Προς το περιεχόμενο

Πληρωμη μεσω ΕΤΕ των δοσεων.


vounisios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλοι μου καλησπερα. Θα ηθελα να με βοηθουσατε πως μπορω να πληρωσω-θα εχω 5-6 δοσεις-τον οδοντογιατρο μου  απο τον λογαριασμο μου που εχω στην Εθνικη Τραπεζα Ελλαδας(ΕΤΕ) απο την οποια πληρωνωμαι καθε μηνα την Συνταξη μου. Εννοειται οτι τα παιρνω απο το μηχανημα χωρις να περιμενω εξω στην ουρα[και ειναι αρκετη ωρα αναμονη].  Δηλαδη, το προβλημα μου ειναι το εξης:  Μπαινω με τους κωδικους μου στο συστημα της ΕΤΕ, αριστερα εχει διαφορες επιλογες. Εδω τι επιλεγω ? Θα ηθελα να μου λεγατε πως & τι επιλογες να κανω για πληρωμη των δοσεων.Σας ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν πληρωσες με πιστωτικη καρτα, θα σου ερχεται λογαριασμος και μεσα απο το ebanking θα μπαινεις να πληρωνεις το υπολοιπο αυτου απο τον βασικο λογαριασμο σου.

Αν δεν πληρωσες με πιστωτικη, δεν υπαρχουν και δοσεις. Απλα συμφωνησατε να τους δινεις καθε μηνα χ ποσο. Θα πρεπει να στειλεις εμβασμα

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς θέλεις να κάνεις.

Θα πληρώσεις με πιστωτική σε δόσεις ή κανόνισες απλά με το γιατρό να του καταθέτεις απλά το ποσό σε δόσεις στον τραπεζικό του λογαριασμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν δυο χρονια ειχα ξανακανει εργασιες οδοντικες στο γιατρο. Ηταν ενα υπολοιπο-περα απο προκαταβολη που ειχα δωσει-περιπου 1200 ευρω.ωραια μεχρι εδω. Για να μην πηγαινω στο ιατρειο να πληρωνω εκει δοσεις μετρητων, συμφωνησαμε, αφου μου εδωσε τον αριθμο λογ. της ΕΤΕ που ειχε, να πηγαινω τραπεζα & να του βαζω πχ 200 ευρω το μηνα στο εσωτερικο μηχανημα που διατηρει η ΕΤΕ οχι στο ΑΤΜ που εχει απ εξω. και μετα απο 6 μηνες το ξοφλησα.   Τωρα θελω απο εδω απο το σπιτι μου μεσω Η/Υ  να το πληρωνω...Γινεται αυτο ή οχι ?  Ευχαριστω & παλι.

Υ.Γ   Δεν θελω να μπλεξω με εμβασματα & τετοια & να μην πηγαινω στην τραπεζα & να στηνομαι στις ουρες αφου εχω Υπολογιστη.

10 λεπτά πριν, Bitbit είπε

εγώ δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς θέλεις να κάνεις.

Θα πληρώσεις με πιστωτική σε δόσεις ή κανόνισες απλά με το γιατρό να του καταθέτεις απλά το ποσό σε δόσεις στον τραπεζικό του λογαριασμό;

Αυτο....να τον πληρωνω με μηνιατικες ισες δοσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, vounisios είπε

Πριν δυο χρονια ειχα ξανακανει εργασιες οδοντικες στο γιατρο. Ηταν ενα υπολοιπο-περα απο προκαταβολη που ειχα δωσει-περιπου 1200 ευρω.ωραια μεχρι εδω. Για να μην πηγαινω στο ιατρειο να πληρωνω εκει δοσεις μετρητων, συμφωνησαμε, αφου μου εδωσε τον αριθμο λογ. της ΕΤΕ που ειχε, να πηγαινω τραπεζα & να του βαζω πχ 200 ευρω το μηνα στο εσωτερικο μηχανημα που διατηρει η ΕΤΕ οχι στο ΑΤΜ που εχει απ εξω. και μετα απο 6 μηνες το ξοφλησα.   Τωρα θελω απο εδω απο το σπιτι μου μεσω Η/Υ  να το πληρωνω...Γινεται αυτο ή οχι ?  Ευχαριστω & παλι.

Υ.Γ   Δεν θελω να μπλεξω με εμβασματα & τετοια & να μην πηγαινω στην τραπεζα & να στηνομαι στις ουρες αφου εχω Υπολογιστη.

Αυτο....να τον πληρωνω με μηνιατικες ισες δοσεις.

Εχεις ebanking? Θα του κάνεις μεταφορά/έμβασμα στον λογαριασμό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, vounisios είπε

Πριν δυο χρονια ειχα ξανακανει εργασιες οδοντικες στο γιατρο. Ηταν ενα υπολοιπο-περα απο προκαταβολη που ειχα δωσει-περιπου 1200 ευρω.ωραια μεχρι εδω. Για να μην πηγαινω στο ιατρειο να πληρωνω εκει δοσεις μετρητων, συμφωνησαμε, αφου μου εδωσε τον αριθμο λογ. της ΕΤΕ που ειχε, να πηγαινω τραπεζα & να του βαζω πχ 200 ευρω το μηνα στο εσωτερικο μηχανημα που διατηρει η ΕΤΕ οχι στο ΑΤΜ που εχει απ εξω. και μετα απο 6 μηνες το ξοφλησα.   Τωρα θελω απο εδω απο το σπιτι μου μεσω Η/Υ  να το πληρωνω...Γινεται αυτο ή οχι ?  Ευχαριστω & παλι.

Υ.Γ   Δεν θελω να μπλεξω με εμβασματα & τετοια & να μην πηγαινω στην τραπεζα & να στηνομαι στις ουρες αφου εχω Υπολογιστη.

Αυτο....να τον πληρωνω με μηνιατικες ισες δοσεις.

Και γιατί δεν το λες με απλά λόγια, γιατί δεν έγραφες από την αρχή "θέλω να καταθέσω χρήματα στο λογαριασμό του"?

Ναι γίνεται μέσα από το i-bank και εύκολα, επιλέγεις αριστερά εκεί που λέει "μεταφορές πληρωμές", μετά επιλέγεις "μεταφορά σε τρίτο η επιχείρηση", μετά "λογαριασμός εθνικής τράπεζας", και συμπληρώνεις αριθμό λογαριασμού / ποσό / αιτιολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μπραβο......αυτο ηθελα....δεν το εγραψα εγω σωστα....σορρυ φιλοι μου...Θελει λοιπον να επιλεξω μεταφορες πληρωμες....οποτε ευκολα γινεται η πληρωμη καθε μηνα.....Σας ευχαριστω παρα πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...