Προς το περιεχόμενο

LG OLED BX/CX 6LA/B


Innersense

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, gdal73 είπε

 Σε όσους αγόρασαν Απρίλιο η αποστολή της κάρτας ήταν άμεση. Μιλάμε για προσφορά της LG ή καταστήματος;

Η προσφορα λεει αγοραζεις την τηλεοραση απο οποιοδηποτε καταστημα και στελνεις σε αυτους τον αποδεικτικο πληρωμης ,το SN την Tv και παιρνεις την επιταγη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 560
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, SOCRATIS1000 είπε

Η προσφορα λεει αγοραζεις την τηλεοραση απο οποιοδηποτε καταστημα και στελνεις σε αυτους τον αποδεικτικο πληρωμης ,το SN την Tv και παιρνεις την επιταγη

Ναι δεν είναι επιταγή ακριβώς σου δίνουν μια προπληρωμένη κάρτα για αγορές σε καταστήματα γενικά..Εμένα όλο το ποσό μου έφυγε σε αγορές Super market... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Darthvader είπε

Ανέβηκε σήμερα το νέο firmware, 4.30.10, για Dolby Vision 120hz (gaming σε series X).

https://www.lg.com/gr/support/software-firmware

Στο τελευταιο 3.x μια χαρα δεν αναγνωριζε το series x το dolby vision στα 120; Ή απλα το αναγνωριζε και δεν εκανε τιποτα; 🧐

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Predatorkill είπε

Στο τελευταιο 3.x μια χαρα δεν αναγνωριζε το series x το dolby vision στα 120; Ή απλα το αναγνωριζε και δεν εκανε τιποτα; 🧐

Όχι στο 3.x το Dolby Vision, έπαιζε μόνο στα 60. Όταν έβαζες την κονσόλα forced στα 120, στο παιχνίδι δε αναγνώριζε Dolby Vision, ακόμα και αν το παιχνίδι τα υποστήριζε....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, gdal73 είπε

Όχι στο 3.x το Dolby Vision, έπαιζε μόνο στα 60. Όταν έβαζες την κονσόλα forced στα 120, στο παιχνίδι δε αναγνώριζε Dolby Vision, ακόμα και αν το παιχνίδι τα υποστήριζε....

Μολις το περασα και το series x αναγνωριζει πλεον DV@120.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Predatorkill είπε

Μολις το περασα και το series x αναγνωριζει πλεον DV@120.  

Έγινε αυτόματα η χειροκίνητα η αναβάθμιση; Εμένα (έχω την 55ΒΧ), δεν μου εμφανίζει στο μενού ότι υπάρχει νέα έκδοση (έκδοση 03.23.45)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, gdal73 είπε

Έγινε αυτόματα η χειροκίνητα η αναβάθμιση; Εμένα (έχω την 55ΒΧ), δεν μου εμφανίζει στο μενού ότι υπάρχει νέα έκδοση (έκδοση 03.23.45)...

Χειροκινητη, δοκιμασα και εγω για αυτοματη και δεν την εμφανιζε.

επαιξα λιγο campaign cod cold war και δεν επεσε κατω απο τα 100hz με μαξιμουμ ~119hz

Επεξ/σία από Predatorkill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Predatorkill είπε

Χειροκινητη, δοκιμασα και εγω για αυτοματη και δεν την εμφανιζε.

επαιξα λιγο campaign cod cold war και δεν επεσε κατω απο τα 100hz με μαξιμουμ ~119hz

Οταν λες χειροκίνητη, εννοεις κατεβασμα από το site και μετά update στη tv μέσω usb;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Darthvader είπε

Οταν λες χειροκίνητη, εννοεις κατεβασμα από το site και μετά update στη tv μέσω usb;

Ναι, το αναγνωριζει μονη της η τβ οταν συνδεσεις το δισκο επανω. 
 

κατεβαζεις το αρχειο, το αποσυμπιεζεις, φτιαχνεις ενα φακελο LG_DTV και το αντιγραφεις εκει μεσα. 
 

Επειδη διαβασα διαφορα, αν δεν το αναγνωρισει αυτοματα η τβ σημαινει οτι κατεβασες λαθος αρχειο (για αλλο μοντελο) οποτε μην παραξενευτεις οτι δεν το διαβασε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, coyote2 είπε

Να μην περιμένουμε την αυτόματη έκδοση;

Δεν εχει καμμια διαφορα. Δεν γινεται να παει κατι στραβα, αν τυχων κατεβασεις λαθος αρχειο απλα δεν θα το δεχτει η τηλεοραση. Φυσικα δε κλεινουμε τη τβ οσο κανει αναβαθμιση 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά!! Έχει κανένας σας το evo panel στην CX?? Τσεκαρα χθες το service menu και έχω το evo panel από το καινούριο εργοστάσιο στην Κίνα.. κατασκευή 4/2021.. Και η C1 που έχω ακριβώς τα ίδια με κατασκευή 3/2021.. 48" και οι 2 τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
16 hours ago, JohnTheReaper89 said:

Καλησπέρα παιδιά!! Έχει κανένας σας το evo panel στην CX?? Τσεκαρα χθες το service menu και έχω το evo panel από το καινούριο εργοστάσιο στην Κίνα.. κατασκευή 4/2021.. Και η C1 που έχω ακριβώς τα ίδια με κατασκευή 3/2021.. 48" και οι 2 τους..

Δε νομίζω πως μπορεί να υπάρξει CX μοντέλο με evo panel...

Και επιπλέον τα evo panels εχουν σχεδιαστεί ώστε να εκμεταλλεύονται την επόμενη γενιά του A9 cpu (gen 4 και όχι την 3 που εχουν οι CX).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, billdanos είπε

Δε νομίζω πως μπορεί να υπάρξει CX μοντέλο με evo panel...

Και επιπλέον τα evo panels εχουν σχεδιαστεί ώστε να εκμεταλλεύονται την επόμενη γενιά του A9 cpu (gen 4 και όχι την 3 που εχουν οι CX).

Και εγώ έτσι πίστευα μέχρι προχθές αλλά ξεκάθαρα λέει WBE στο service menu... Από ότι έψαξα και σε ξένα forums υπάρχουν κάποιες ελάχιστες cx με το νέο πάνελ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...