Προς το περιεχόμενο

LG OLED BX/CX 6LA/B


Innersense

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, 26ska είπε

Το έκανα το έγκλημα,το πήρα και το hue!!!Φιλε να σε ρωτήσω αν συνδέσω το ps5 πάνω στο box δεν θα χάσω τις δυνατότητες που δίνει η 2.1 θυρα;

0EF0B5E2-2BBB-4444-AD2E-0BC7589CFB65.jpeg

Καλορίζικο!!!

Δεν είναι έγκλημα. Θα δεις ότι θα είναι τα ποιο τίμια χρήματα που έχεις δώσει για διασκέδαση. Περιμένω με αγωνία να πεις εντυπώσεις.

Όχι δεν θα χάσεις τίποτε από την 2.1 θύρα. Λογικά και τα 120 χερτζ θα έχεις και τον ήχο και όλα. Δοκίμασε το και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Και να προσθέσω μια συγνώμη από τους διαχειριστές που παρέσυρα την συζήτηση εκτός θέματος.

Αν χρειάζεται διαγράψτε τα παρόντα για να καθαρίσει το θέμα.

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από tsarouc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 558
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Innersense είπε

Πέντε ημέρες μετά την λήξη της προσφοράς σκάει email από το Public με την καινούργια σειρά της LG OLED για το 2021.
Οι τιμές είναι μεγαλείο... ευτυχώς σε κάποιες υπάρχει και έκπτωση...A1.jpg.e7d1a822bd7deff9dc086faf5b173fbf.jpgB1.jpg.60f59633eedcad3b09b3b7fb61caa75a.jpgC1.jpg.f82b3ecf9994f8cc87eb7af94bfcc851.jpgG1.jpg.9c4647ab3dfaeceacc6ac9b0c3e4c1d9.jpgZ1.jpg.2ef4c136e3c3f7974a98b201704f5b99.jpg

Ειδικά για την Α1 σειρά αν ισχύουν αυτά που λέγατε ότι δε φοράει Panel 120Hz νομίζω ότι είναι αδικαιολόγητα υψηλές, εγώ νόμιζα ότι θα έσκαγε σαν Oled entry Level μοντέλο με την 65άρα κάτω από 2K.
Από εκεί και πέρα νομίζω ότι λέγαν ότι τα καινούργια panel θα τα φοράνε από G σειρά και πάνω, αναμένουμε και reviews.

Από κοτσώβολο παίζει προσφορά που  επιστρέφει πόντους alpha Bank αξία από 300€ έως 1000€.

https://www.kotsovolos.gr/alpha-bonus

 

ΥΓ: Τη δωροεπιταγή από τα Mediamarkt την πήρε κανείς? Μέχρι σήμερα ήταν να τη στείλουν

Επεξ/σία από k_dinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με την επέκταση  εγγύησης  LG  αναφερεται στο site της

Για 5 ετη εγγυηση προνομιακη γραφει τηλεορασεις μεχρι 1500 € 6,99 το μηνα
'Η τριπλή μηνιαία αμοιβή, 20,97 EUR, θα χρεωθεί την επόμενη 15η και στη συνέχεια επανειλημμένα κάθε 3 μήνες μεχρι τον 15ο. Διαθέσιμο για μέγιστο διάστημα 14 ημερών μετά την αγορά."
Μπορούμε να καταλάβουμε απο αυτο ποσο κοστιζει με δόσεις ? Εφάπαξ ξ τιμη ειναι 215 €

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, k_dinos είπε

Από κοτσώβολο παίζει προσφορά που  επιστρέφει πόντους alpha Bank αξία από 300€ έως 1000€.

https://www.kotsovolos.gr/alpha-bonus

Κάτι είναι κι αυτό για τους ενδιαφερόμενους!
Τι φάση όμως πχια να πρέπει να είσαι λογιστής για να πρέπει να υπολογίσεις πόσο σου βγαίνει η τηλεόραση που θες να αγοράσεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Innersense είπε

Κάτι είναι κι αυτό για τους ενδιαφερόμενους!
Τι φάση όμως πχια να πρέπει να είσαι λογιστής για να πρέπει να υπολογίσεις πόσο σου βγαίνει η τηλεόραση που θες να αγοράσεις... 

Δίνει και 5 χρόνια εγγύηση που πλέον καταλαβαίνουμε πόσο σημαντικό είναι. 

Η βασική εξαργύρωση είναι 1000 πόντοι = 2 ευρώ αλλά αν έχεις συγκεκριμένη κάρτα δίνει καλύτερη αναλογία. 

Επίσης, πριν κάτι μήνες ο κοτσοβολος είχε διπλασιάσει την αξία εξαργύρωσης για 2 Τετάρτες με ταυτόχρονη μείωση 30% σε κινητά. 

Αξίζει, αλλά η δικιά μας προσφορά ήταν καλύτερη! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, POUARO είπε

Σχετικά με την επέκταση  εγγύησης  LG  αναφερεται στο site της

Για 5 ετη εγγυηση προνομιακη γραφει τηλεορασεις μεχρι 1500 € 6,99 το μηνα
'Η τριπλή μηνιαία αμοιβή, 20,97 EUR, θα χρεωθεί την επόμενη 15η και στη συνέχεια επανειλημμένα κάθε 3 μήνες μεχρι τον 15ο. Διαθέσιμο για μέγιστο διάστημα 14 ημερών μετά την αγορά."
Μπορούμε να καταλάβουμε απο αυτο ποσο κοστιζει με δόσεις ? Εφάπαξ ξ τιμη ειναι 215 €

Το γράφει από  κάτω:

* Τα πακέτα υπηρεσιών με μηνιαία συνδρομή διαθέτουν αυθαίρετη διάρκεια καθώς μπορούν να ακυρωθούν οποιαδήποτε στιγμή.

Δλδ όσο πληρώνεις έχεις εγγύηση με μέγιστο διάστημα τα 5 έτη. Γι' αυτό και η τιμή είναι ίδια ανά μήνα στην premium 3ετίας και 5ετίας.

Τους πήρα πάλι τηλέφωνο να τους ρωτήσω για το burn in αν το καλύπτει και μου είπαν ότι εξετάζεται κατά περίπτωση. Πάντως στο site αν βάλεις ίδια αξία στην τηλεόραση (966€), στις oled τα 5 χρόνια premium κοστίζουν 215€ ενώ για τις απλές τηλεοράσεις η ίδια κάλυψη είναι στα 130€. Το γεγονός αυτό σημαίνει ότι στις oled περιμένουν πολύ πιο συχνές βλάβες ή ότι η επισκευή τους είναι πολύ πιο ακριβή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα στο πλαίσιο και ρώτησα για το θέμα της εγγύησης στην LG OLED48CX6LA που θέλω να πάρω για τον υπολογιστή μου.Ο τύπος είπε 5 χρόνια εγγύηση δώρο πλαίσιο.Τελική 1300€ Τον ρώτησα για το θέμα της ευαισθησίας της oled που δημιουργεί το burn in αν καλύπτεται από το πλαίσιο (Η LG δεν το καλύπτει το ξέρουμε.) Ο τύπος που λέτε μου είπε ότι το burn in το καλύπτει το πλαίσιο..Ξαναρωτάω αν ειναι σίγουρος γιαυτό το πράμα και μου επαναλαμβάνει τα ίδια..Ωραία λέω αύριο πάω να την πάρω.Μπαίνοντας στην σελίδα για την παραγγελία λέω δεν ξαναρωτάω ποτέ δεν ξέρεις.ξαναπαίρνω τηλέφωνο και αυτή την φορά βγήκε άλλος.Ρωταω πάλι το ίδιο θέμα και αυτός μου λέει τα αντίθετα ότι δηλαδή δεν υποστηρίζει το πλαίσιο burn in..Με λίγα λόγια οι άνθρωποι εκεί ειναι αλανταλον ότι να ναι.Φοράνε μπλούζες που γράφουν το όνομά τους και από κάτω ρωτήστε μας και άλλα χαζά και σε σοβαρά θέματα δεν ξέρουν τίποτα.Απαράδεκτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα με MM για εγγύηση και μου ειπαν οτι μου δίνουν στα 196,90 για 5 έτη και επιστροφή 50ευρώ δωροεπιταγή (μόνο για εμένα ;) ). 

Καλύπτει: 

  • Πλακέτα / πανελ
  • Ερχονται για επισκευή στο χώρο και την μεταφέρουν
  • Service / ανταλλακτικά
  • Αν δεν επισκευάζεται σου δίνουν πιστωτικό την αξίας της για αγορές από MM
  • Θραύση οθόνης για τον πρώτο χρόνο

Σε ερώτημα μου για το burn in μου είπε οτι το καλύπτει για 5 έτη.

Γνωρίζει κάποιος αν  η premium της LG με τα 215 EUR καλύπτει και burn in. Σκεφτομαι να επιλέξω της LG λόγω αξιοπιστίας και της θραύσης για 5 χρόνια . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ που χώνομαι αν και κάτοχος Samsung qled, ήθελα να πω για το DTS (και στην δική μου δεν υποστηρίζει, ουτε passthrough), επειδή και εγώ στην αρχή προσπαθούσα με software και τελικά σπάστηκα να το κάνω αυτο για κάθε ταινία, πήρα ένα boxακι με οπτική και βλέπω έτσι με DTS ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην εμπιστεύεστε κανέναν πωλητή, ρωτήστε με mail να έχετε γραπτή απάντηση.

αν σας πάθει τπτ σε 3 χρόνια και σας πουν ότι έγινε λόγω 'κακής χρήσης' τι θα κάνετε?

Θα πείτε ότι έτσι σας έταξε ένας πωλητής με μούσια από το τάδε κατάστημα?

Επεξ/σία από k_dinos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...