Προς το περιεχόμενο

Το Netflix έχασε το 9% του μεριδίου αγοράς καθώς αυξάνεται ο ανταγωνισμός


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, sopas είπε

Ελπίζω να χάσει κι άλλο κοινό.

Δίνω 14€ κάθε μήνα για σαπουνόπερες με πρωταγωνιστές 16χρονα. Άσε που μπουχτιζεις με το politically correct περιεχόμενο.

 

Γιατί τα δίνεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 0% δεν γίνεται να πάει; Άιντε....

Όλη μέρα εκεί η γυναίκα, μας τρώει bandwidth...όσο της δίνω φυσικά...

Κλείστε όλα τα streaming κανάλια ΤΩΡΑ!  Άτιμη...δεν της φτάνει η Νova...

 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, snips είπε

Στο 0% δεν γίνεται να πάει; Άιντε....

Όλη μέρα εκεί η γυναίκα, μας τρώει bandwidth...όσο της δίνω φυσικά...

Κλείστε όλα τα streaming κανάλια ΤΩΡΑ!  Άτιμη...δεν της φτάνει η Νova...

 

To Netflix είναι απο τα καλύτερα optimized είναι η αληθεια κια δεν τρώει πολυ Bandwidth σε σχέση με κάτι αλλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, shadowfax-1- είπε

Το θεμα ειναι αν χανει και συνδρομητες. Το ποσοστο πχ δε νομιζω αν εχει τοσο τεραστια σημασια.

Δλδ θα προτιμουσα να ειχα 25% απο μια πιτα 250Μ παρα το 80% απο μια πιτα 20Μ.

Αρα λοιπον το σημαντικο θεωρω ειναι οι ενεργοι συνδρομητες αν μειωθηκαν κατα 9%(δε νομιζω).

Κι εγώ αυτό νομίζω, δεν μας λέει τον αριθμό των συνδρομητών πριν και μετά

Νομίζω γι αυτά εδώ λέει το άρθρο: https://nscreenmedia.com/netflix-2020-market-share-decline-2021-pullback/ ή αυτό: https://nscreenmedia.com/netflix-2/

Όπου το Netflix έπεσε από το 29% στο 20% (30% είναι η πτώση) στις ΗΠΑ (και όχι παγκοσμίως) ενώ οι συνδρομητές του αυξήθηκαν κατά 5,6 εκατομμύρια (στις ΗΠΑ πάντα)

Γενικότερα σε απόλυτους αριθμούς δεν υπάρχει συνεχής αύξηση.

Η αύξηση αιτιολογεί ότι υπήρξαν 30 εκατομμύρια νέοι συνδρομητές στις ΗΠΑ και νέες πλατφόρμες που μπήκαν ΗΒΟ ΜΑΧ, Disney+, Peacock, Νομίζω λογικό είναι νέες πλατφόρμες να τραβήξουν κόσμο αρχικά μέχρι να επικρατήσουν κάποιες.

 

Εγώ την έχω κρατήσει κυρίως για την κόρη μου που θέλει να βλεπει κανένα παιδικό.

Βρίσκω πάντως καλό περιεχόμενο, (καθώς δεν βλέπω και πολύ) το πρόβλημα είναι ότι ποτέ σχεδόν δεν μου το προτείνει το ίδιο ή δεν το βρίσκω στις προτάσεις πρέπει να έχω ψάξει, να το έχω διαβάσει στο ίντερνετ κλπ.  μπορεί να είμαι και ο παράξενος.

Γενικότερα εκεί στην αρχή που προτείνει θα ήθελα να δείχνει κάθε φορά που μπαίνω κάτι διαφορετικό και όχι απαραίτητα καινούριο.

 Επίσης είναι ηλίθιο το σύστημα με τα τοπ10 στην Ελλάδα, όσο το προτείνει τόσο περισσότεροι το βλέπουν και τόσο περισσότερο παραμένει στο τοπ10.

Θα ήθελα περισσότερα mini-series, Δεν έχω πρόβλημα με τις μεγάλες σειρές αλλά πλέον ποτέ μια σειρά δεν την κρατάει χωρίς να την ξεχειλώσει. Αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Conan2046 είπε

 Επίσης είναι ηλίθιο το σύστημα με τα τοπ10 στην Ελλάδα, όσο το προτείνει τόσο περισσότεροι το βλέπουν και τόσο περισσότερο παραμένει στο τοπ10.

Προχθές μου έβγαλε στο top 10 την ταινία green lantern. Πιστεύω πραγματικά πως δεν είναι αληθινό top 10 (έστω όχι ολόκληρο) , αλλά κάποιες ταινίες και σειρές που θέλει να προωθήσει το netflix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Thresh είπε

Έχασε μερίδιο? Δεν πειράζει, ας αυξήσει τη συνδρομή για να έρθει στα ίσια...

...oh wait.

Το έχει κάνει, έλαβα σήμερα ενημέρωση...

New pricing
Hi ******,
The cost of your plan has changed. This change takes effect Sunday, May 9th, 2021. You can view your updated membership details by visiting your Account.
Plan
Premium

 

Επεξ/σία από kormos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kormos είπε

Το έχει κάνει, έλαβα σήμερα ενημέρωση...

New pricing
Hi ******,
The cost of your plan has changed. This change takes effect Sunday, May 9th, 2021. You can view your updated membership details by visiting your Account.
Plan
Premium

 

Χωρις να ενημερωσουν; Και ποσο πηγε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, filip123go είπε

Προχθές μου έβγαλε στο top 10 την ταινία green lantern. Πιστεύω πραγματικά πως δεν είναι αληθινό top 10 (έστω όχι ολόκληρο) , αλλά κάποιες ταινίες και σειρές που θέλει να προωθήσει το netflix.

Δεν το θεωρώ και απίθανο, πάντως από ένα σημείο και μετά είναι αυτοτροφοδοτούμενο, αφού πάνε κάποιοι και ψάχνουν την συγκεκριμένη λίστα για να παρακολουθήσουν. Εγώ πάντως την αγνοώ τελείως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οι πιο πολλοί μοιράζονται το λογαριασμό με κάποιους άλλους,δίνουν 4-5 ευρώ και παραπονιούνται κιόλας. Μια χαρά είναι το Netflix. Πατάς-βλεπεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...