Προς το περιεχόμενο

Λύγισαν τα pins από cpu


n1k0s123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καθώς άλλαζα ψυχτρα, η cpu κόλλησε πάνω με αποτέλεσμα να λυγίζω κάποια pins (ευτυχώς δεν έσπασαν). Ξέρει κανείς κάποιο καλό μαγαζί για επισκευή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προληπτικά να πω μην πάρεις σβαρνα καταστήματα που δεν ξέρουν και πάνε να φτιάξουν τα πιν και τα σπάσουν εντελώς..καλό είναι μόνο μια απόπειρα να γίνει στο ισωμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασες αν κουμπώνει το cpu? Αν δεν του έχεις αλλαξει τον αδοξαστο θα δουλευει κανονικά και με το νομο. Εχω στραβωσει ολα τα pins απο 3700x απο την 1η μερα που τον πηρα και ειναι κομπλε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=FGho0rqglXg

Εγώ το ξαναβάζω γιατί πολλοί είχαν-έχουν το ίδιο πρόβλημα με amd cpu. Υπάρχει bracket παίδες, που κρατάει το cpu στην θέση του, μιας και το πρόβλημα είναι γνωστό...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, n1k0s123 είπε

Καθώς άλλαζα ψυχτρα, η cpu κόλλησε πάνω με αποτέλεσμα να λυγίζω κάποια pins (ευτυχώς δεν έσπασαν). Ξέρει κανείς κάποιο καλό μαγαζί για επισκευή;

https://irepair.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/4/2021 στις 5:21 ΜΜ, Herald είπε

Δοκιμασες αν κουμπώνει το cpu? Αν δεν του έχεις αλλαξει τον αδοξαστο θα δουλευει κανονικά και με το νομο. Εχω στραβωσει ολα τα pins απο 3700x απο την 1η μερα που τον πηρα και ειναι κομπλε. 

Δλδ για να καταλάβω. του προτεινεις με στραβα pins,χωρις πρωτα να τα ισιωσει,να κουμπωσει τον cpu? Εγκληματικο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, billeiros είπε

Δλδ για να καταλάβω. του προτεινεις με στραβα pins,χωρις πρωτα να τα ισιωσει,να κουμπωσει τον cpu? Εγκληματικο.

 

Eίπαμε, να μην του έχει αλλάξει τον αδόξαστο. Προφανώς δεν μιλάμε να πάει να τον καρφώσει πάνω, αν το κάνει χωρίς πίεση και μπεί σημαίνει οτι δεν είναι εντελώς στραβά. Έχω 8700k 4 χρόνια τώρα με στραβά pins, όπως και τον 3700x. Μια χαρά δουλεύουν αμφότεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Herald είπε

Eίπαμε, να μην του έχει αλλάξει τον αδόξαστο. Προφανώς δεν μιλάμε να πάει να τον καρφώσει πάνω, αν το κάνει χωρίς πίεση και μπεί σημαίνει οτι δεν είναι εντελώς στραβά. Έχω 8700k 4 χρόνια τώρα με στραβά pins, όπως και τον 3700x. Μια χαρά δουλεύουν αμφότεροι.

H εχει στραβα pins η δεν εχει.τι να μην του εχει αλλαξει τον αδοξαστο λες? Πρωτα ισιωνουμε τα pins κ μετα τον τοποθετουμε μομπο με ευλάβεια.αλλιως τα στραβα θα γινουν πιο στραβα,η θα σπασουν και ισως στραβωσουν κι αλλα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...