 και BX6) και στην ίδια τιμή ?

Τελικά βρήκα την άκρη τηλεφωνώντας στην LG . Η ΒΧ6 είναι το μοντέλο της εδώ αντιπροσωπείας ενώ η ΒΧ3 εισάγεται από Ουγγαρία κ.λ.π. Και τα δύο δέχονται επέκταση εγγύησης από την LG.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Έχω κατεβάσει κάτι σειρές και μέσα έχουμε υπότιτλους από διάφορες χώρες και Ελληνικά. 

Δεν αλλάζει όμως καμία γλώσσα υποτίτλων και έτσι δεν μπορώ να το δω με ελληνικά, παρά μόνο αν κατεβάσω τους υπότιτλους. 

Βλέπω μέσο USB / σκληρό δίσκο. 

Συμβαίνει και σε άλλον; 

Επεξ/σία από ThanosR92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς ότι κατεβάζεις μία ταινία όπως την στέλουν τα τορρεντ απο netflix και ειναι μέσα πολλές γλώσσες

Εγω τους εχω πάντα εξωτερικούς... Δεν έχω κάποια ταινία τώρα σαν αυτή που λες να το ψάξω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...