Προς το περιεχόμενο

Λάθος δέμα από Κίνα


Marieleftheria

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 8/4/2021 στις 5:58 ΜΜ, Marieleftheria είπε

Όπως καταλαβαίνω την πάτησα! Καλά να πάθω! 😋 Όχι δεν είναι paypal νομιζω. Λέει απλά cosmote prepaid MasterCard.. 

ωραία οπότε δεν μπορώ να κανώ το οτιδήποτε έτσι;😅 απλά ξεχνάω το όλο θέμα

Τουλάχιστον πήγαινε πάρε το κουτάκι να μάθουμε τι έχει. Τσίχλες, πέτρες, λιναρόσπορο, κουκιά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

Τουλάχιστον πήγαινε πάρε το κουτάκι να μάθουμε τι έχει. Τσίχλες, πέτρες, λιναρόσπορο, κουκιά...

Πραγματικά κι εγώ το έχω περιέργεια, θα μάθω και θα σας πω😅 αν και απ´οτι διαβάζω σε διάφορα σάιτ πρέπει να έχει rayban γυαλιά ηλίου, κακής ποιότητας βέβαια χαχ

Στις 9/4/2021 στις 12:17 ΠΜ, kallonos είπε

Δύσκολο όπως είπε και ο φίλος από πάνω. Οπότε από εδώ και πέρα οι αγορές από εξωτερικό μόνο με paypal.

Εάν ξανακάνω πότε😇 όμως ναι πραγματικά θέλει προσοχή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/4/2021 στις 11:58 ΜΜ, tzitzikas2 είπε

Τουλάχιστον πήγαινε πάρε το κουτάκι να μάθουμε τι έχει. Τσίχλες, πέτρες, λιναρόσπορο, κουκιά...

Λοιπόν ναι, τελικά ηταν γυαλιά rayban με τη θήκη τους, με όλα😂 εννοείται πολύ κακιάς ποιότητας βέβαια!

α! Να σημειώσω ότι μου απάντησαν από την "εταιρεία" , ανταλλάξαμε κάποια μειλ και απ ότι είπαν και καλά θα μου βάλουν ένα ποσό 43% 😂 αν όντως το βάλουν θα είναι έκπληξη.

Επεξ/σία από Marieleftheria
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/4/2021 στις 6:24 ΜΜ, andreas1gr είπε

Τα ίδια και μια συνάδελφος μου…

Έρχεται πριν 2 μήνες και μου λέει να της πληρώσω με δική μου χρεωστική κάρτα μιας χρήσης μια αγορά της για παπούτσια HOKA…

Οκ της λέω… μπες στην σελίδα που θέλεις να αγοράσεις…κάνε όλη την διαδικασία και μόλις έρθει η στιγμή της πληρωμής φώναξε με….

87 ευρώ η αγορά…

Της έστειλε κανονικά παπούτσια ο απατεώνας, αλλά δεν ήταν HOKA αλλά μάρκα Kangaroo…

Τόσο χάλια ποιότητα ούτε το Σάββατο στην λαϊκή…

Μετά μου κλαίγονταν… και να κάνουμε αμφισβήτηση κλπ κλπ…

Έστειλα μια αμφισβήτηση για τα μάτια του κόσμου, αλλά της ξεκαθάρισα να μην τρέφει ελπίδες…

Μέγα λάθος να πληρώσεις με δικιά σου κάρτα παραγγελία κάποιου άλλου....

Βέβαια μπορεί να είχες βλέψεις για την συνάδελφο οπότε πάσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, panoskir είπε

Μέγα λάθος να πληρώσεις με δικιά σου κάρτα παραγγελία κάποιου άλλου..

Που είναι το πρόβλημα;;;

Όταν κάποιος δεν είναι εξοικειωμένος με τις on line αγορές – πληρωμές και το σημαντικότερο ότι δεν θέλει να μάθει, τότε απλά κάνεις εξυπηρέτηση και πληρώνεις εσύ με κάρτα μιας χρήσεως…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Έπαθα και εγώ το ίδιο. Παρειγειλα 2 ζευγάρια παπούτσια και μου ήρθε ένα πακετακι με ένα γυαλί reyban. Μπορεί καποιος να με συμβουλέψει τι να κάνω η να ξεγράψω τα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, billthanasas είπε

Έπαθα και εγώ το ίδιο. Παρειγειλα 2 ζευγάρια παπούτσια και μου ήρθε ένα πακετακι με ένα γυαλί reyban. Μπορεί καποιος να με συμβουλέψει τι να κάνω η να ξεγράψω τα χρήματα.

Αν πλήρωσες με PayPal τότε θα πάρεις πίσω τα χρήματα σου. 

Προϋπόθεση να έχεις βγάλει βίντεο την στιγμή που ανοίγεις το δέμα για να αποδείξεις ότι ισχύουν αυτά που λες. 

Αν αγόρασες από κατάστημα του ebay, AliExpress, banggood, τότε πάλι θα πάρεις τα χρήματα σου πίσω. 

Αν πλήρωσες απλά με κάρτα ή μεταφορά χρημάτων και ο απατεώνας είναι στο εξωτερικό, κλάφτα... Και μην ελπίζεις σε πολλά......... 

Δες και πιο πάνω την αντίστοιχη περίπτωση συναδέλφου μου που της πλήρωσα εγώ την παραγγελία της.... 

Επεξ/σία από andreas1gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...