Προς το περιεχόμενο

LG OLED BX/CX 6LA/B


Innersense

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους μόλις πηρα την c1 65αρα και έχω τεράστιο πρόβλημα με dimming όταν παίζω φιφα μόνο όμως αυτό απ ότι εψαξα οφείλεται στο abl που έχουν οι oled και μπερδεύει τον αλγόριθμο το γρασίδι του φιφα και μου ρίχνει το φωτισμό σαν λύση έχω δει ότι κάποιοι κλείνουν μέσω του service remote το TBC ουσιαστικά την λειτουργία abl

(το hdr tone mapping τ έχω στον on γιατί τα αλλά δυο είναι πολύ σκοτεινά)

,έχετε να προτείνετε κάτι άλλο είναι ρίσκο να κλείσω το tbc?

Επεξ/σία από gpapad20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 560
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators
11 hours ago, ThanosR92 said:

Μετά το τελευταίο Update δεν μου δουλεύει η φωνητική πλοήγηση. 

Έχεις περάσει και το 04.30.40?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, billdanos είπε

Έχεις περάσει και το 04.30.40?

Καλησπέρα, το τελευταίο που έβγαλε διαθέσιμο στην TV μου είναι το 04.30.35! 

EDIT: Τώρα μου έβγαλε το 30.40!

Επεξ/σία από ThanosR92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kalispera k apo emena .exo mia lg bx55 exi kati meres otan ime se ena kanali k vlepo tv meta apo ligo pefth h fotinotita moni tis ke st hdmi otan pezo to idio kani.exo apenergopihsh oles tis liturgies pou lei eco k prostasies mation k ti fotinotita ola ta exo klisi.kseri kanis tpt exi kanis to idio thema?h tv ine kenouria 10 meres thn exo.

Επεξ/σία από kwstasloypos@
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, kwstasloypos@ είπε

Kalispera k apo emena .exo mia lg bx55 exi kati meres otan ime se ena kanali k vlepo tv meta apo ligo pefth h fotinotita moni tis ke st hdmi otan pezo to idio kani.exo apenergopihsh oles tis liturgies pou lei eco k prostasies mation k ti fotinotita ola ta exo klisi.kseri kanis tpt exi kanis to idio thema?h tv ine kenouria 10 meres thn exo.

Νομίζω πρέπει να έχεις ενεργοποιημένη καποια προστασία για το burn-in. H γνώμη μου είναι να την αφήσεις ενεργή πάντως για να  έχεις το κεφάλι σου ήσηχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα έχω παραγγείλει την LG C1 από το Public στις 20/11 (Black Friday) και δεν έχω παραλάβει ακόμα.

Η κατάσταση παραγγελίας λέει σε διαδικασία συλλογής.

Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα με καθυστέρηση παραγγελίας;

Επεξ/σία από Westcoast
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gdal73 είπε

Νομίζω πρέπει να έχεις ενεργοποιημένη καποια προστασία για το burn-in. H γνώμη μου είναι να την αφήσεις ενεργή πάντως για να  έχεις το κεφάλι σου ήσηχο...

Μιλισα κ με την lg καναμε κατι ριθμισις παλι τπτ.μου ειπαν θα ερθουν να την παρουνε  για ελενγχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα μολις την LG C1 55, κυρίως για να της βάλω κάποιο xbox σε κάνα μήνα και netflix απο PC. κάποιες χαζές ερωτήσεις αλλά πρώτη φορά με τηλεόραση μετά από 5 χρόνια χωρίς καθόλου και πριν ήταν 15ετίας LCD που δεν είχε καν ethernet. 1) στη σύνδεση hdmi με το PC δεν βγάζει πουθενά όσο και να έψαξα για 120 Hz και δυναμικό εύρος γκριζαρισμένο στο sdr, δεν μπορείς να βαλεις HDR. 2) δεν ανιχνεύει την lg να κάνει casting το κινητό πχ ένα βιντεάκι του youtube. Θέλει κα΄ποια ρύθμιση στην τηλεόραση; Η εικόνα εντυπωσιακή, το UI της smart δεν μπορώ να πω ότι με τρέλανε, μαλλον από PC κυτίως θα δουλευει. Ξέχασα είναι πάνω σε μια 980 gtx windows 10 τελευταίοι drivers

 

Επεξ/σία από Dorian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/11/2021 στις 12:02 ΜΜ, Westcoast είπε

Καλησπέρα έχω παραγγείλει την LG C1 από το Public στις 20/11 (Black Friday) και δεν έχω παραλάβει ακόμα.

Η κατάσταση παραγγελίας λέει σε διαδικασία συλλογής.

Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα με καθυστέρηση παραγγελίας;

ΑΠΟ public πήρα, δεν είχα πρόβλημα την 55

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dorian είπε

Πήρα μολις την LG C1 55, κυρίως για να της βάλω κάποιο xbox σε κάνα μήνα και netflix απο PC. κάποιες χαζές ερωτήσεις αλλά πρώτη φορά με τηλεόραση μετά από 5 χρόνια χωρίς καθόλου και πριν ήταν 15ετίας LCD που δεν είχε καν ethernet. 1) στη σύνδεση hdmi με το PC δεν βγάζει πουθενά όσο και να έψαξα για 120 Hz και δυναμικό εύρος γκριζαρισμένο στο sdr, δεν μπορείς να βαλεις HDR. 2) δεν ανιχνεύει την lg να κάνει casting το κινητό πχ ένα βιντεάκι του youtube. Θέλει κα΄ποια ρύθμιση στην τηλεόραση; Η εικόνα εντυπωσιακή, το UI της smart δεν μπορώ να πω ότι με τρέλανε, μαλλον από PC κυτίως θα δουλευει. Ξέχασα είναι πάνω σε μια 980 gtx windows 10 τελευταίοι drivers

 

Για 120ηζ θες hdmi 2.1 καλωδιο/εξοδο αν δεν απατωμαι και η 980gtx μαλλον θελει SLI για να βγαλει 120ηζ.

 

γιατι δεν τρεχεις το netflix app της τηλεορασης και το τρεχεις απο το pc?

αν πατησεις πολλες φορες το πρασινο κουμπι του χειρηστηριου θα εμφανιστει ενα παραθυρακι για λιγη ωρα που θα λεει στα ποσα hz τρεχει. 
 

για το hdr και αυτο νομιζω θελει hdmi 2 και πανω καλωδιο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ όντως πρέπει να έχω ένα 2.0 hdmi καλώδιο, δεν το σκεφτηκα. θα δοκιμάσω 2.1 θα μείνει και για την κονσόλα, αν δεν βγάζει η 980. Για το casting Θέλει κάποια ρύθμιση η τιβι να ειναι ανιχνεύσιμη στο δίκτυο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/12/2021 στις 9:46 ΜΜ, Dorian είπε

ΑΠΟ public πήρα, δεν είχα πρόβλημα την 55

Για ενημέρωση παρέλαβα τη Δευτέρα την τηλεόραση.

Καθυστέρησε γιατί ήθελαν αποδεικτικό πληρωμής.

Γιατί πλήρωσα με πιστωτική κάρτα για πρώτη φορά.

Αλλά δε μου το ζήτησαν μετά την παραγγελία.

Και έπρεπε να τους πάρω τηλέφωνο ξανά για να επικοινωνήσουν με το λογιστήριο.

 

Επεξ/σία από Westcoast
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...