Προς το περιεχόμενο

Αγορά υβριδικού με ηλιοροφή


drspiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά. Σκέφτομαι σιγά-σιγά να πάω σε υβριδικό ή mild-hybrid SUV (ή crossover). Ερχόμενος από μακροχρόνια κατοχή cabrio, η παρουσία εργοστασιακής ηλιοροφής - που για τους περισσότερους περνάει απαρατήρητη ή και άχρηστη - για μένα είναι σχεδόν απαραίτητη.

Υπάρχει κάποια πρόταση με τιμή έως τα 23 χιλιάρικά;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hybrid + SUV/Crossover + οροφή και να είναι κάτω από 23k μόνο το Ford Puma και το Suzuki Vitara (ίσως και το S-cross) μπορώ να σκεφτώ. Kona και Stonic ίσως να βγαίνουν επίσης στην τιμή αλλά δε ξέρω τι παίζει με οροφές, δε βλέπω κάτι στα site τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/4/2021 στις 4:18 ΜΜ, tzampatzis είπε

Hybrid + SUV/Crossover + οροφή και να είναι κάτω από 23k μόνο το Ford Puma και το Suzuki Vitara (ίσως και το S-cross) μπορώ να σκεφτώ. Kona και Stonic ίσως να βγαίνουν επίσης στην τιμή αλλά δε ξέρω τι παίζει με οροφές, δε βλέπω κάτι στα site τους.

Stonic δε φερνουν με ηλιοροφη, ρωτησα κι εγω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/4/2021 στις 4:18 ΜΜ, tzampatzis είπε

Hybrid + SUV/Crossover + οροφή και να είναι κάτω από 23k μόνο το Ford Puma και το Suzuki Vitara (ίσως και το S-cross) μπορώ να σκεφτώ. Kona και Stonic ίσως να βγαίνουν επίσης στην τιμή αλλά δε ξέρω τι παίζει με οροφές, δε βλέπω κάτι στα site τους.

Και το Puma καβαλάει η τιμή προ φόρων οπότε δεν θα συμφέρει η αγορά

Βασικά σε αυτά τα λεφτά @drspiros mHybrid και ηλιοροφή σε SUV δεν νομίζω να βρείς. Υπολόγισε ότι τα περισσότερα φθηνά SUV είναι ανάμεσα στα 20.000ε - 22.000ε

Η ηλιοροφή είναι > 800+ ανάλογα με το αμάξι

Βάλε την αλλαγή στους φόρους λόγω της αύξησης της τιμής μιλάμε για 24.000+

Επίσης μπορεί να περιμένεις 6+ μήνες για παραγγελία γιατί εκτός απο την Seat που έχει αγάπη ο εισαγωγέας στις ηλιοροφές δεν πρέπει να παίζει άλλος εισαγωγέας που να φέρνει με ηλιοροφή ώστε να βρείς ετοιμοπαράδοτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...