Προς το περιεχόμενο

LG OLED BX/CX 6LA/B


Innersense

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, coyote2 είπε

4.30.50 έχω ακόμη.... Κάνω check αλλά τίποτα

Παντα βγαινει πρωτα στο site και μετα απο 1-2 βδομαδες εμφανιζεται στη τβ μεσα απο το μενου. Κατεβασε το, αποσυμπιεσετο, φτιαξε ενα φακελο LG_DTV, ριχτο μεσα και μολις συνδεσεις το δισκο επανω θα το δει μονη της. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 558
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators
57 minutes ago, Predatorkill said:

Και το κρασαρισμα του Netflix app συνεχιζεται και στην .55 εκδοση firmware. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος; 

Πότε ακριβως σου κρασάρει? Δεν έχω παρατηρήσει τιποτα περίεργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Πότε ακριβως σου κρασάρει? Δεν έχω παρατηρήσει τιποτα περίεργο.

Στο ασχετο τελειως αλλα το κανει συνεχεια, δεν βλεπεται σειρα. Στη προηγουμενη εκδοση firmware απλα εκανε minimize, στην νεα εκδοση κρασαρει εντελως. 
 

στο 4:48 αρχιζει να μιλαει γι αυτο: 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Συμφορουμιτες καλησπέρα. Κάτοχος από περσυ BX55 Από περσυ, που ο υιός ήταν νεογέννητος... Τώρα που περπατάει έχει αρχίσει κ επιτίθεται στην οθόνη της tv κ είμαι στα πρόθυρα καρδιακου επεισοδίου. Έχετε να προτείνετε καμιά επιτοιχια βάση? Δεν έχω ξανά αγοράσει, υπάρχει κάτι επίσημο που προτείνει η lg ή υπάρχουν κ συμβατές που θα μπορούσα να πάρω από σκρουτζ πχ?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ezioioannis είπε

Συμφορουμιτες καλησπέρα. Κάτοχος από περσυ BX55 Από περσυ, που ο υιός ήταν νεογέννητος... Τώρα που περπατάει έχει αρχίσει κ επιτίθεται στην οθόνη της tv κ είμαι στα πρόθυρα καρδιακου επεισοδίου. Έχετε να προτείνετε καμιά επιτοιχια βάση? Δεν έχω ξανά αγοράσει, υπάρχει κάτι επίσημο που προτείνει η lg ή υπάρχουν κ συμβατές που θα μπορούσα να πάρω από σκρουτζ πχ?? 

Σταθερή αξία για μένα οι Vogels, που έχω εμπιστευτεί την στήριξη της δικής μου με αυτή, όπως και στα ηχεία μου. Φυσικά υπάρχουν κι άλλες αξιόλογες επιλογές. Διάβασε σχόλια αγοραστών στο σκρούτζ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Theo X είπε

Σταθερή αξία για μένα οι Vogels, που έχω εμπιστευτεί την στήριξη της δικής μου με αυτή, όπως και στα ηχεία μου. Φυσικά υπάρχουν κι άλλες αξιόλογες επιλογές. Διάβασε σχόλια αγοραστών στο σκρούτζ.

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω τι σημαίνει VESA mount που αναφέρεται στο manual της tv, αλλα γράφει ότι οι προδιαγραφές της είναι 300x200. Στην βάση που έχεις βάλει, στα χαρακτηριστικά μέσα στο σκρουτζ αναφέρει 100x100 KAI 400x400. Δεν γνωρίζω εάν παίζουν σημαντικό ρόλο αυτά... Από εμφάνιση όμως είναι πανέμορφη λεπτεπιλεπτη και φαίνεται ποιοτικά καλύτερη απ τις υπόλοιπες που έχω δει κ γι αυτό πιστεύω ότι είναι κ πιο ακριβή.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δεν μου αρεσουν αυτες οι βασεις που δεν προσφερουν καμια ευελεξια. Εχω βαλει παρομοια σε δικια μου tv, και την φερνω οπου θελω. Σιγουρα καλυτερη προσβαση στις θυρες, αλλα σιγουρα εχεις και λιγο καλωδιο απο πισω (πχ στην περιπτωση μου tv + led strip)

24 λεπτά πριν, ezioioannis είπε

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω τι σημαίνει VESA mount που αναφέρεται στο manual της tv, αλλα γράφει ότι οι προδιαγραφές της είναι 300x200. Στην βάση που έχεις βάλει, στα χαρακτηριστικά μέσα στο σκρουτζ αναφέρει 100x100 KAI 400x400. Δεν γνωρίζω εάν παίζουν σημαντικό ρόλο αυτά... Από εμφάνιση όμως είναι πανέμορφη λεπτεπιλεπτη και φαίνεται ποιοτικά καλύτερη απ τις υπόλοιπες που έχω δει κ γι αυτό πιστεύω ότι είναι κ πιο ακριβή.. 

Οπως βλεπεις, ειναι min και max, οχι απολυτα τα 2 νουμερα. Στον οριζοντιο αξονα φαινεται να ειναι συρταρωτα, στον καθετο απλα βιδωνεις οπου θες.

20211014114653_be1fb61f.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Προσωπικα δεν μου αρεσουν αυτες οι βασεις που δεν προσφερουν καμια ευελεξια. Εχω βαλει παρομοια σε δικια μου tv, και την φερνω οπου θελω. Σιγουρα καλυτερη προσβαση στις θυρες, αλλα σιγουρα εχεις και λιγο καλωδιο απο πισω (πχ στην περιπτωση μου tv + led strip)

Οπως βλεπεις, ειναι min και max, οχι απολυτα τα 2 νουμερα. Στον οριζοντιο αξονα φαινεται να ειναι συρταρωτα, στον καθετο απλα βιδωνεις οπου θες.

20211014114653_be1fb61f.jpeg

Μετά από μια μικρή έρευνα και σύμφωνα με τις αξιολογήσεις τους skroutz αυτή της brateck σκεφτόμουν να παραγγείλω. Δλδ είσαι απόλυτα ικανοποιημένος?? Ποιοτική κατασκευή καλή όπως αναφέρουν στα σχόλια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ezioioannis είπε

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω τι σημαίνει VESA mount που αναφέρεται στο manual της tv, αλλα γράφει ότι οι προδιαγραφές της είναι 300x200. Στην βάση που έχεις βάλει, στα χαρακτηριστικά μέσα στο σκρουτζ αναφέρει 100x100 KAI 400x400. Δεν γνωρίζω εάν παίζουν σημαντικό ρόλο αυτά... Από εμφάνιση όμως είναι πανέμορφη λεπτεπιλεπτη και φαίνεται ποιοτικά καλύτερη απ τις υπόλοιπες που έχω δει κ γι αυτό πιστεύω ότι είναι κ πιο ακριβή.. 

Βασικό κριτήριο για εμένα ήταν η λεπτότητα της βάσης καθώς μπήκε πάνω από τζάκι. Όπως σωστά ανέφερε ο Νίκος, υποστηρίζει και τα ενδιάμεσα VESA μεγέθη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, ezioioannis είπε

Μετά από μια μικρή έρευνα και σύμφωνα με τις αξιολογήσεις τους skroutz αυτή της brateck σκεφτόμουν να παραγγείλω. Δλδ είσαι απόλυτα ικανοποιημένος?? Ποιοτική κατασκευή καλή όπως αναφέρουν στα σχόλια? 

Δεν εχω την ιδια (μπορω να σου βρω την μαρκα απο αυτην που εχω αργοτερα), αλλα εχω μεινει ευχαριστημενος 3 χρονια. Σιγουρα, δεν γινεται φλατ στον τοιχο (αν και παει αρκετα πισω χωρις να φαινεται ασχημο), αλλα μπορω να την γυρισω οπου θελω (προς καρεκλα, καναπε, πουφ κτλ)

Εγω εχω μια samsung 43αρα, και ειχα παρει μεχρι 50" νομιζω, και η κατασκευη πολυ στιβαρη. 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, ezioioannis είπε

Μετά από μια μικρή έρευνα και σύμφωνα με τις αξιολογήσεις τους skroutz αυτή της brateck σκεφτόμουν να παραγγείλω. Δλδ είσαι απόλυτα ικανοποιημένος?? Ποιοτική κατασκευή καλή όπως αναφέρουν στα σχόλια? 

εχω τέτοιες πολλές αλλά σε άλλες τηλεοράσεις μέχρι 37

γενικά αγόραζα πάντα τετοια μοντέλα σε αυτή την μάρκα. Πλήρως ικανοποιημένος για να τα βάλω σε γωνία δωματίου με σκοπό να τη βγάλω να τη βλέπω από το μπαλκόνι με κάποιες παραδοχές 

 

https://www.skroutz.gr/s/23243596/Bracket-LCD-27-Βάση-Τηλεόρασης-Τοίχου-έως-42-και-30kg.html

Δηλαδη΄την μαζεύω για κρεββάτι

Της αλλάζω θέση για να δουν σε κουζίνα ή έξω

Επεξ/σία από coyote2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...