Προς το περιεχόμενο

Τί μου θυμίζει...; Τί μου θυμίζει...;


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά βρήκα κι εγώ ένα και νομίζω ότι είναι ίδια...

Άννα Βίσση - Είσαι

είναι ίδιο με το

Music Instructor - Hymn (βασικά εκεί ακούγεται καθαρά, υπάρχει και στο Ultravox - Hymn )

 

Εγώ δεν ακούω τέτοιου είδους Ελληνικά αλλά έχουν πολύ ενδιαφέρον οι δανεισμοί που έχουν κάνει!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sostos opos kai ena teleytaio tis vandi pali apo kseno einai ala tora den to thimamai.

nai oti onirevomoun ekana lathos

 

telika einai to thimisoy tis vandi.

to egrapsa toulaxiston an to di kanis na di oti kolai giati ta ala den teriazoun.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βρήκα κι εγώ ένα και νομίζω ότι είναι ίδια...

Άννα Βίσση - Είσαι

είναι ίδιο με το

Music Instructor - Hymn (βασικά εκεί ακούγεται καθαρά' date=' υπάρχει και στο Ultravox - Hymn )

 

Εγώ δεν ακούω τέτοιου είδους Ελληνικά αλλά έχουν πολύ ενδιαφέρον οι δανεισμοί που έχουν κάνει!!!!!!!![/quote']

 

Δεν έχω ακούσει τα κομμάτια που λες, αλλά το ρεφραίν μου θυμίζει (τι μου θυμίζει ίδιο είναι με) το You are my music.

 

Έχει νόημα να προσπαθούμε να βρούμε τραγούδια Φοίβου- Καρβέλα που να μας θυμίζουν ξένα?? Αφού το 90% είναι κλεμμένα!!!

Εγώ όποτε ακούω κάποιο "καινούργιο" τους όλο και κάτι θα μου θυμίσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ena kainourio xazotragoudo apo to ekplhktiko pop ellhniko sygkrothma pou legetai Hi-5 (kai gamw ta onomata!!!!!!) einai h katakreourghsh ths gnwsths 80's epityxias "I just died in your arms tonight"

 

Ποιό είναι αυτό?!?!?

Θέλω να το ακούσω! @_@

 

Ένα τραγούδι των "Όρσε-5-Να-Μη-Στα-Χρωστάω" ( :P ), το 'Γεννήθηκα Ξανά' μου θυμίζει κάτι αλλά δεν το έχω προσδιορίσει σωστά μάλλον.

Μου φέρνει κάτι από το 'Δικός Σου Για Πάντα' του Μ. Ρακιντζή... :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nildorn, το έχω ακούσε παμπολλες φορές και καμιά από αυτές δεν μου έφερε τους Cutting Crew. :(

Μόνο το τραγούδι του Μιχάλη Ρακιντζή που είπα πιο πάνω μου έφερε στο νου.

 

Ένα άλλο που άκουσα χθες και μου θύμισε κάτι είναι ένα τραγούδι της Κλειούς Δενάρδου (ποιά?! :P), με τίτλο 'Αρκεί που θα 'ρθεις'.

Αυτό που μου θύμισε είναι ένα υπέροχο, καταπληκτικό, γεμάτο έρωτα και πόνο τραγούδι, ερμηνευμένο από τον Christophe με τίτλο 'L' Amour Interdit'.

 

Αγόρι από τη Σαλίνα...; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η κυρία είναι μια καλλιτέχνις των 60ς-70ς. Τρέχα γύρευε δηλαδή... :P

 

Και μόλις πριν, ακούγοντας Ryuichi Sakamoto, θυμήθικα ένα άλλο τραγούδι του Μιχάλη Χατζηγιάννη, 'Το σώμα που ζητάς', που μου θυμίζει πολύ ένα μουσικό κομμάτι του Z. Preisner με τίτλο 'The Last Time' (από την ταινία 'Damage')...

Αν κάποιοι τα έχουν ακούσει και τα 2 θα ήθελα την γνώμη τους γιατί εδώ και αρκετούς μήνες ό,τι ακούω μου θυμίζει κάτι άλλο κι αρχίζω ν' ανησυχώ... :roll: :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ και αρκετούς μήνες ό,τι ακούω μου θυμίζει κάτι άλλο κι αρχίζω ν' ανησυχώ... :roll: :P

 

Μάλλον οι δημιουργοί θα επρεπε ν' αρχίσουν ν' ανησυχουν... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε συνέχεια....

 

'Universal Trilogy - Star'

 

(Από κάτω θα ξεχωρίσετε το 'Alan Parsons Project - Mammagamma' και σε κάποιο σημείο έναν ήχο που τον θυμάμαι στο 'Alpha' του Vangeli με τον Jean Michel Jarre)

 

 

Το επόμενο, μόλις μου το υπέδειξαν και ένα κάτι τις το έπαθα... :roll:

 

'Διαφανα Κρίνα - Δέλτα'

 

(Ίδια η μελωδία με το 'Αίμα, Δάκρυα κι Υδρώτας' του Σάκη Ρουβά...)

 

 

Αγόρι από τη Σαλίνα, μάλλον πρέπει να ανησυχούν πολύ... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...