Προς το περιεχόμενο

[Ακουστικά bluethooth] Huawei Freebuds 4i+ Δώρο Huawei band 4 @public 69€ [ΤΕΛΟΣ]


li@m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, assos01 είπε

Δοκιμασα μια λύση για το battery drain. Όσο οι συσκευές που έχουν κανει pair με τα ακουστικά (τηλεφωνα, tablet, τηλεόραση) έχουν ενεργοποιημενο το bt, αυτά δεν απενεργοποιουνται με αποτελεμα να καταναλώνουν μπαταρία.

Το ΣΚ έκλεισα το bt απο ολες τις συσκευές και σε 48 ωρες η θηκη τους εχασε 10% συνολικά.

Είναι συνδεδεμένα μέσα στη θήκη δηλαδή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 ώρες πριν, assos01 είπε

Δοκιμασα μια λύση για το battery drain. Όσο οι συσκευές που έχουν κανει pair με τα ακουστικά (τηλεφωνα, tablet, τηλεόραση) έχουν ενεργοποιημενο το bt, αυτά δεν απενεργοποιουνται με αποτελεμα να καταναλώνουν μπαταρία.

Το ΣΚ έκλεισα το bt απο ολες τις συσκευές και σε 48 ωρες η θηκη τους εχασε 10% συνολικά.

Μόνο που έτσι χανεις κάθε λειτουργικότητα του βγάζω τα ακουστικά από την θήκη και σε 2sec έχουν συνδεθεί και μιλας.

Μπελας. Και το 10% για εκτός σύνδεσης και πάλι πολύ το βρισκω.

Διότι εάν είσαι από αυτούς που χρησιμοποιούν περιοδικά τα ακουστικά (άρα δεν τους ενοχλεί να από συνδέσουν το ΒΤ) τότε θέλεις η θήκη να κρατάει φορτηση όσο είναι ανενεργή.

Εαν δεν διορθωθεί με sofrware update (κάτι που το θεωρώ απόλυτα εφικτό) θα είναι μεγάλη αποτυχία της Huawei για μια κατά τα άλλα αξιόλογη συσκευή όπως φαίνεται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Μόνο που έτσι χανεις κάθε λειτουργικότητα του βγάζω τα ακουστικά από την θήκη και σε 2sec έχουν συνδεθεί και μιλας.

Μπελας. Και το 10% για εκτός σύνδεσης και πάλι πολύ το βρισκω.

Διότι εάν είσαι από αυτούς που χρησιμοποιούν περιοδικά τα ακουστικά (άρα δεν τους ενοχλεί να από συνδέσουν το ΒΤ) τότε θέλεις η θήκη να κρατάει φορτηση όσο είναι ανενεργή.

Εαν δεν διορθωθεί με sofrware update (κάτι που το θεωρώ απόλυτα εφικτό) θα είναι μεγάλη αποτυχία της Huawei για μια κατά τα άλλα αξιόλογη συσκευή όπως φαίνεται.

 

Είναι σίγουρο πως πρόκειται για bug? Επειδή είναι τα πρώτα μου bt ακουστικα στα υπόλοιπα δεν πέφτει η μπαταρία τόσο γρήγορα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι το drainage δεν ειναι αμελητέο. Εγω απο πλήρη φόρτιση την Παρασκευή και με κανα 8 ωρο συνολο μουσικής ομιλίας, τα ακουστικά σήμερα είχαν 85% , αλλα μόνο......1% στην θήκη. Φορτίζω τωρα και επανέρχομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, dasimo είπε

Η αλήθεια είναι ότι το drainage δεν ειναι αμελητέο. Εγω απο πλήρη φόρτιση την Παρασκευή και με κανα 8 ωρο συνολο μουσικής ομιλίας, τα ακουστικά σήμερα είχαν 85% , αλλα μόνο......1% στην θήκη. Φορτίζω τωρα και επανέρχομαι. 

Τα φόρτισες Παρασκευή και από τότε πήγαν από 100% σε μόνο 85% με 8 ώρες χρήση και χωρίς να τα ξαναβάλεις στη θήκη? Εντυπωσιακό! Είχα την εντύπωση ότι ένας κύκλος χρήσης των ακουστικών εκτός θήκης είναι 10ώρες (σύμφωνα με τη Huawei), και εσένα έπεσε μόνο 15%!
Επίσης, όταν η Huawei λέει πως σου κρατάνε 22ώρες σε συνδιασμό με τη θήκη, αν ο κύκλος είναι 10ώρες, αυτό πρακτικά σημαίνει άλλη μια γεμάτη φόρτιση και μια ακόμα τζούφια (20%). Άρα σα θήκη δεν έχει μεγάλη χωρητικότητα, αυτό καταλαβαίνω.

Π.χ. τα liberty air 2 δίνουν 7ώρες ανα κύκλο και συνολικά 4 κύκλους (δλδ 28ώρες σύνολο). Βεβαία πρακτικά οι 4 κύκλοι δε μου έχουν παίξει ποτέ. Στην τέταρτη φόρτιση, πάει μόνο μέχρι 60%.

Το αναφέρω μήπως το drainage έχει να κάνει και με τη χωρητικότητα της θήκης, σαν hardware(?). Μπορεί και όχι, δε ξέρω.

Επεξ/σία από ribo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ribo7 είπε

Τα φόρτισες Παρασκευή και από τότε πήγαν από 100% σε μόνο 85% με 8 ώρες χρήση και χωρίς να τα ξαναβάλεις στη θήκη? Εντυπωσιακό! Είχα την εντύπωση ότι ένας κύκλος χρήσης των ακουστικών εκτός θήκης είναι 10ώρες (σύμφωνα με τη Huawei), και εσένα έπεσε μόνο 15%!
Επίσης, όταν η Huawei λέει πως σου κρατάνε 22ώρες σε συνδιασμό με τη θήκη, αν ο κύκλος είναι 10ώρες, αυτό πρακτικά σημαίνει άλλη μια γεμάτη φόρτιση και μια ακόμα τζούφια (20%). Άρα σα θήκη δεν έχει μεγάλη χωρητικότητα, αυτό καταλαβαίνω.

Π.χ. τα liberty air 2 δίνουν 7ώρες ανα κύκλο και συνολικά 4 κύκλους (δλδ 28ώρες σύνολο). Βεβαία πρακτικά οι 4 κύκλοι δε μου έχουν παίξει ποτέ. Στην τέταρτη φόρτιση, πάει μόνο μέχρι 60%.

Το αναφέρω μήπως το drainage έχει να κάνει και με τη χωρητικότητα της θήκης, σαν hardware(?). Μπορεί και όχι, δε ξέρω.

Προφανώς και ψιλοαδειαζαν (ελαφρα) και τραβάγαν ταυτόχρονα . Οποτε η λογική λέει οτι έπρεπε να είναι στο 100% τα ακουστικά και η βάση περίπου στο 40%. Αυτά είχαν εντελώς άδεια βάση και ακουστικά στο 85%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, li@m είπε

Είναι σίγουρο πως πρόκειται για bug? Επειδή είναι τα πρώτα μου bt ακουστικα στα υπόλοιπα δεν πέφτει η μπαταρία τόσο γρήγορα; 

Δεν θα το ελεγα bug. Κακο προγραμματισμο του software θα το ελεγα. Οπως φαινεται τα ακουστικα ακομη και πληρως φορτισμενα μεσα στην θηκη για καποιο λογω συνεχιζουν να καταναλωνουν ρευμα. Το πιο πιθανο ειναι οτι δεν μπαινουν σε stand-by mode αλλα παραμενουν πληρως ή μερικως ενεργα μεσα στην θηκη ψαχνοντας για περιοδικα για συνδεση. Οποτε ξεφορτιζουν και φορτιζουν απο την μπαταρια της θηκης. Και οχι. Δεν συμβαινει σε ολα τα αντιστοιχα αυτο. Εαν τα χρησιμοποιεις αρκετα και φορτιζεις την θηκη τους καθε μερα ή καθε δυο μερες τοτε δεν ειναι και τοσο προβλημα αυτο (αν και με αυτο η μπαταρια της θηκης κανει πολυ περισσοτερους κυκλους φορτισης απο τους απαραιτητους και αναμενεται να πεθανει πιο γρηγορα απο οτι θα επρεπε). Εαν ομως τα χρησιμοποιεις σποραδικα τοτε ειναι μεγαλο θεμα μιας και οταν θα πας να παρεις την θηκη θα εχεις και θηκη και ακουστικα ξεφορτιστα οταν θα τα χρειαζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωτσοβολος τραγικος, τα παρήγγειλα και εγώ , με δώρο το band και έκπτωση 20ευρω.  69+3 τα μεταφορικά, 72 τελική, όπως άλλωστε μου απάντησαν στο email.

Ήρθε σήμερα ο κουριερ ...... 89 ευρώ και χωρίς το band...

Άρνηση παραλαβής , και αγορά από το πλαίσιο χωρίς το δώρο πλέον αφού έχει τελειώσει η προσφορά.

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dafnoula13 είπε

Κωτσοβολος τραγικος, τα παρήγγειλα και εγώ , με δώρο το band και έκπτωση 20ευρω.  69+3 τα μεταφορικά, 72 τελική, όπως άλλωστε μου απάντησαν στο email.

Ήρθε σήμερα ο κουριερ ...... 89 ευρώ και χωρίς το band...

Άρνηση παραλαβής , και αγορά από το πλαίσιο χωρίς το δώρο πλέον αφού έχει τελειώσει η προσφορά.

Άρα όσοι προλάβαμε και παραγγείλαμε την Κυριακή στα 52 να ετοιμαζόμαστε για άκυρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dafnoula13 είπε

Κωτσοβολος τραγικος, τα παρήγγειλα και εγώ , με δώρο το band και έκπτωση 20ευρω.  69+3 τα μεταφορικά, 72 τελική, όπως άλλωστε μου απάντησαν στο email.

Ήρθε σήμερα ο κουριερ ...... 89 ευρώ και χωρίς το band...

Άρνηση παραλαβής , και αγορά από το πλαίσιο χωρίς το δώρο πλέον αφού έχει τελειώσει η προσφορά.

Ωχ, μην μου λες τέτοια.. Σε εμένα πάντως στην εξέλιξη παραγγελίας ο Κοτσώβολος ακόμα το έχει σε "αναμονή διαθεσιμότητας"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν σας συμβει κατι αναλογο,μιληστε πρωτα τηλεφωνικα με τον Κωτσοβολο,και αν πουλησουν τρελα,μιληστε με συνηγορο και ΓΓΚ και θα βγαλετε 100% ακρη.

Μου ειχε συμβει παλιοτερα με προπαραγγελια απο Public ενος παιχνιδιου με τιμη 100ευρω,το ειχα προλαβει στα 60ευρω.

Παω στο ταμειο να το παρω,και μου ζητανε 100ευρω. Τους λεω''για ξανακοιταξτε την παραγγελια που εχω κανει'',και το πηρα κανονικα στα 60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα και γω το πείραμα που είπε ο φίλος να κλείσω το bluetooth της συσκευής, σε ένα 24ωρο έπεσε "μόνο" 5% η θήκη τους(στα Melomania που έχω δεν έπεσε ούτε μετά από μήνα που τα είχα αχρησιμοποίητα). Όμως με αυτά με ακούνε καλύτερα σε εξωτερικούς χώρους και στο αμάξι, μάλλον λόγω NC, και τα νιώθω πιο σταθερά στο αυτί-τα Melomania κάθε λίγο τα πιέζω να ξαναμπούν στο αυτί αλλιώς θα πέσουν, ειδικά όταν κάνω δουλειές στον κήπο(τσάπα, φρέζα, κλάδεμα).

Σαν συμπέρασμα θα πω ότι αν δεν είχαν αυτό το πρόβλημα με τη μπαταρία θα ήταν τρελό να μην τα πάρει κάποιος, αλλά ακόμα και με αυτό το θέμα είναι μια πάρα πολύ καλή προσφορά.

Όσο για το band δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί ενώ είπα να χρησιμοποιήσω για 1η φορά band στη ζωή μου-αφού ούτε ρολόγια φοράω ούτε τίποτα στα χέρια μου και δεν υπήρχε ποτέ περίπτωση να αγοράσω ξεχωριστό band παρά μόνο αν ήταν πχ σε δώρο- ε μια που το έβγαλα από τη θήκη μια που το πήρε ο μικρός🤨

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως παράγγειλα Κυριακή από Κώτσο με 49+3 μεταφορικά συν το band. Στείλανε τα ακουστικά κ το band περίμενα να αποσταλεί. Χωριστά δέματα. Με παίρνει ο μεταφορέας κ μου λέει έχω δέμα στα 69€. Λέω μέσα μου, περίεργο. Ακόμα κ στην αρχική τιμή να ήταν τα μεταφορικά 3€ που είναι; Του λέω εγώ ξέρω κοστίζει 52€, κρατήστε το κ θα μιλήσω με Κώτσο. Παίρνω τον Κώτσο κ μου λέει έχει γίνει λάθος θα μιλήσει με την μεταφορική να μου το δώσει στα 52€ και θα στείλουν άμεσα κ το band δωρεάν. Στο καπάκι μου ήρθε μήνυμα ότι το έστειλαν το band με άλλη μεταφορική και θα πάω αύριο να παραλάβω στα 52€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι εύκολο να αναφέρετε σε αυτές τις περιπτώσεις αν πρόκειται για τα ακουστικά σε λευκό ή σε άλλο χρώμα (αν είναι κανείς με μαύρο ακόμα καλύτερα). Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, dafnoula13 είπε

Κωτσοβολος τραγικος, τα παρήγγειλα και εγώ , με δώρο το band και έκπτωση 20ευρω.  69+3 τα μεταφορικά, 72 τελική, όπως άλλωστε μου απάντησαν στο email.

Ήρθε σήμερα ο κουριερ ...... 89 ευρώ και χωρίς το band...

Άρνηση παραλαβής , και αγορά από το πλαίσιο χωρίς το δώρο πλέον αφού έχει τελειώσει η προσφορά.

Μου ήρθε κι εμένα σήμερα στα 89 ευρώ ενώ έπρεπε 72, δε το παρέλαβα και τους πήρα τηλ αφού περίμενα 30 λεπτά αναμονή και η κυρία μου είπε ότι θα στείλει στην μεταφορική ενημέρωση να το παραλάβω στο κανονικό ποσό αύριο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...