Προς το περιεχόμενο

Κομμένο ρεύμα και λογαριασμος


GREGORYMO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, korakios είπε

δεν ξέρω πόσο χρόνο κάνει η ΔΕΗ να εκδώσει λογαριασμό απο τη στιγμή που πάρει τη μέτρηση απο ΔΕΔΔΗΕ

πάντως σίγουρα δεν γλυτώνεις τη χρέωση , απλά ίσως σε συμφέρει να πας αύριο να κάνεις διακανονισμό για να μην προστεθούν και οι νέες κιλοβατώρες.

Στο άλλο το θέμα γιατί δεν έλεγες οτι είχες χρέος δεν μπορώ να καταλάβω....

Χρέος ΤΟΣΟ ώστε να κόψουν το ρεύμα.

9 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Αν δεν μετρησαν οταν το εκοψαν, τωρα. Αλλιως δεν ξερω αν θα σου ερχονται ανα 2 μηνες με το ιδιο χρεος, ή μονο οταν πας να το ξανα συνδεσεις. Παρε ΔΕΗ να μαθεις.

Δεν καταλαβαινω, γιατι το ινσομνια να ξερει ντε και καλα τις απαντησεις σε ολα τα ερωτηματα?

Δεν είναι θέμα ινσομνια, αλλά αν υπάρχει κάποιος που του έχει τύχει παρόμοια περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GREGORYMO είπε

Χρέος ΤΟΣΟ ώστε να κόψουν το ρεύμα.

πάει με χρονική διάρκεια , όχι με ποσό.

Μετά απο διακανονισμό όλο και στενεύει το χρονικό περιθώριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dynamics είπε

τι χρεος μιλαμε?σε διακανονισμο δινεις καποια προκαταβολη και μπαινει τουλαχιστον 12 δοσεις το χρεος

αναλογα το προς διακανονισμό ποσό.Πχ για 12μηνες είναι πάνω απο 1000€,για κάτω απο 1000€ είναι 8 δόσεις ?Κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

αναλογα το προς διακανονισμό ποσό.Πχ για 12μηνες είναι πάνω απο 1000€,για κάτω απο 1000€ είναι 8 δόσεις ?Κάτι τέτοιο.

νομιζω οτι εχεις δικιο γιαυτο τον ρωτησα τι χρεος περιπου πχ αν ειναι 2000 πας πανω απο 12 δοσεις κτλ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Dynamics είπε

νομιζω οτι εχεις δικιο γιαυτο τον ρωτησα τι χρεος περιπου πχ αν ειναι 2000 πας πανω απο 12 δοσεις κτλ 

Βρηκα το https://www.naftemporiki.gr/finance/story/1693619/dei-ruthmisi-ofeilon-katanaloton-pos-diamorfonontai-doseis-kai-prokataboli 

Και πρέπει  να πληρώνεις την δόση και τους λογαριασμούς γιατί αλλιώς χάνεται η ρυθμιση.

 

Βeen there,doing that.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Βρηκα το https://www.naftemporiki.gr/finance/story/1693619/dei-ruthmisi-ofeilon-katanaloton-pos-diamorfonontai-doseis-kai-prokataboli 

Και πρέπει  να πληρώνεις την δόση και τους λογαριασμούς γιατί αλλιώς χάνεται η ρυθμιση.

 

Βeen there,doing that.

 

 

πληρωνεις δοσεις στην ωρα τους και σιγουρα εκκαθαριστικο(4μηνο) δεν ειμαι σιγουρος οτι πρεπει κ το εναντι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dynamics είπε

πληρωνεις δοσεις στην ωρα τους και σιγουρα εκκαθαριστικο(4μηνο) δεν ειμαι σιγουρος οτι πρεπει κ το εναντι

Δεν ξέρω αν ισχύει κάτι διαφορετικό για τους έναντι.Οταν με κάλεσαν απο την εισπρακτική για το υπόλοιπο και κάναμε τον διακανονισμό μου είπε ότι πρέπει να πληρώνονται όλοι στην ώρα τους,και το ακολουθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν ξέρω αν ισχύει κάτι διαφορετικό για τους έναντι.Οταν με κάλεσαν απο την εισπρακτική για το υπόλοιπο και κάναμε τον διακανονισμό μου είπε ότι πρέπει να πληρώνονται όλοι στην ώρα τους,και το ακολουθώ.

οτι σου λεει η εισπρακτικη μην την ακους!την δουλεια της κανει...επειδη ειμαι σε περιπτωση σαν εσενα δεν εχω πληρωσει τον τελευταιο εναντι χαμηλο ποσο αλλα δν ειχε γινει καταμετριση γιαυτο κ περιμενω τον 4μηνο για να μπορεσω να εχω το συνολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε βρε φιλε... εισαι αυτος που ελεγε οτι δεν εχει ρευμα ξαφνικα. σε ρωτησα αν παιζει χρεος και ησουν κατηγορηματικος οτι δεν παιζει. ερχεσαι τωρα ενα μηνα μετα και λες οτι σου το εκοψαν λογω χρεους. δεν μπορω να καταλαβω. τι ανθρωπος εισαι...

  • Like 1
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, xsterg είπε

κατσε βρε φιλε... εισαι αυτος που ελεγε οτι δεν εχει ρευμα ξαφνικα. σε ρωτησα αν παιζει χρεος και ησουν κατηγορηματικος οτι δεν παιζει. ερχεσαι τωρα ενα μηνα μετα και λες οτι σου το εκοψαν λογω χρεους. δεν μπορω να καταλαβω. τι ανθρωπος εισαι...

Χρέος ΤΟΣΟ ώστε να το κόψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

Ρώτησα εγώ για διακανονισμό ?

Γιατί απαντάτε αλλά νταλον ?

12 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Το ρεύμα είναι κομμένο από 01 Μαρτίου, λόγω χρέους.

Το ερωτημα μου είναι τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση:

1) θα εκδοθεί λογαριασμός τώρα που θα περάσει ο δεδδηε  ?

2) θα εκδοθεί λογαριασμος όταν γίνει ο διακανονισμός ? 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...