Προς το περιεχόμενο

Λάθος δέμα από Κίνα


Marieleftheria

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Αποφάσισα πρώτη φορά κι εγώ να παραγγείλω κάτι από το εξωτερικό. Παράγγειλα λοιπόν παπούτσια από το www.sneakerx.ru. Όλα καλά, τα πλήρωσα με prepaid κάρτα, άργησαν 2 μήνες ακριβώς βέβαια(δεν ξέρω πόσο παίρνει συνήθως) και εχθές έφτασε επιτέλους με ΕΛΤΑ. Όμως τι έφτασε; Ένα κουτάκι πιο μικρό και από το χέρι μου!! και όχι παπούτσια! Δεν το παρέλαβα καν, είπα στα ΕΛΤΑ πως θα τους ειδοποιήσω σχετικά. Δεν ξέρω τι πήγε λάθος. Το site τους μου φαινόταν αξιόπιστο, καθώς επείδη είχαν αργήσει έστελνα μειλ και μου απαντούσαν κανονικά σε όλα κλπ.. 

Έχω ήδη στείλει mail να μάθω τι έγινε και αναμένω. Αλλά επειδή ήδη πήρε καιρό και θα πάρει κι άλλο, το μόνο που θέλω είναι επιστροφή χρημάτων και όχι να περιμένω την αλλαγή τους!! Έχω ελπίδες; Κάποια ιδέα; Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;

αχ ευχαριστώ εκ των προτέρων

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

印加人 000004154848646846868468646844688648
Πρέπει να είναι το τηλέφωνο από το κινεζικό ΙΝΚΑ

05.jpg

Υ.Γ. Βλέπεις ένα μη ασφαλές ανορθόγραφο κινεζικό site σε ρώσικο host και αναρωτιέσαι ή γράφεις οτι σου φάνηκε legit..........

FYI τα phising sites δεν έχουν μόνο...μωράκι 19 σε ψάχνει κάλεσε τώρα........

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα ωραία τα λες, αλλά όπως σου είπα πρώτη φορά παράγγειλα από εξωτερικό! Θα προσπαθήσω να βγάλω άκρη, ευχαριστώ για το τηλέφωνο 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Marieleftheria είπε

Με μια prepaid της cosmote..

Με prepaid της cosmote..

Χωρις παυπαλ;

Αν ναι χαιρετίσματα

Αυτο το φουβου να ξέρεις εχει καταστρέψει πολύ κόσμο με το marketplace, το 90% ειναι απατεώνες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως καταλαβαίνω την πάτησα! Καλά να πάθω! 😋 Όχι δεν είναι paypal νομιζω. Λέει απλά cosmote prepaid MasterCard.. 

ωραία οπότε δεν μπορώ να κανώ το οτιδήποτε έτσι;😅 απλά ξεχνάω το όλο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Marieleftheria είπε

Όπως καταλαβαίνω την πάτησα! Καλά να πάθω! 😋 Όχι δεν είναι paypal νομιζω. Λέει απλά cosmote prepaid MasterCard.. 

ωραία οπότε δεν μπορώ να κανώ το οτιδήποτε έτσι;😅 απλά ξεχνάω το όλο θέμα

Τα ίδια και μια συνάδελφος μου…

Έρχεται πριν 2 μήνες και μου λέει να της πληρώσω με δική μου χρεωστική κάρτα μιας χρήσης μια αγορά της για παπούτσια HOKA…

Οκ της λέω… μπες στην σελίδα που θέλεις να αγοράσεις…κάνε όλη την διαδικασία και μόλις έρθει η στιγμή της πληρωμής φώναξε με….

87 ευρώ η αγορά…

Της έστειλε κανονικά παπούτσια ο απατεώνας, αλλά δεν ήταν HOKA αλλά μάρκα Kangaroo…

Τόσο χάλια ποιότητα ούτε το Σάββατο στην λαϊκή…

Μετά μου κλαίγονταν… και να κάνουμε αμφισβήτηση κλπ κλπ…

Έστειλα μια αμφισβήτηση για τα μάτια του κόσμου, αλλά της ξεκαθάρισα να μην τρέφει ελπίδες…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αα μάλιστα 😋 κρίμα όμως.. ε ας το ξεχάσω λοιπόν κι εγώ με τη σειρά μου κι εαν μπορέσω να κάνω κανένα report κάτι για να μην την πατήσουν κι άλλοι, θα το κάνω

23 λεπτά πριν, andreas1gr είπε

Τα ίδια και μια συνάδελφος μου…

Έρχεται πριν 2 μήνες και μου λέει να της πληρώσω με δική μου χρεωστική κάρτα μιας χρήσης μια αγορά της για παπούτσια HOKA…

Οκ της λέω… μπες στην σελίδα που θέλεις να αγοράσεις…κάνε όλη την διαδικασία και μόλις έρθει η στιγμή της πληρωμής φώναξε με….

87 ευρώ η αγορά…

Της έστειλε κανονικά παπούτσια ο απατεώνας, αλλά δεν ήταν HOKA αλλά μάρκα Kangaroo…

Τόσο χάλια ποιότητα ούτε το Σάββατο στην λαϊκή…

Μετά μου κλαίγονταν… και να κάνουμε αμφισβήτηση κλπ κλπ…

Έστειλα μια αμφισβήτηση για τα μάτια του κόσμου, αλλά της ξεκαθάρισα να μην τρέφει ελπίδες…

Αα μάλιστα 😋 κρίμα όμως.. ε ας το ξεχάσω λοιπόν κι εγώ με τη σειρά μου κι εαν μπορέσω να κάνω κανένα report κάτι για να μην την πατήσουν κι άλλοι, θα το κάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν νομίζω πως ήταν λάθος που δεν παρέλαβες. Πως θα αποδείξεις ότι σου στείλανε λάθος ή άλλα αντ' άλλων προϊόν? Τώρα απλά φαίνεται ότι δεν πήγες να παραλάβεις ποτέ το οποίο ρίχνει το φταίξιμο αποκλειστικά σε σένα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, moutsa είπε

Λογικά έχεις προστασία από την MasterCard κάνε ένα τηλέφωνο στην εθνική και ρωτά αν μπορεις να κανείς αμφισβήτηση συναλλαγής.

Α ευχαριστω πολυ, θα παρω αυριο κιολας!!

53 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Καταρχήν νομίζω πως ήταν λάθος που δεν παρέλαβες. Πως θα αποδείξεις ότι σου στείλανε λάθος ή άλλα αντ' άλλων προϊόν? Τώρα απλά φαίνεται ότι δεν πήγες να παραλάβεις ποτέ το οποίο ρίχνει το φταίξιμο αποκλειστικά σε σένα

Όντως! Θα παω να τα παρω αυριο, να δουμε τι εχει μεσα.. απλως σκεφτηκα οτι εαν δεν το ανοιξω ισως ειναι καλυτερα.. μη μου λενε μετα ε τοτε γιατι το ανοιξες; 
τους ειπα να το κρατησουν στο ΕΛΤΑ και θα τους πω τι θα κανω, οποτε θα το παρω αυριο και βλεπουμε, ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Marieleftheria είπε

Όντως! Θα παω να τα παρω αυριο, να δουμε τι εχει μεσα.. απλως σκεφτηκα οτι εαν δεν το ανοιξω ισως ειναι καλυτερα.. μη μου λενε μετα ε τοτε γιατι το ανοιξες; 
τους ειπα να το κρατησουν στο ΕΛΤΑ και θα τους πω τι θα κανω, οποτε θα το παρω αυριο και βλεπουμε, ευχαριστω!

Θα σου πρότεινα μόλις το πάρεις να το τραβήξεις βίντεο στα στοιχεία αποστολής αρχικά και μετά καθώς θα το ανοίγεις. Δεν ξέρω αν έχει και μεγάλη σημασία μιας και δεν είναι με paypal, αλλά για να τους το δείξεις αν σου πουν μα και μου και να τους πεις ότι θα το ανεβάσεις στα σόσιαλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Θα σου πρότεινα μόλις το πάρεις να το τραβήξεις βίντεο στα στοιχεία αποστολής αρχικά και μετά καθώς θα το ανοίγεις. Δεν ξέρω αν έχει και μεγάλη σημασία μιας και δεν είναι με paypal, αλλά για να τους το δείξεις αν σου πουν μα και μου και να τους πεις ότι θα το ανεβάσεις στα σόσιαλ

Καλή ιδέα θα το κάνω, αν χρειαστεί να υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Marieleftheria είπε

Καλή ιδέα θα το κάνω, αν χρειαστεί να υπάρχει.

Δύσκολο όπως είπε και ο φίλος από πάνω. Οπότε από εδώ και πέρα οι αγορές από εξωτερικό μόνο με paypal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...