Προς το περιεχόμενο

Mito vs fiesta καρδια vs μυαλο


ΒουρΝ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειπα να παρατησω την ιδεα του lancia ypsilon(03-11) μιας και δεν ξερω το ψιλοφοβαμαι ,σκεφτηκα να παω για fiesta αλλα το μοντελο πριν του 2008 ειναι πανασχημο το καινουργιο ειναι πιο ωραιο αλλα και πιο ακριβο 5200-5500 ,και λεω αφου παω να δωσω τοσα λεφτα ας παω να τα δωσω για το mito που μαρεσει πολυ εμφανισιακα αν και λιγο πιο ακριβο ακομα απο το fiesta και δεν ξερω αν εχει την εγγυηση του φιεστα

Η χρηση που θελω ειναι για την πολη ,υπαρχει ακομα βεβαια στο μυαλο μου να παρω ενα lancia με πιο λιγα λεφτα να κανω την δουλεια μου

 

Για πειτε λοιπον να ακουσω την καρδια μου ?χαχα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν θα σου γδάρουνε τη Μίτο μέσα στη πόλη η καρδιά σου και η τσέπη σου, τι θα λέει;

αν το αντέξει πάρε κάτι που σου αρέσει.

το φιέστα πάντως είναι τρομερό αυτοκίνητο ειδικά το 1000αράκι τούρμπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, greekfragma είπε

όταν θα σου γδάρουνε τη Μίτο μέσα στη πόλη η καρδιά σου και η τσέπη σου, τι θα λέει;

αν το αντέξει πάρε κάτι που σου αρέσει.

το φιέστα πάντως είναι τρομερό αυτοκίνητο ειδικά το 1000αράκι τούρμπο.

Μωρε και το fiesta μπορει να μου το γδαρουνε οτι και να παρεις βασικα,κοιταω μοντελα fiesta 08-13 γιατι μετα ακριβαινουν αρκετα μεχρι 1200 κυβικα

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/33040621-ford-fiesta

Θα πάω να δω μια αυτό αυριο 

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/35284170-ford-fiesta

Υπάρχει και αυτό βέβαια και δίνει και ένα χρόνο service καλό αυτό edit ακυρο το δευτερο πολυ κακες κριτικες ο συγκεκριμενος 

Επεξ/σία από ΒουρΝ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ΒουρΝ είπε

Ειπα να παρατησω την ιδεα του lancia ypsilon(03-11) μιας και δεν ξερω το ψιλοφοβαμαι ,σκεφτηκα να παω για fiesta αλλα το μοντελο πριν του 2008 ειναι πανασχημο το καινουργιο ειναι πιο ωραιο αλλα και πιο ακριβο 5200-5500 ,και λεω αφου παω να δωσω τοσα λεφτα ας παω να τα δωσω για το mito που μαρεσει πολυ εμφανισιακα αν και λιγο πιο ακριβο ακομα απο το fiesta και δεν ξερω αν εχει την εγγυηση του φιεστα

Η χρηση που θελω ειναι για την πολη ,υπαρχει ακομα βεβαια στο μυαλο μου να παρω ενα lancia με πιο λιγα λεφτα να κανω την δουλεια μου

 

Για πειτε λοιπον να ακουσω την καρδια μου ?χαχα

Τι φοβασαι στο ypsilon; Πανέμορφο το mito! Fiesta 2007 1,4 που οδήγησα δε μου αρεσε και πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jniki10 είπε

Τι φοβασαι στο ypsilon; Πανέμορφο το mito! Fiesta 2007 1,4 που οδήγησα δε μου αρεσε και πολύ.

Αξιοπιστια  αν και απο οτι ειδα δεν ειναι τοσο προβληματικα απλα ελεγα να παω για κατι πιο σιγουρο να εχω το κεφαλι μου ησυχο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι λιγο ασχετος με τα συγκεκριμενα αυτοκινητα, θα σε πω το εξης:

αν εισαι σε νεαρη ηλικια  παρε το ιταλικο γενικα κανε αυτο που λεει η καρδια σου,

ακομη και αν στο χαραξουν κ στεναχωρηθεις,

 

αργοτερα στη ζωη θα κανεις μονο συντηριτικες ,κοστολογημενες ή αναγκαστικες επιλογες σχεδον σε ολα,

τοτε μαλιστα, μια επιλογη ''καρδιας'' θα ξεχειλιζει γεροντο.. απωθημενα!

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πω συνοπτικά  για το ypsilon. το πήρα απο τη μάνα μου σα φοιτητής 2 χρόνια τώρα. εχω γραψει 20κ χιλιόμετρα (τα μισα ειναι στον κόφτη) (Μοτέρ 1.2 8V). Όλα τα σερβις στην αυλή μου (πολύ εύκολο να δουλεψεις).  Δεν έχει κάνει κιχ μοτερικά! Τα προβληματα που εχουν προκύψει είναι τα εξής: Λαμπάκι για αερόσακους, διακόπτης παραθύρου οδηγού, καμμενα λαμπάκια στην κονσόλα του air condition, δεν δουλευει το φως στο πορτ μπαγκαζ  και κάποια στιγμή δε μου δούλευε το κουμπι που ανοιγει το πορτ μπαγκαζ (έφτιαξε μόνο του μαγικά) και κλασσικά το ηλεκτρικό τιμόνι βγαζει σφάλμα μετα απο δυο αλλαγες αισθητηρα ροπής. Τα περισσοτερα είναι πολύ συνηθισμένα οπως έχω δει και σε αρκετα φόρουμ . 

Δε ξέρω την ηλικία και τις ανάγκες σου αλλα αν ρωτούσες εμενα θα σου έλεγα να πάρεις ΜΙΤΟ! αναμεσα σε αυτές τις επιλογές βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, yioula είπε

ειμαι λιγο ασχετος με τα συγκεκριμενα αυτοκινητα, θα σε πω το εξης:

αν εισαι σε νεαρη ηλικια  παρε το ιταλικο γενικα κανε αυτο που λεει η καρδια σου,

ακομη και αν στο χαραξουν κ στεναχωρηθεις,

 

αργοτερα στη ζωη θα κανεις μονο συντηριτικες ,κοστολογημενες ή αναγκαστικες επιλογες σχεδον σε ολα,

τοτε μαλιστα, μια επιλογη ''καρδιας'' θα ξεχειλιζει γεροντο.. απωθημενα!

 

Θα παω μια για το fiesta μιας και ενταξει δεν ειναι ασχημο αν δω οτι ακομα θελω το mito θα το πουλησω και θα παρω ενα mito 

1 λεπτό πριν, jniki10 είπε

Θα σου πω συνοπτικά  για το ypsilon. το πήρα απο τη μάνα μου σα φοιτητής 2 χρόνια τώρα. εχω γραψει 20κ χιλιόμετρα (τα μισα ειναι στον κόφτη) (Μοτέρ 1.2 8V). Όλα τα σερβις στην αυλή μου (πολύ εύκολο να δουλεψεις).  Δεν έχει κάνει κιχ μοτερικά! Τα προβληματα που εχουν προκύψει είναι τα εξής: Λαμπάκι για αερόσακους, διακόπτης παραθύρου οδηγού, καμμενα λαμπάκια στην κονσόλα του air condition, δεν δουλευει το φως στο πορτ μπαγκαζ  και κάποια στιγμή δε μου δούλευε το κουμπι που ανοιγει το πορτ μπαγκαζ (έφτιαξε μόνο του μαγικά) και κλασσικά το ηλεκτρικό τιμόνι βγαζει σφάλμα μετα απο δυο αλλαγες αισθητηρα ροπής. Τα περισσοτερα είναι πολύ συνηθισμένα οπως έχω δει και σε αρκετα φόρουμ . 

Δε ξέρω την ηλικία και τις ανάγκες σου αλλα αν ρωτούσες εμενα θα σου έλεγα να πάρεις ΜΙΤΟ! αναμεσα σε αυτές τις επιλογές βεβαια.

Ειναι γνωστο οτι τα γαλλικα-ιταλικα θα βγαλουν θεματακια με τα ηλεκτρονικα παρολαυτα μοτερικα ειναι αξιοπιστα,ναι ωραιο το μιτο αλλα αυτην την στιγμη και οικονομικα ξεφευγουμε οποτε υπομονη ισως στο μελλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, greekfragma είπε

το φιέστα πάντως είναι τρομερό αυτοκίνητο ειδικά το 1000αράκι τούρμπο.

Αναφορικα θα σου πω οτι εχω παραγγειλει για φιλους (και 1 φιλο για συνεργειο) 3 κυλινδροκεφαλες απο τα συγκεκριμενα.

Γενικοτερα η κατασταση με τα πιεσμενα 1000ρακια θα φανει σε λιγο καιρο που ολα θα χτυπανε μοτερ για πλακα.

Ειναι μια μοδα που θα περασει μολις αρχισουν τα προβληματα.

4 λεπτά πριν, ΒουρΝ είπε

Θα παω μια για το fiesta μιας και ενταξει δεν ειναι ασχημο αν δω οτι ακομα θελω το mito θα το πουλησω και θα παρω ενα mito 

Το fiesta παντως εαν δεν το εχεις δει απο κοντα και δεν εχεις κατσει μεσα μην το παρεις.

Δικη μου γνωμη (το εχω νοικιασει μια εβδομαδα στη ροδο) πολυ φτηνα υλικα-κατασκευη στο εσωτερικο.

Απο μοτερ μια χαρα ειναι δεν εχουνε θεματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, JDROGAS είπε

Αναφορικα θα σου πω οτι εχω παραγγειλει για φιλους (και 1 φιλο για συνεργειο) 3 κυλινδροκεφαλες απο τα συγκεκριμενα.

Γενικοτερα η κατασταση με τα πιεσμενα 1000ρακια θα φανει σε λιγο καιρο που ολα θα χτυπανε μοτερ για πλακα.

Ειναι μια μοδα που θα περασει μολις αρχισουν τα προβληματα.

Το fiesta παντως εαν δεν το εχεις δει απο κοντα και δεν εχεις κατσει μεσα μην το παρεις.

Δικη μου γνωμη (το εχω νοικιασει μια εβδομαδα στη ροδο) πολυ φτηνα υλικα-κατασκευη στο εσωτερικο.

Απο μοτερ μια χαρα ειναι δεν εχουνε θεματα.

Έχω δει μόνο φωτο βίντεο ,είναι αξιοπιστα το πρώτο σε αγορές σε αγγλια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ΒουρΝ είπε

Έχω δει μόνο φωτο βίντεο ,είναι αξιοπιστα το πρώτο σε αγορές σε αγγλια 

Δες το κατσε μεσα,οδηγησε το.

Το οτι ειναι πρωτο σε πωλησεις στην Αγγλια δεν μου λεει τιποτα.

Ανεκαθεν οι Αγγλοι προτιμουσαν τα ford γιατι ηταν παντοτε τσαμπα. (εχω φιλο αδελφικο στην Αγγλια)

Eιχαν εργοστασια στην Αγγλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, JDROGAS είπε

Δες το κατσε μεσα,οδηγησε το.

Το οτι ειναι πρωτο σε πωλησεις στην Αγγλια δεν μου λεει τιποτα.

Ανεκαθεν οι Αγγλοι προτιμουσαν τα ford γιατι ηταν παντοτε τσαμπα. (εχω φιλο αδελφικο στην Αγγλια)

Eιχαν εργοστασια στην Αγγλια.

Δεν έχω καμια τρελή εμπειρία με αμαξια το πρώτο μου θα είναι ουσιαστικά μόνο ένα xsara του πατέρα μου οδηγαω ,οπότε δεν θα μπορώ να καταλάβω και πολλά 

Επεξ/σία από ΒουρΝ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ΒουρΝ είπε

Μωρε και το fiesta μπορει να μου το γδαρουνε οτι και να παρεις βασικα,κοιταω μοντελα fiesta 08-13 γιατι μετα ακριβαινουν αρκετα μεχρι 1200 κυβικα

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/33040621-ford-fiesta

Θα πάω να δω μια αυτό αυριο 

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/35284170-ford-fiesta

Υπάρχει και αυτό βέβαια και δίνει και ένα χρόνο service καλό αυτό edit ακυρο το δευτερο πολυ κακες κριτικες ο συγκεκριμενος 

Εάν οι μαντράδες τα πουλάνε τόσο, ποσο τα σκότωσαν οι ιδιοκτήτες τους ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να επιλέξεις αυτό που σε κάνει χαρούμενο κ σε παρακινεί να το προσέξεις πιο πολύ.

Πάντως, αυτη η frameless πόρτα στο mito είναι τρομερή σχεδιαστική λεπτομέρεια (επίσης δεν την συναντάς εύκολα/ μπορεί κ καθόλου σε αυτή την κατηγορία)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, TechnoState είπε

Να επιλέξεις αυτό που σε κάνει χαρούμενο κ σε παρακινεί να το προσέξεις πιο πολύ.

Πάντως, αυτη η frameless πόρτα στο mito είναι τρομερή σχεδιαστική λεπτομέρεια (επίσης δεν την συναντάς εύκολα/ μπορεί κ καθόλου σε αυτή την κατηγορία)

Είναι λίγο ακριβουτσικα βέβαια άλλη δίνουν τα διπλάσια για αμαξι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...